Kezdőoldal » Egyéb kérdések » GYIK » Mivel lehetne jobbá tenni a...

Mivel lehetne jobbá tenni a Gyakorikérdések.hu-t?

Figyelt kérdés

Szerintem jobb lenne az oldal ha:

-egy kérdésen belül a rendszer kiosztana azonosítókat az egyes felhasználókhoz. Ezenkívül felajánlaná az adott válaszra való reagálást, alá helyezve a hozzátartozó választ, vagy beidézné az adott hozzászólás szövegét, íróját. Ez az azonosítószám minden kérdésnél változna, így nem lehet beazonosítani az illetőt egy másik kérdésnél.

-Linkek: feketelista készítése, azaz kiszűrni az affiliate és egyéb pontgyűjtő, vámpíros linkeket, így a többi elhelyezett link csak akkor nem látszódna, ha egy moderátor manuálisan kitörölné.

-szintén egy feketelista a sokszor előforduló kérdésekhez. Ha a rendszer megtalálja az egyes kulcsszavakat, akkor nem úgy, mint eddig, hanem egy felugró ablakban figyelmeztetné a felhasználót, hogy kérdése már sokszor szerepelt az oldalon, olvasson vissza! Ha mégis kiteszi a kérdést, akkor törlés.

-Fenti megoldás másik változata: egy spamszűrő, azaz magát a kérdést is lehetne pontozni, és ha 5-nél több negatív értékelés érkezik akkor a kérdés bekerül egy spam fül alá, esetleg véglegesen törlődik, hasonlók...

-Kérdező kommentje jelenleg nem látszódik a számlálóban, azaz ha a kérdező is ír valamit, a válaszok száma még mindig ugyanannyi, így sokan gondolom bele sem néznek újra a topikba, mert azt hiszik, hogy nem írt vissza az illető.


Remélem a Gyakorikérdések.hu üzemeltetői elolvassák ezt a topikot, és a jövőben a felhasználókkal együttműködve fejlesztik az oldalt.


Apropó:

Neked milyen ötleteid vannak, amellyel jobbá tennéd az oldalt?


2011. febr. 4. 22:01
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
Közben eszembe jutott még egy: szövegformázási lehetőség. Még ha kezdetleges is lenne, de még mindig jobb, mint a mostani.
2011. febr. 4. 22:02
 2/15 anonim ***** válasza:
Szerintem így jó ahogy van.
2011. febr. 4. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Ezek jók, nekem azzal van gondom, hogy pl. ha egy felkapott témakörben teszek fel kérdést, akkor van, hogy csak 1 percig látszik a kérdésem, válasz nem érkezik rá idő hiányában, újra pedig nem tehetem fel ugyanazt a kérdést. Sokan csak arra válaszolnak, ami látszik a fő ablakban. Régi kérdésekre meg nem érdemes, mert azokat nem nagyon nézi senki. A cenzúrából is azért visszavennék, mert nekem töröltettek már olyan kérdésemet, amiben semmi sértő nem volt, szóval nem tudom, hogy ez hogy működik. A pontozásnak sincs túl sok értelme, mert sok itt a rosszindulatú ember, aki minden választ lehúz.
2011. febr. 4. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Nincs gond evvel csak két valamin kéne változtatni.

1.Kizárni azokat akik kamu kérdéseket írnak

2.Kizárni azokat akik csak pocskondiázni,kötekedni,bunkó megjegyzéseket tudnak tenni..

Ha ez meglesz akkor olyan lesz mint régen..

2011. febr. 4. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
A formázással nem értek egyet, az úgy jó, ahogy van. Pont ez tetszik az oldalban.
2011. febr. 4. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Pillanatnyilag ötletem nincs, viszont a "már korábban feltett kérdést ne lehessen kiírni", ahhoz fűzném hozzá, hogy sokan azért írják ki a már egyszer kiírt kérdést újra, mert a korábbiakban nem találtak teljesen megfelelő választ saját maguk számára. Én legalábbis már voltam így.
2011. febr. 5. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

külön oldalt nyitni, a FACEBOOK-kal kapcsolatos kérdéseknek! (így akit nem érdekel a Facebook sz@rság, nem dühöngene, hogy mért itt kérdeznek az oldallal kapcsolatban, mért nem a Facebook súgóját használják! ami ott van az orruk előtt!!)

[link] (Súgóközpont!)

[link] (Miben segíthetünk? gépeld be a kérdésed)

[link] (GYIK kérdések)

ha már Facebook-oznak tanulják meg használni is és ott feltenni a vele kapcsolatos kérdéseket!

2011. febr. 7. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Szerintem jó lenne egy minimális szövegformálás. Legalább a dőlt betű, vastag betű.

Illetve meg kéne oldani, hogy egyesek ne MINDEN kérdésüket a családi kapcsolatok kategóriában tegyék fel, pl. az ilyen "összevesztem a padtársammal, most mit csináljak?" vagy "hol lehet kapni hupilila sebtapaszt?" vagy "melyik a kedvenc számod?". De ugyan ez vonatkozik sok esetben a gyerekvállalás témakörre is, ahol sokan csak azért oda írnak, mert csak azt a kategóriát látogatják, de a kérdésük igazából köszönőviszonyban sincs a gyerekvállalással (pl. a saját egészségügyi problémáikra keresnek ott megoldást, gondolok itt torokfájásra vagy törött kisujjra). Igazából azért zavar ez engem, mert ez nem egy fórum, és ne is váljon azzá, itt nem a "kedvenceinkkel" beszélgetünk, hanem tematikusan tesszük fel a kérdéseinket, hogy az adott témához értők megtalálják. Persze tudom, hogy lehet jelezni a moderátornak, ha rossz helyen van a kérdés, de ha nincs semmi szankció, akkor ettől nem fogják a többi kérdéseket jó helyre kiírni. Valahogy úgy lehetne ezt megoldani, ahogy pl. a torrent oldalakon is. Mondjuk ha valaki már harmadszor is rossz kategóriába írja ki a kérdését, azt lehetne 1 napra bannolni, vagy hasonlók.

2011. febr. 8. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell szövegformázás, mert akkor mindenki, aki szerint csak a saját kérdése a fontos, az egész mondatot vastaggal szedné.


A bunkó hozzászólókról még annyit, azokat is kiszűrni akiknek túl sok kommentjét törlik, mert értelmetlen választ írnak. például, kérdés:


"Hány hetesen hozhatom el a kiskutyát?"

válasz 1: uborka!

válasz 2: -.-


Ezeknek a válaszoknak semmi értelme, és a kérdezőt is zavarja, ha ilyet kap.


Ami még kéne: A kérdező kommentjeit is lehetne jelenteni, ugyanis ő kihasználja sokszor a helyzetét, és oda nem illő szavakat használ - mert hát neki lehet. (magyarul csúnyán beszél)

2011. febr. 8. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Jó lenne egy olyan opció, hogy a kérdezö, hogyha megkapta a keresett válaszát akkor le tudná zárni, vagy csak kiírná a kérdésnél hogy: "ennél a kérdésnél a kérdezö elégedett a vélaszokkal" vagy valami ilyesmi.

Másik dolog lehetne egy olyan opcio a GYK-n hogy a kérdéseket is fellehessen pontozni. Ebböl lehetne látni hogy a többieket mennyire érdekelte a kérdés, valamint le lehetne pontozni az olyan kérdéseket, amire a google elsö találatra megadja a választ.

2011. febr. 10. 04:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!