Kezdőoldal » Egyéb kérdések » GYIK » Miért nem tudnak sokan ékezett...

Miért nem tudnak sokan ékezettel írni? És azok a mi ékezetes betűinket jól látják?

Figyelt kérdés
Sokan írnak ékezetek nélkül (feltételezem nem jókedvükből, hanem mert nem tudnak úgy írni), de miért? Van akinek az á, é se megy, van akinek az ö, ő, ü, ű -vel van gondjuk, és elég sokan vannak, más helyekhez képest.
2009. jan. 14. 09:57
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Akinek a billentyűzete az egyiket nem írja, nem írja a másikat sem. Nincs olyan, hogy é betű van, ű meg nincs. Szerintem csak kényelemből írnak ékezetek nélkül.
2009. jan. 14. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
91%

Ha valaki teljesen ékezet nélkül ír, annak a billentyűzetén nincs ékezetes betű, vagyis nem magyar nyelvű a billentyűzete. Írnak ide külföldről is, ott sincsenek ékezetek a billentyűzeteken (hacsak nem szereznek be egy olyan billentyűzetet itt). Természetesen rendesen látják az ékezetes írást is, hiszen a monitoron ez nem gond, nekem is van angol nyelvű billentyűzetem itthon (tartaléknak, ha valamelyik lerobban, és azonnal kell), azon sincsenek ékezetes betűk. Illetve amin még picit eltérhet a billentyűkiosztás, azok a laptopok, néhány ékezetes betű (meg néhány másik gomb is) máshol helyezkedik el, hogy beleférjen (egy nagyáruházban majd nézd meg egyszer), és aki nem tud gyorsan vagy könnyen átszokni, akkor így ír.


Ha valakinek nincsenek ilyen akadályai, azt nem tudom :-)

2009. jan. 14. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

En pl. kulfoldrol irok, angol billentyuzetrol. Mar rajottem, hogy ha megnyomom az Alt Gr gombot es egy maganhangzot, akkor az adott maganhangzo hosszu (ekezetes) valtozata jon ki, pl. Alt Gr + a = á, Alt Gr + e = é, de igy nem erheto el minden ekezetes betu, pl. az o (mint ordog :)) , mert az Alt es az o megnyomasaval ó-t kapok.


Szoval ezert mindent ekezet nelkul irok.

2009. jan. 14. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Én is külföldről írok, ékezetekkel, angol billentyűzetes laptopról.


Ha bemész a control panel-be (vezérlőpult), ott kiválasztod a regional and language options-t (területi és nyelvi beállítások), azon belül a language (nyelv) fület, és a details-re (részletekre) kattintasz, megnyomod az 'add' (hozzáadás) gombot, és kiválasztod a Hungarian nyelvet (ne a 101 gombosat válaszd, hanem a simát), és leokézod, akkor később a bal oldali alt+shift-tel váltogathatsz a két nyelv között. Ha magyarra állítod, akkor gépeléskor a magyar billentyűzet szerint találsz meg minden ékezetes betűt. Kivéve a hosszú í-t, ami a jobb ALT+j lenyomásával varázsolható elő.

2009. jan. 14. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

en speciel azert nem hasznalok ekezeteket, mert lassan 15 éve netezek, akkor még nem igazan volt lehetőség ékezeteket hasznalni, sőt, még .hu sem volt :)) nem pc-t hasznaltam, hanem terminált.. és így szoktam meg..

próbálok rá figyelni, de nem mindig sikerül, így legtöbb uzenetem félig ékezetes, félig meg nem.

sajnalom, tudom, hogy idegesítő lehet, ezért is próbálok figyelni, de nem mindig sikerül. Ráadásul nagyon gyorsan gépelek, rutinból, ösztönből.. és ritkan olvasom vissza.

.. és néha az is előfordul, hogy pl az á-t alt130-al gépelem be :))

2009. jan. 14. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Én is külföldról irok. Valóban át lehet állitani a billentyűzetet, de attól még nem látom az ékezetes betűt, csak ha legépelem. Pl. meg kellett tanulni, hogy a :=é, ,=á, zárójelek helyén milyen betűk vannak vagy pl. a +/- jelnél milyen betűk vannak. Nehezebb igy irni és nagyon oda kell figyelni. És akárhogy is akarom beállitani a hosszú i-t sehogy sem tudom leirni.

De olyan is van, hogy amikor pl. barátnőm ir magyar gépről ékezettel e-mailt, az nekem nem úgy látszódik, hanem az ékezetes betűk helyére beteszi az annak megfelelő külföldi karaktert. Olvashatatlan lesz és ilyenkor kérem, irja le ékezetek nélkül is.

2009. jan. 14. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is angol billentyűzetem van, és a 101 gombos van beállítva. A hosszú í ~ ezen a billentyűn van. Ha pedig nem találok valamit Alt + Shift és visszaváltok angolra. Nem nagy valami megszokni, csak nem kell lustának lenni.
2009. jan. 14. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

régebben én is ékezetek nélkül irtam,de rájöttem,hogy úristen ,hogy néz ki az? amúgy nem csak azért,mert lusta voltam ékezetekkel irni,hanem mert gyorsan irtam nélkülük és hát ha sietnem kellett,akkor úgy könnyebben le tudtam irni,de szerencsére hamar megszoktam irni másképp. Csak egy kivétel van az a hosszú i betű :P

mert ahhoz át kell állitanom a billentyű nyelvét angolra és hát ha sietek arra bizony nincs idő. Külföldi vagyok

2009. jan. 14. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
En azért írok így, mert a notebook a férjemé, angol billyentyuzetet használ, és nem szereti, ha átkapcsolom:)Néha átváltok szlovákra, azon profin írok 10 ujjal, csak hát éppen nincs ö, ő, ü, ű , ezért bocs, de remélem értheto vagyok. Most már beállította nekem a választhatók kozé a magyart is, de azt még meg kell szoknom.
2009. jan. 15. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

Ennek több oka lehet...


Vagy az illető nem tudja hogy hol kell az oprendszerében át állitani a billentyűzet nyelvét vagy simán lusta.

Mert bizony ha magyarra állitom az oprendszerben akkor van ékezet attól függetlenül hogy a billentyűzeten vane ékezetes betű vagy nincs csak meg kell jegyezni melyik billentyű gomb irja, sokan viszont erre képtelenek mert álandóan nézik a billentyűzetet irás közben holott másnak még akkoris menne az irás ha totál üres billentyűzetet tolnál elé amin se jel se semmi csaka két kis bütyök a J és F gombon.


Ja ha már itt tartunk, az Í és í betűket nem irom ékezetesen lustaságból mert nekem se magyar a billentyűzetem és hiányzik az erre szolgáló extra gomb :/

2016. jún. 1. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!