Kezdőoldal » Egyéb kérdések » GYIK » Hogy lehet kiküszöbölni hogy...

Hogy lehet kiküszöbölni hogy töröljék a kérdésemet és neadjisten tiltsák a fiókomat?

Figyelt kérdés

Pár napja kiírtam egy filmmel kapcsolatos kérdést, hogy hol találom meg a különböző verzióit, utána nem sokkal jött a piros üzenet, hogy a kérdésem szerzői jogokat (3 fél) sért ezért törölték.

Csak nekem túlzás ez egy kicsit.

Mire kell figyelni kérdés kiíráskor pontosan?

Ha tiltják mit lehet tenni?



máj. 14. 11:52
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
*Csak nekem túlzás ez egy kicsit?
máj. 14. 11:54
 2/11 anonim ***** válasza:
86%

Alapesetben a szabályokat be kell tartani.

Filmek, zenék stb esetén feltétlen benne kell lenni a kérdésben (lehetöleg a kezdetén), hogy LEGÁLIS hozzáférést keresel.

Ugyanis ha illegális letöltéseket tesznek fel, az oldalt IS komolyan megbüntetik.

máj. 14. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Ez eszembe se volt
máj. 14. 12:00
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

A legálishoz még annyit, hogy van sok olyan oldal, ami azt állítja magáról, hogy náluk megnézheted, akár le is töltheted a filmeket. És még tagdíjat is kér. Ám ezek jelentős része nem rendelkezik a terjesztési jogokkal.

Attól, hogy a rendőrség nem keménykedik, hogy aki saját célra töltöget le könyveket, zenéket, filmeket, fizetős szoftvereket, attól még ezek a tevékenységek nem törvényesek.

És ma már nagyon jó szoftverek vannak, az illegálisan megosztott tartalmak megtalálására és a nagy jogtulajdonosoknak tehetséges ügyvédeik is vannak.

máj. 14. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
52%
Sehogy. Ha sokan jelentik a kérdésedet, akkor törölni fogják, akár sérti a szabályzatot, akár nem. Legfeljebb arra figyelhetsz, hogy ne írj ki olyan kérdést, ami nem tetszik az adott kategória trolljainak (politika: DK-sok, párkapcsolatok: feministák, élelmiszerek: vegánok, stb.).
máj. 14. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Hát ez szép :)

Nektek van törlésetek?

máj. 14. 18:07
 7/11 anonim ***** válasza:
0%

Az 5-ös csak hülyeségeket ír, csak a provokatív kérdéseket törlik az általa említett témákban.

Egyébként kérdést CSAK AKKOR törölnek, ha szabálysértö, ha nem az, akkor hiába jelenti akárhány ember, öket figyelmeztetik, hogy a kérdés rendben van, ne jelentgessék.


Nekem eddig kb 3 kérdésemet törölték, az elején kettöt szintén szerzöi okoik miatt, a harmadikra nem emlékszem, az is valami alaki probléma volt.

máj. 14. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Pedig nem írtam úgy semmi szabálysértőt véleményem szerint.

Több olyan kérdést látok, ahol filmekről kérdeznek.

máj. 14. 19:09
 9/11 anonim ***** válasza:

Konkrétan tudni kellene, hogy fogalmaztad a kérdést, mert az számít.

Ha valami módon is lehetséges oylan válasz, ami a szerzöi jogokat sérti, azt tiltják, mert az odalt vonják felelöségre, ha nem legális tartalom lesz megosztva. (És az nem kevés pénz még a GYK-nak sem)


Filmekröl is lehet kérdezni, de csak megfelelö formában, azaz a tartalmát, a szereplöket, stb megkérdezheted, a legális letölthetöséget is.

máj. 14. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Kiírtam az évszámot is, meg hogy elvileg fent van pár oldalon
máj. 14. 19:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!