Kezdőoldal » Egyéb kérdések » GYIK » Miért pontozzák le a válaszom...

Miért pontozzák le a válaszom akkor, ha igaz?

Figyelt kérdés

Amikor válaszolok egy kérdésre, és nem azt írom, amit a kedves kérdező hallani akar, akkor rendszerint leportozzák azt a válaszom. Aki meg nagy baromságot ír, annak a válaszát meg 100%-ra értékelik.

MOndok egy példát :)

Rendszeresen előjön az a női kérdés, hogy hogyan lehet a zsírréteget csökkenteni a pocakon.

5-ből 4 "szakértő" azt javasolja, hogy felüléseket végezzen (ami baromság), őket megtapsolják, és megy a 100% értékelés nekik, én meg azt írom, hogy NEM lehet lokálisan zsírt égetni (ami igaz), és lehülyéznek, és 30% a válaszom értékelése.

Az ilyenek miatt rossz a helyes válaszaim aránya. OK, tudom, nem annyira érdekes, de néha bosszantó.


Bocs, de ennyire hülyék itt az emberek?


2009. febr. 26. 09:06
1 2
 1/15 yuda ***** válasza:
98%

Megmondom a frankót: "színház az egész világ" Shakespeare óta tudjuk ezt és ha jó értékelést akarsz,akkor válaszolj úgy ahogy szeretné hallani, ill. tudod mi a népszerű válasz---ha viszont megmondod a frankót,akkor ez az eredménye-és ez így is marad,mert ilyen az emberek többsége.


A kérdés tehát: tetszett a válaszomban az igazság,vagy nem ezt akartad hallani? Ugyanis úgy fogsz pontozni :D

2009. febr. 26. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
98%

Igen, ez egy vicc..

Én is mondok konkrét példát:

Aki egy kérdéshez hozzá szólt szakmailag, normálisan, szociológus, pszichológus meg nemtom ki, na azt lepontozták a frászba, aztán aki meg bejött csak olyanokkal, hogy "köcs.. állat", na azt meg felpontozták. Akkor én joggal feltettem magamban a kérdést, van itt értelme valóban szakembernek válaszolni ? Úgyhogy semmit se jelent itt a pont, hidd el, ennek úgy lenne értelme, ha valahogy lehetne szelektálni, hogy ki milyen területen szakértő úgymond és az válaszoljon, de ne az kapjon 100%-os egyetértést sokaktól, aki annyira képes cak, hogy "köcs .. állat". Szal nekem megvan a véleményen erről ....

Pedig én tudnék javasolni tök jó módszerte ennek megoldására, nem is kerülnbe sokba, lenének ugyanígy szekciók, nagy topicok, csakhogy pl. a válaszadó aki azt akarja, hog ykomolyan is vegyék, elég ha fénymásolatban beküld a szerkesztőknek egy diploma-másolatot, és ezt a hozzászólás mellett lehetne jelezni, hogy ellenőrzött szakember adta a választ, azaz nyilván jóval mérvadóbb lesz sokak számára akár orvosi akár szex akár mérnöki témában, mindegy.

Valljuk meg, nem is olyan nehéz ezt kivitelkezni, egy levbelet fel tud dobni mindenki, és onnantól lehetne indítani ezt a módszert (megjegyzem van olyan ahol így működik, persze nem magyarországon...) De írok erre a külföldi fórumra is rendszeresen, és ott bizony úgymond ellenőrzött, a szakmában benne levő emberek (is) válaszolnak, a lényeg, hogy kijelzésre kerül, ha a szakterületen jártas embertől jön a válasz vagy sem.

2009. febr. 26. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

KÖszönöm.

Mindkettőtök válaszát hasznosnak láttam :)

Azért egy csepp józan ésszel ki lehet szűrni a válaszok közül az értelmeset. Persze ha vki hülyeséget kérdez és még el is hiszi az idióta választ, főleg ha többen is állíták. Öngerjesztő dolog a hülyeség terjedése :)

2009. febr. 26. 09:47
 4/15 anonim ***** válasza:
98%

Tegnap néztem egy kérdést itt, hogy hogyan lehetne megreformálni ezt az oldalt és elgondolkoztam. (Nekem megvalósítható ötletem nem volt :)

Sajnos tényleg az a helyzet, hogy egymást erősítő filyamatok vannak. A kérdező igen gyakran elküldi a válaszadókat a fenébe, addíg amíg meg nem kapja azt a választ amit várt, és akkor lezárja a dolgot azzal, hogy "én is így gondoltam, most megerősítettek benne" és terjednek a hülyeségek. A probléma az, hogy nem lehet ellenőrizni azt sem, ha valaki beírja, hogy én minz orvos/jogász/mérnök/xy szólok hozzá a témához, mert akkor az oldal a lényegét veszti el. Bár lehetne alkalmazni "hivatalos" hozzászólókat, akik mint moderátor rendberakják a baromságokat. Nem tudom. Én nem is nézem, hogy milyen százalékot kapok és másokat se minősítek.

2009. febr. 26. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm, most engem is megerősítettél abban a hitemben, hogy rengeteg a tudatlan, tájékozatlan, műveletlen önjelölt szakértő ezen a fórumon. :)

Én minden elolvasott kérdés válaszait értékelem, a baromságokat le is pontozom, akár 10-ből 9-et is.

2009. febr. 26. 10:21
 6/15 anonim ***** válasza:
97%
Syerintem rátartiságból pontozzák le a válaszokat. Néha nagyon tud idegesíteni, néha pedig már annyira groteszk, hogy kínomban csak röhögni tudok rajta.
2009. febr. 26. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
97%

Szia! Érdemes elolvasni ezt a kérdést:

http://www.gyakorikerdesek.hu/egyeb-kerdesek__gyik__164960-m..


Szabályosan meg lett lincselve a kérdező, aki egy normális és jogos kérdést tett fel.

És mindegyik válasz megintcsak le lett pontozva..


Én egyetértek veled. Sok a hülye aki ezen élvezkedik. Hogy lefele pontoz mindenkit.

2009. febr. 26. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim válasza:
79%
engem az ilyenek egyáltalán nem érdekelnek.. nem is szokta, figyelni hogy hány pontos...
2009. febr. 26. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

> Én egyetértek veled. Sok a hülye aki ezen élvezkedik.


Gondolod, hogy szándékosan pontoznak le és nem azért meg egyszerűen hülyék és azt _hiszik_, hogy az ő véleményük az istenkirály?

2009. febr. 26. 10:45
 10/15 anonim ***** válasza:
97%
Sztem nem lenne azért baj, ha oda írná mindenki a válasza alá, hogy pl. jogász vagy villamosmérnök vagy pszichológus vagy akármi. De én is láttm olyat, ahol hiába derült ki egyértelműen h szakember, mégis az idióta válaszok győztek nagy erővel ...
2009. febr. 26. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!