Kezdőoldal » Egyéb kérdések » GYIK » Alkalmazott-szerű kérdésírók?...

Alkalmazott-szerű kérdésírók? Szerintetek?

Figyelt kérdés

Nemrégiben figyeltem fel arra, hogy egyes kategóriákban rendre vannak olyanok, akik csak kérdéseket írnak ki és ennyiből áll az egész aktivitásuk az oldalon. Viszont az nagyon.

Ezt olyan szinten, hogy pl a Felnőt tpárkapcsolatok kategóriájában az egy napra eső kérdések egyharmadát egyetlen felhasnzáló írja ki. Emberünk havonta több mint 700 kérdést ír ki, azaz naponta kb 24et.

Ennyi kérdést az oldal szaáblyait betartva minimum 6 óra alatt lehet kiírni (ugye 15 percenként egy). Emberünknek egyetlen pontja sincs válaszadásból vagy bármi másból.

És töb bkategóriában is látni még arcokat akik napi 10-12 kérdést írnak ki, nincsenek válaszaik.


Az Emberek és a Felnőtt párkapcsolatok kategóriában rendszeres látogató vagyok, úgymond ismerem az ottani "törzsközönséget". Vannak visszatérő arcok rendszeres kérdésekkel és ismert stílussal. De olyat nem tudnék mondani aki napi 24 kérdést ír ki. Szóval az elképzelésem az, hogy emberünk a legkülönbözőbb kérdéseket teszi fel. Azaz fiktív kérdéseket, kitalált szitukkal.


Nektek mi jut eszetekbe erről? Mi lehet a dolog hátterében?

Egy függő ember aki ebben látja a kényszert? De akkor miért nem válaszolgat egyáltalán? Értsd: 30 nap alatt egyetlen választ sem írt. Elég nehéz elképzelni, hogy itt tölt 6-8 órát, de nem ír válaszokat, csak negyedóránként kérdéseket.

Vagy az oldal üzemeltetői pörgetnék az oldalt ilyen módon? Több kérdés, több reklámfelület, tehát bevételi forrás. Elég konteónak hangzik, de őszintén eddig ez tűnik sázmomra a legreálisabbnak. Konkrétan a Felnőtt párkapcsolatok egyharmada ennek az egy felhasználónak köszönhető, ez igencsak jelentős mennyiség.


Mit gondoltok erről? Ti tapasztaltatok már hasonlót?



2023. nov. 27. 11:04
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
66%

#8-as vagyok, visszajöttem még kicsit kiegészíteni, mert pár fontosabb szeglete kimaradt azt hiszem az itteni mániákusabb felhasználóknak. Szóval nem csak az unalmas munkahelyről kényszerírogatók vannak itt, hanem mindenféle valóságtól elszakadt, betegebb elme is. Leszázalékoltak, kényszerből otthonragadtak, munkanélküliek is. Ezek érthető okokból eléggé rosszéletű emberek, plusz a jó öreg mentális bajok is sok esetben bejátszanak, ez a spamelt kérdéseik minőségében is megmutatkozhat.

Meg aztán arról se feledkezzünk meg, hogy lehet mi épp jól vagy boldogan élünk, de a magyar társadalom nagyobbik fele egyre inkább megy lefelé a lefolyón a csatornába. Ez évről évre megmutatkozik más helyeken is, itt az oldalon meg főleg.

Így válhat low budget örömforrásá sőt élvezetté, hogy valaki folyamatosan kérdéseket írogasson itt ki. Sajnálatos, de ez van. Bár egy része fenntartom hogy így is hasznos, csak az ismétlődő tucatkérdések ne lennének, mert az tényleg kiégetős tud lenni.

2023. nov. 27. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
100%

Egyik a Petra Frey troll néven megy, általában erre megy rá meg pár másik név van amikkel néha ömleszti a kérdéseket, Toto Cotungo a másik kedvence.


Akkor van egy amelyik zenéket, filmeket, színészeket hasonlíttat össze, hogy melyik a jobb, de a lényeg, hogy mindig két totál külön dolgot választ, pl Barátok Köztöt a Star Warshoz, Majkát Michael Jacksonhoz és hasonlók.


Mi a véleményetek erről a dalról kérdéseket gyártó, itt mindig valami totálisan ismeretlen, az emberek 99%-a által nem beszélt nyelvű zenét linkel be.


A mostanában viszonylag eltűnt, meg az xy hány centiméter magas / xy jó ember? kérdéseket sorozatban gyártó.


Alapvetően ez a 4 van amik már évek óta visszatérő darabok.

2023. nov. 27. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
Közben jött egy komment, a 12-es kommentemet a 10-es kommentben feltett kérdésre írtam.
2023. nov. 27. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:

Amúgy Közlekedés részlegen is van pár visszatérő, bár azt is kerülöm alapvetően egy ideje.

Egyik ott amelyik végigkérdezte a főutakat, vasútvonalakat, hogy melyikről mit gondolnak külön külön, néha ki is emelget közülük.


Akkor amelyik kiír valami hangzatos kérdést pl: "Mi a véleményetek erről a csodálatos járműről" és hasonló fura megfogalmazások, majd jön egy Hahu link egy 20 éves lelakott luxusautóról


Akkor volt egy amelyik pár hónapig volt aktív a Hogy van erre pénze / Kinek van erre pénze. Aztán belinkelt totál random dolgokat, pl hogy egy youtube egy 4 milliós motorral motorozik, vagy épp valami autószalonból mentett képet a második fajta kérdéshez.

2023. nov. 27. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:

Szexualítás részlegen kettőről tudok, bár nem tudom aktívak-e még, egyik lukasz néven emlegetett, a lényege, hogy mindig hát miként fogalmazzam, anális kérdéseket spammel, de lyuk helyett a luk szót használta, meg persze kellően értelmetlen kérdések voltak.


A másik az ecetes-lábszagos, az elég ismert volt, meg más kategóriákba is néha felbukkant, a lényeg, hogy mindig erről ment a kérdés, hogy kinek mi a véleménye, hogy ecetes lábszaga van a nőnek stb stb.

2023. nov. 27. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
Családi részlegen épp most töröltek egyet az ott ismert " meztelenkedős család " fétisesnek, szintén visszatérő tag, most pl az volt a kérdése, hogy felvenne-e valaki olyan boxert amit előtte a lány tesója viselt....
2023. nov. 27. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 A kérdező kommentje:

Óriási bmeg:D

Igen, az ecetes lábúra emlékszem én is pedig már jópár éve nem látogatom a szexualitás kategóriát (lényegében amióta elmúltam 18 XD)

2023. nov. 27. 17:58
 18/24 anonim ***** válasza:

Kommentről kommentre egyre szomorúbb, hogy semmi nem maradt szinte az oldalból, csak a trollok és az álkérdések (vagy közös metszetük néhány jól megfogalmazott provokációval).

Míg az előző 2 évben csak egyszer esett be napi 10 ezer válasz alá az aktivitás, szeptember óta 86 napból 51 napon volt 9-10 ezer közötti válasz, és 5 napon 8-9 ezer közötti. A főoldalon lévő napi 1100 kérdés ugyanebben az időszakban 44 napon esett be 1000-1100 közé, és 5 napon 900-1000 közé. És ebben benne vannak ugye az álkérdések is.

2023. nov. 27. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 A kérdező kommentje:

18, és itt jön be a képbe az, hogy az oldalnak valójában érdekében áll vagy a meglévő spammereket feltüzelni, vagy konkrétan embereket állítani a kérdések kiírására. Szóval azért nem elrugaszkodott a dolog.


Én mondjuk félmunkaidőben simán csinálnám és szerintem még egész okés kérdéseket is tudnék összerakni. Halljátok, gyakori?

Máá.. .nyilván pénzért:D


De ja.. kb 14 éve vagyok az oldalon. Akkor sem ovlt annyira magasröptű, ez elkerülhetetlen, ha mindenféle ember megfordul itt, de most azt látom, hgoy kimondottan értékelhetetlen a kérdések kb kétharmada.

2023. nov. 27. 18:33
 20/24 anonim ***** válasza:

A különbség viszont az, hogy a 2012-13-as csúcsnál napi 4000 kérdésre és 23-24 ezer válaszra jutott 4-500 troll, és elvegyültek a tömegben. Most napi 1100 kérdésre és 9000 válaszra jut ugyanennyi, ha nem több.

Az oldalnak nem állna érdekében a trollokat megtartani és hagyni érvényesülni, de rákényszerül, mert ez hozza az aktivitást. Az aktivitás a kattintásszámot, a számok a reklámfelület árát, az a fenntartási költségeket.

Az is tragikomédia, ahogy évek óta jelen lévő agresszív trollokat napi szinten kell tiltani, és mégis minden másnap ugyanaz kezdődik újra és újra.

2023. nov. 27. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!