Kezdőoldal » Egyéb kérdések » GYIK » Nem lehetne megszűrni valahogy...

Nem lehetne megszűrni valahogy, hogy kedvszerűen ne lehessen lepontozgatni a másikat? Pl indokolt pontozás, vagy vállalják magukat.

Figyelt kérdés
2014. nov. 3. 19:28
 1/2 anonim ***** válasza:
vagy pontok helyet inkább jellemzés hogy pl sok zöldnél ki írja hogy okos tojás vagy sok pirosnál pl gyenge elméjü vagy a kék akor udvari bolond a bolondságai miatt :D és jobban meg lehetne ismerni azt aki tud valamit és aki nem, vagy csak hülyéskedik :) és ez 30naponta változna ha változik a válaszíró :D
2014. nov. 3. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

A megszűrés működik, eszerint nem tudsz róla.

Egy válasz hasznosságának értékelésekor (nem pontozás, az más, azt a rendszer végzi, naponta egyszer, éjjel; például ezért a kérdésért, múlt éjjel, kaptál 3 pontot) megjelenő érték egy súlyozott átlag.

Azok értékelése „erősebb” kihatású, akiknek magasabb az értékelésekkel elért %-a. (Egy piros és egy zöld kéz csak akkor 50%, ha a két értékelőnek azonos az értékelésekkel elért %-a, egyébként arrafelé, és annak arányában „húz el” 50%-tól, amilyen arányú kettőjük ilyen %-a.). És az értékeléssel elért %-érték annál nagyobb, minél inkább másokkal egyezően értékel valaki, az ennek megállapításához szükséges, kellő számú értékelés esetén. Aki, másoktól eltérően, leértékeléssel „szórakozik”, előbb-utóbb leküzdi magát olyan szintre, hogy értékelése alig számít.

Ez az elv egy szűrő eljárás, arra alapoz – szerintem okkal -, hogy az értékelők többsége józan ítéletű, tisztességes. Aki másként viselkedik, folyamatosan leértékelődik a befolyása az eredményekre.


Azt, hogy az értékelők vállalják magukat, nem tudom, hogyan valósulhatna meg. Anonimitás van, sőt, még az is megválasztható, hogy a használó név megjelenjen-e kérdésnél, válasznál.

Értékelésnél hogyan mutatkozhatna meg az értékelő? Nem kötözködésből kérdezem, de elképzelni sem tudom.

És, mivel láthatod, hogy én sem jeleníttetem meg a felhasználói nevem, remélem, elhiszed, hogy nem kötözködöm emiatt veled. De furcsának találom ezt a felvállalás javaslatot olyan kérdezőtől, aki a felhasználó nevét nem jeleníti meg.

Annyiból mindegy is, mert a felhasználói nevek óriási hányada semmilyen következtetést nem enged a tényleges személyre. Például még a nemére sem, még akkor sem, ha például női név. Attól még lehet férfi is az illető.

2014. nov. 4. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!