Kezdőoldal » Egyéb kérdések » GYIK » Nektek is furcsa a toplista...

Nektek is furcsa a toplista pontozása, vagy csak nekem nem tetszik?

Figyelt kérdés

Szóval arra gondolok, hogy válasz értékeléséért is jár pont. Na most vegyünk alapul egy toplistán viszonylag elől lévő felhasználót (a nevét nem írom, csak a pontjait használom fel, kis változtatással)

-pont kérdésért: 3

-pont válaszért: 20

- pont értékelésért: 4722

-össz: 4745

Ami azt jelenti, hogy ez a (kitalált) felhasználó az elmúlt 30 napban:

1 kérdést írt ki

Minimum 4 választ írt (ha mind 100%-os), de legyünk reálisak, írjon Kb 8 választ.

És 4722 kérdést értékelt pozitívan/negatívan, csak ahogy a többség.

Ez átírva:

A válaszadó pontjainak (Kb.)

-0,06%-a kérdésekből

-0,42%-a válaszokból

-99,51%-a pedig válaszok értékeléséből származik.

Ami azt jelenti, hogy annyira nem erőltette meg magát, mégis elég volt arra, hogy a toplistán előre kerüljön.

Szerintem jobb lenne, ha mondjuk csak a kérdéseket és válaszokat számolnák bele, az értékelést nem. Szerintem reálisabb lenne az egész.

Szerintetek?



2015. jún. 12. 21:40
 1/7 anonim ***** válasza:
81%
Igen, ez érdekes nekem is. Kipróbáltam heccből hogy értékeléseket nyomogatok csak úgy, kb 5-10 percig. Most kapaszkodj meg! 7000(!)hellyel kerültem előrébb! Ez fura nekem is. Nem a kattintósokat kéne előre tolni, hanem a válaszolókat. Persze ott meg az van, hogy írsz egy tök normális választ, és rommá nyomják a piros kezet. Néha nem értem.
2015. jún. 12. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
41%
Nyomsz egy zöld kezet? :D
2015. jún. 12. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Persze. Megy a zöld kéz :D

Egyébként igen, lepontoznak....sajnos. Egyszerűen nincs meg a siker, elveszi az ember kedvét ha lepontozzák ok nélkül.

7000 helyet, hogy???? Az már szép szám.. Hányadik helyről indultál?

2015. jún. 12. 22:37
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem értek egyet veled.


Egy felhasználóra valós - még néhányra hasonló arányú - amit részletesen kiszámoltál, de nem ez a jellemző.


Mai állás szerint, a 30 napos toplistában szereplő 500 felhasználóból

- 10 olyan van, aki pontjainak legalább 90%-át válasz-értékelésért kapta, v i s z o n t

- 311 olyan van, aki pontjainak legalább 90%-át válasz-adással szerezte.


És

- 431-en pontjaik legfeljebb 25%-át kapták értékelésért,

- 409-en pontjaik legfeljebb 20%-át kapták értékelésért,

- 386-an pontjaik legfeljebb 15%-át kapták értékelésért,

- 348-an pontjaik legfeljebb 10%-át kapták értékelésért.


Olyan csak 32 található, aki pontjainak legalább 50%-át kapta válasz-értékelésért.

Azt reálisnak tartom, hogy valaki, például, pontjai 63%-át (akár nagyobb arányt is) értékelésért kapja.

A legnagyobb „forgalom” (sok kérdés, egy kérdésre adott legtöbb válasz, legtöbb válasz-értékelés) a „Családi kapcsolatok” kategóriában van. Az számomra teljesen elfogadható, hogy ha valaki ír egy választ, és értékeli – ugyanannál a kérdésnél másik 15-20 (vagy nemegyszer sokkal több) válaszoló válaszát. Így, akár többszörösét is kaphatja a válaszáért kapott pontoknak, még akkor is, ha a maximális 5 pontot kapja a válaszáért.

És ez egy teljesen természetes aktivitás, aminek minden eleméért pontot adnak.


Nyilván nem illik a GYK tevékenységek elismerési rendszerébe, de ha néhányan így próbálnak egy – sokak által nem is tudott, még többek által sohasem nézett – lista élére kerülni; tegyék.

Nem tudom, hogy az e tekintetben élenjáró felhasználó mikor regisztrált, de ha az elsők között volt, és a webhely indulásától számítjuk a teljes értékelési rendszert, akkor legfeljebb szűk kilenc éve volt arra, hogy értékelésből 266666 pontot érjen el. És ezt úgy, hogy 70%-ban értékel hasznosan válaszokat (a GYK-nál ez azt jelenti, hogy másokkal egyezően), tehát nem kis arányban kapott -1 pontot, azaz pontlevonást.


A jelentős többség – szerencsére - nem a százalékokat, pontszámokat, mások tevékenységét nézi, hanem azzal foglalkozik, hogy tudása, tapasztalata közrebocsátásával segítsen másoknak állattartási-, családi-, közlekedési, házi feladat stb. gondjaik megoldásában. Egyben hasznukra vannak azoknak is, akiknek ezek a válaszok tanulságul szolgálnak.

2015. jún. 14. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
8200valahanyadik helyről és most a 927.vagyok
2015. jún. 16. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
66%
nekem az nem tetszik, hogy egyesek csak lepontozni járnak. ha nem tetszik a válasz akkor indokolja meg, érveljen a másik oldal mellett.
2015. jún. 19. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Na igen. Ez is igaz...

Engem minden nap leopntoznak. Néha oda is szoktam írni, hogy írjon ha baja van, ne csak pontozzon. De van mikor a kérdező pontoz le.....nah mindegy is.

Mindenesetre igazad van, Én nem pontozlak le arra mérget vehetsz :)

2015. jún. 19. 22:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!