Kezdőoldal » Egyéb kérdések » GYIK » Mennyi a válaszhasznossági...

Mennyi a válaszhasznossági százalékotok? Hogy tudnám növelni?

Figyelt kérdés
Milyen válaszokat érdemes írni, hogy felpontozzanak 100-ra? Sajnos mindig van, hogy egyvalaki lepontoz és rögtön lemegy 80, 75%-ra.. Melyik kategóriában pontoznak fel?

máj. 11. 11:38
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Nincs titkos kategória, ahol csak 100%-os válaszokat fogsz adni. Ha kerülöd a szubjektív, megosztó, vitagerjesztő kérdéseket, már kisebb az a lepontozásra. Így a párkapcsolat, politika, családi kapcsolat témaköre mindig ütközőzóna lesz.

Válaszolj konkrét, objektív, definícióra vagy tényekre alapuló kérdésekre, mert azt alá tudod támasztani bizonyítékkal is. A véletlenszerű lepontozást így sem lehet megúszni. Azon túl kell tenni magad, hogy egy jó válasz "miért csak 80%", és hogy az nem elég.

máj. 11. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudod elkerülni a lepontozást, hiába adsz hasznos válaszokat bármelyik kategóriában, jellemzően van olyan, akinek nem tetszik és lepontozza.
máj. 11. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
32%

Pár tipp a növeléshez:

Köss bele a kérdezőbe!

A párkapcsolatok rovatban szidd a férfiakat!

A politika rovatban szidd a Fideszt!

Gyűlölködj, személyeskedj!

máj. 11. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
65%

A válasz hasznossági százalékod növeléséhez bőven sok, ha a válaszaid 75%÷80%-ra értékelik.


A válasz hasznossági százalék: a hasznosnak értékelt válaszok darabszámának aránya az összes értékelt válasz darabszámához.

Hasznosnak értékelt a válasz, ha 50%-100% tartományban van az értékelése; ezt zöld körben jelenítik meg. (Nem hasznosnak értékelt a válasz, ha 0%-49% tartományban van az értéke; ezt piros körben jelenítik meg.)

Ha valakinek 1 válaszát 49%-ra, és 4 válaszát 100%-ra értékelik, akkor a válasz hasznossági százaléka 80%, mert 5 válaszát értékelték, és ebből 4-et hasznosnak. 4/5*100=80%.

Ha másvalakinek 1 válaszát 0%-ra, és 4 válaszát 50%-ra értékelik, akkor a válasz hasznossági százaléka neki is 80%, mert 5 válaszát értékelték, és ebből 4-et hasznosnak. 4/5*100=80%.


Minden egyes, legalább 50% hasznosságúra értékelt válaszod növeli a válasz hasznossági százalékod, de amiatt, hogy egész számra kerekített értéket jelenítenek meg, nem látod.

Lehet, hogy egy hasznosnak értékelt válasz több tizednyi javulást okoz, de lehet, hogy csak ezrednyit, vagy kevesebbet. Minél több értékelt válaszod van, annál kisebb mértékű javulást okoz egy hasznosnak értékelt válasz.

Akinek 72,5% a válasz hasznossága, annál 73%-ot jelenítenek meg. Egész addig nem mutatnak 74%-ot, míg el nem éri a 73,5%-ot. Lehet, hogy a látható emelkedéshez elegendő néhány hasznosnak értékelt válasz, lehet, hogy több tíz, több száz, vagy több ezer kell. (Megismételve: annál kisebb mértékű a javulás, minél több az értékelt válasz, ez pedig minden egyes új értékelt válasszal, nő.)


Nem tudom, mennyi a válasz hasznossági százalékod, de a legmagasabb, az 5. jogosultsági szinthez elegendő, ha 70%.

máj. 12. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
49%

A legfontosabb tippet majd elfelejtettem: ne írj hasznos válaszokat!

#3 voltam.

máj. 12. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

"Minden egyes, legalább 50% hasznosságúra értékelt válaszod növeli a válasz hasznossági százalékod"

Aha. Szóval ha 100%-os voltam, és kapok a következő válaszomra 60%-ot, akkor az nem lefelé hanem felfelé viszi a százalékomat.

Lehetek 101%-os is?

máj. 16. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

6os válasz írója! Nem neked, nem a te 100%-os hasznossági százalékodról szól a válasz, hanem a kérdező, bizonyára nem 100%-os hasznossági százalékának növeléséről; aki nyilván azért írta a kérdést, mert nem 100% a hasznossági százaléka, és annak tulajdonítja, hogy nem nő az értéke, mert „csak” 75%-osnak értékelik a válaszait. Rá érvényes, neki szól, hogy „Minden egyes, legalább 50% hasznosságúra értékelt válaszod növeli a válasz hasznossági százalékod.” Ha nem te vagy a kérdező, nem neked szól a válasz; ha te vagy a kérdező, akkor pedig nem 100% a válasz hasznossági százalékod.

Egyébként, a te 100%-osnak látszó értéked is növeli egy 60%-os válasz, ha nem minden értékelt válaszod hasznosnak van értékelve, hanem csak kevesebb mint 100%-a, de legalább 99,5%-a, és emiatt 100%-osnak látod.

máj. 16. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Sokszor van olyan például, hogy van 3-4 értékelés, abból 1-2 ember lepontoz és rögtön bezuhan ilyen 65-70%-ra az adott kommentem válaszhasznossága. És ezt olyan kommentejeimnél is megfigyeltem ahol egyébként teljesen korrekt, normális válaszokat írok.
tegnapelőtt 06:18
 9/11 anonim ***** válasza:
Vannak, akiknek az a mániájuk, hogy egy kérdésnél végigmínuszolják az összes választ.
tegnapelőtt 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

9# Igen, ezt én is megfigyeltem. Sok esetben ráadásul segítőkész, kedves válaszomra is érkezik a piros jel. Sokszor akkor is megy a lepontozás, hogyha hasznos, kulturált választ írok, nincs benne semmi trágárság, személyeskedés, de mondjuk nem értenek egyet velem.

Én volt már, hogy olyan választ is felpontoztam, amivel bár nem értettem egyet, de hasznosnak találtam. Jó páran szimpátia alapján szavaznak fel/le válaszokat.

tegnapelőtt 08:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!