Kezdőoldal » Egyéb kérdések » GYIK » Hol lehet a moderátorokat...

Hol lehet a moderátorokat felelősségre vonni?

Figyelt kérdés
Azokról beszélek, akik trollkodnak, önkényeskednek, és nem tudják becsületesen végezni a rájuk bízott munkát.

2013. jan. 25. 21:18
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
72%
Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu
2013. jan. 25. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
De hát ott is csak arc nélkül vannak. Személy szerint kellene kiemelni azt, aki korrupt.
2013. jan. 25. 21:52
 3/15 anonim ***** válasza:
72%
Korrupt? Egy moderátor? Hát azt meg hogyan?
2013. jan. 25. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
76%

Kedves kérdező! Egy másik webhelyen magam is moderátorkodom. Könnyű dolgom van, mert én vagyok a tulajdonos.

Vannak helyek, ahol a modik fizetésért dolgoznak, máshol felkérés alapján ingyen, megint máshol úgy mint én.

Neked, nekem, a többieknek semmiféle jogalapunk nincs még csak bírálni sem őket. Itt egy szolgáltatást veszünk igénybe, méghozzá INGYEN. Semmi nem jár.

Ha alkalmazottak felügyelik itt a rendet, akkor a főnököknek van joguk megítélni a munkájukat. Ha felkérésre dolgoznak, akkor a felkérő. Ilyen egyszerű ez.

2013. jan. 25. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
76%
Úgy gondolod, hogy egyes moderátoroknak pénzt kínálnak a felhasználók?
2013. jan. 25. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

"Ha alkalmazottak felügyelik itt a rendet, akkor a főnököknek van joguk megítélni a munkájukat."


Ez így igaz. Épp ezért kellene valahogy tudatni a főnökkel, ha valamelyik rosszul végzi a munkáját. Ha pl elmegyek eladónak, akkor sem tud a főnököm napi 8 órában ellenőrizni, ezért (is) van a vásárlóknak lehetősége arra, hogy panaszt tegyenek, mert ez is egy fontos visszajelzés. Elég egyszerű. :) Na most lehet mondani, hogy ingyen van, ezért az ember ne panaszkodjon. DE: ilyen estben előre le kell szögezni, hogy ezért az ingyenes szolgáltatásért pontosan mi is jár.


Ez olyan, mintha adok neked 20 kg almát ingyen, mert nagy vendégséget szervezel, és sütit akarsz sütni az alkalomra. Te nem vártad el, hogy ingyen adjam, tehát ajándék. Csakhogy otthon észreveszed, hogy az alma egy része rohadt. Na most jogosan reklamálnál, mert holott nem lehettek elvárásaid (ajándék lévén), mégis, mivel én ajánlottam fel, te már ezzel terveztél. A te vendégséged már ezen múlik. Innentől kezdve már jogos lenne a felháborodásod, mert nekem az elején illett volna megemlítenem, hogy nem feltétlenül ép almák vannak az ajándék csomagban. És akkor tudtad volna, hogy mire számíts, és nem úgy tervezed a vendégségre való készülődést. Értjük. :)

2013. jan. 26. 03:00
 7/15 anonim ***** válasza:
75%
Aha! És akkor legyél olyan fejtsd ki szépen, milyen anyagi vagy erkölcsi kár ért téged vagy másokat a szerinted nem megfelelő moderálás miatt. Itt mi a rohadt alma? És miért lettem lehúzva?
2013. jan. 26. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
69%
Már elnézést, de ez az almás hasonlat nagyon eröltetett. A regisztrációkor elfogadod a felhasnálási feltételeket. Abban pedig – közvetve – a rohadt alma lehetősége is benne foglaltatik.
2013. jan. 26. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
82%

Kedves kérdező, kérhetsz is elnézést.

Egyik az, hogy vagy nem ismered a korrupt szót, vagy nyilvánosan vádolsz ismeretleneket bűncselekmény elkövetésével.

Azt állítod, hogy egyes felhasználók pénzt kínálnak a moderátoroknak, hogy a szabályoktól eltérően ügyködjenek? Vagy azt, hogy maguk a moderátorok kérnek pénzt a felhasználóktól. A korrupció ugyanis ezt jelentené.


Másik: neked, nekem semmi közünk a moderátorok személyéhez. A forum.*****.hu-n volt valami balhé, mert nemszeretem modik személyét kiderítette valaki, s valami csúnya ügy lett belőle. Lehet bosszankodni azon, hogy ha törölnek, meg azon is, ha nem. De ezzel vége a történetnek.


Ha benmaradna olyan kérdés vagy válasz, amelyik a hatályos törvényekbe ütközik, akkor lehetne feljelentést is tenni, de akkor sem a moderátor, hanem a tulajdonos cég ellen. De ilyennel nem nagyon találkoztam. Mármint olyan jogsértő kérdéssel, amelyik huzamosabb ideig marad.

Leglazábbak a szoftverlopásokkal kapcsoltban, legalábbis én így látom. De a rasszista, gyülölködő, nácikat éltető kérdések gyorsan repülnek.


Ha a fejedhez tartanek egy hatlövetűt, hogy márpedig neked itt kell kotlanod, akkor bocsánatot kérek tőled. Megígérem, hogy magam a jövőben sem fogok olyan beírást tenni, amely sértené a jóérzésedet. Mást nemigen tudok tenni.


De azt javaslom, a moderációt fogad el ilyennek, amilyen. Már csak azért is, mert azt sem tudhatod, az üzemeltetőnek mi a szándéka. Az említett fórumról pl. az a hír járta, hogy a deklarálttól eltérő moderációra utasították néha az embereket, s ezért ott volt aki fel is állt.

2013. jan. 26. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Felesleges,az oldal tulajdonosa magasról leszarja hogy a moderátorok miket csinálnak,csak felmarkolja a pénzt azt cső
2013. jan. 26. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!