Kezdőoldal » Egyéb kérdések » GYIK » Mi az oka annak, hogy leszavaz...

Mi az oka annak, hogy leszavazták a válaszom? Valamint a GYIK miért nem törli el ezeket a szavazatokat és a felhasználókat?

Figyelt kérdés

Kiírt valaki egy kérdést a kerékpározás kategóriába, ami arra irányult, ki mennyit kerékpározik. Később pontosított a kérdező, alkalomkénti számokra volt kíváncsi. Ezt a választ adtam:


"Teljesen változó, a célomtól és a lehetőségeimtől függően. Munkába 5 km-t. Munka utáni workoutként 20-40 km-et. Hétvégente vagy szabadságalatt leginkább 50-200 km-et."


Úgy érzem, tökéletesen megválaszoltam a kérdést, maximálisan hasznos választ adtam. Még csak arról sem lehet szó, hogy eltérő politikai, vallási, erkölcsi stb. nézetrendszerek alapján valaki eltérő véleményre jut, hiszen a válaszban semmi szubjektív elem nem volt.


Miért állhat a válaszom mégis 50% alatt?


Ha nincs igazolható oka a leszavazásnak, akkor pedig miért nem lép az oldal és figyelmezteti, szükség esetén tiltja ezeket a végtelenül ostoba fölhasználókat?


márc. 21. 13:37
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Még most, a leszálló ágban lévő forgalom mellett sem várható el a moderátortól (moderátoroktól?), hogy minden kérdést és választ elolvassanak, azt megértsék, és aszerint járjanak el.

Az egész értékelési rendszer értelmetlen. Sokan tetszik/nem tetszik gombnak tekintik. És vannak, akik sportot űznek a leszavazásból.

Az együtt bégetés felértékelt, bármekkora marhaságokat is írnak többen, ha az tetszik a népeknek, akkor hasonlót kell írni, mert lenyomnak. De így tesznek nem csak az egzakt módon megválaszolhatóaknál, hanem mint a kérdésedben lévő, vagy hogy ki mit szeret enni és inni.

márc. 21. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Nincs kapacitása az oldalnak arra, hogy minden egyes kérdést, választ és értékelést megvizsgáljon aszerint, hogy az megfelelt-e a szabályzatnak vagy igazságosan lett-e elbírálva. Szubjektív témában sokszor nincs is általános igazság amihez mérni lehetne.

Nem várhatod el, és megvalósítani sem lehet, hogy az oldal bárkit figyelmeztessen a szabad és biztosított véleménynyilvánításakor, hogy ő márpedig téved és nem nyomhatja meg a gombot.


Nem tudsz ezzel mit csinálni, ilyen az internet. Joga van mindenkinek egyet nem érteni, máshogy gondolni és csinálni a dolgokat mint ami szerinted a normális. Ez csak egy válasz egy anonim oldalon, aminek használatát nem veszik ennyire véresen komolyan. Vannak, akik el sem olvassák mit írtál, automatikusan nyomják a pirosat, mert úgy esik jól. Vagy ezzel provokálnak, szórakoztatják magukat és hergelnek másokat, mert semmi következménye nincs. A te válaszod ettől függetlenül is lehet segítő vagy hasznos, ha 2 ember szerint 0%-ot ér. És ez csak a felszín, ettől vannak szélsőségesebb dolgok is, mikor valaki azért regisztrál be 5-10 fiókot, hogy a saját válaszait felpontozza és másokét le. Ezeket jobb, ha megtanulod elengedni.

márc. 21. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Úgy nézem, az 50%-os az első pár választ lepontozta, az ne vedd magadra. Minden kategóriában vannak direkt lepontozók. A többinek meg "nem tetszik" a válaszod. A pontozás nem az eredeti hasznos-nem hasznos szerint működik már jó rég. Ezen fennakadni felesleges. 18 éves, ingyenes, anonim oldal, ne várj tőle többet, mint ami. Tőlem kapsz rá egy zöldet, ha az megnyugtat.
márc. 21. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
0%

• „Mi az oka annak, hogy leszavazták a válaszom?”

A Gyakori kérdéseken a szavazás más, mint amiről írtál: [link]


• „a GYIK miért nem törli el ezeket a szavazatokat és a felhasználókat?”

Nem szavazatok, és a GYIK (𝗚𝘆akran 𝗶smételt 𝗸érdések) hogyan törölne bármit? Ez az oldal GYAKORIKÉRDÉSEK.HU, Gyakori kérdések: [link]


• „Úgy érzem, tökéletesen megválaszoltam a kérdést, maximálisan hasznos választ adtam.”

A Gy.k.-n nincs lehetőség azt értékelni, hogy a válasz mennyire hasznos. Feleletválasztós lehetőség van, ahol az értékelő abból választhat, hogy számára hasznos, számára félig-meddig hasznos, vagy számára nem hasznos a válasz.

Nem értékeltem a válaszod, nem is keresem meg, de ha értékelném, én is úgy tudnám értékelni, hogy számomra nem hasznos. Miért hasznos számomra, ha megtudom, hogy egy általam ismeretlen személy mikor mennyi kilométeret(!) biciklizik?

márc. 21. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Alapjáraton a kérdések is olyanok, amilyenek, a kérdező csak azt pontozza fel amit olvasni akar, a többi hozzászóló is.

A legtöbb kérdés vagy kamu vagy ezer éve történt, nem hiszem el, hogy valaki bátran kiír részletesen egy 5 perccel ezelőtti sztorit és nem fél, hogy esetleg felismerik őt.

A másik fele meg értelmetlen kérdés, amit az unatkozó felhasználók írkálnak, nem reális dolgokról, mint pl "Mit tennél, ha egy ufó adba egymillió forintot?".

márc. 23. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!