Kezdőoldal » Egyéb kérdések » GYIK » Miért írja a "Szerelem, szex"...

Miért írja a "Szerelem, szex" témakörben a kérdezők és a válaszolók egy jelentős része a "szex" szót "sex" -nek?

Figyelt kérdés
2008. júl. 10. 08:01
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
86%
nem tudom, de a kedvencem a "sexet", ettől mindíg lerobban az agyam a helyéről. Nem tudom miért, de annyira primitívnek érzem, hogy az valami félelmetes.
2008. júl. 10. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Mert így látják az angolban, és azt gondolják, akkor magyarul is így kell írni. Ezek a népek egyrészt nem igazán műveltek (vagy csak nem olvasnak elég magyar nyelvű szöveget), másrészt egyre erősebb tendencia sajnos (és nekem nyelvészként külön érdekes), hogy az emberek nem tudnak mit kezdeni a külföldi szavakkal, így nem tudják azt beilleszteni a magyar helyesírási és ragozási rendszerbe. Erre példa, hogy a fent említett szóvál maradjunk: "Unom a sex-et a barátommal." Mivel a "sex" szóról süt az angol helyesírás, azt hiszik, nem lehet magyarul ragozni, ezért toldják hozzá kötőjellel a magyar ragot. Hajmeresztő...


Teljesen más tészta pl. a "geocaching" szó, aminek még nincs magyaros helyesírása. Itt már jogos lehetne a kételkedés, furán néz ki az a mondat is, hogy "A hétvégén geocachinget játszottunk." Az ilyen szavakkal az átlag magyar nyelvérzék nem tud mit kezdeni. Már csak ezért is kellene gátat vetni az angol szavak térhódításának, de ez jelen helyzetben elég reménytelennek tűnik.

2008. júl. 10. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
63%
szerintem siman csak idiotak!
2008. júl. 10. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Érdekes én főleg angol szövegeket olvasok, angol könyveket, angol honlapokat nézek, még sem keverem az anyanyelvemmel... Ez így trendi. Szerintem főleg fiatalok írják így, így látják a számok címeiben, stb. Grat nekik. Amugy a "sexet" -nél is van jobb. "sexelni akarunk" ez áhh..
2008. júl. 10. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Mert nagyon "cool" "you know".....

En kulfoldon elek, imadom a magyar nyelvet es szeretnek magyar radiot is hallgatni ha a slagerlistat nem eros akcentussal reklamoznak sokszor angol nyelven...na engem ez idegesit. A legjobb mikor hasznalnak egy szot de fogalmuk sincs mit jelent ( pl. pussy )....egyutt erzek veled!

2008. júl. 11. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Én csak most találtam meg ezt a kérdést, de jó látni, hogy nem csak engem idegesít fel teljesen, mikor valakinél ezt látom! És mikor megpróbálom normálisan elmagyarázni az illetőnek, hogy ha a szöveget magyarul írja, és még a toldalék is magyarul van, akkor nincs olyan, hogy 'sex' , ilyenkor általába mindenki leolt, hogy a kérdés a lényeg... Sztem meg fontos lenne, hogy tudjanak magyarul is, ne csak a szex-szel kapcsolatos dolgokról tudjanak mindent.
2008. júl. 20. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó válaszolónak: Te sem tudsz helyesen írni... Olyan nincs, hogy "szex-szel", csak olyan, hogy "szexszel"! A magyarban a magyarul ragozható szavak végére a toldalékot KÖTŐJEL NÉLKÜL kapcsoljuk! Nyelvész válaszoló voltam...
2008. júl. 28. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Utolsó előtti válaszolónak: Sajnos a kérdések alapján a legtöbben a nemiségről sem tudnak semmit, nem csak az anyanyelvükről.
2008. júl. 29. 09:24
 9/11 anonim válasza:
0%
mert miért ne irja valaki a szex szó helyett,hogy sex????
2008. dec. 8. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Utolsónak: mert magyarul nem helyes. Magyarul szex, "sz"-szel, miután a szókezdő fonémának a magyar nyelvben az sz betűkapcsolat felel meg. Tiszteljük már az anyanyelvünket!
2008. dec. 8. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!