Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Humor » Régen hogyan mondták bele a...

Régen hogyan mondták bele a tollba az emberek azt, ami írni akartak?

Figyelt kérdés
A libatoll vagy a lúdtoll tudott több bele mondott írást tárolni.
2022. okt. 27. 15:57
 1/6 anonim ***** válasza:

Amúgy nem volt beszédhibás, csak szerintem lusti volt picit kimondani, de amúgy szerettük.


Régen, amikor elsős/másodikos voltam; nem artikulált szépen a tanítónéni, és mindig torbamondásnak hallottam. (Minden mást majdnem szépen ejtett, kivéve még, hogy volt az osztályunkban négy Peti és egy Betti, és mind a kettőt Pettinek mondta; mindig el kellett kezdeni nyomozni, forogni kellett; hogy kire néz, amikor rászólt egy bizonyos "Petti"-re (aki nem volt az osztályunkban, csak Petik és Betti.) ; de a többi szót szépen ejtette, hibátlanul. ) Fél év után beszedte a füzeteket, (már fél éve írtunk ilyen mondásokat ) és amikor látta, hogy mindenki , vagy csomómindenki, vagy szintemindenki torbamondásnak írja; végre fölírta a táblára.


Mondta közben, hogy : "Figyelj! ToLLbamondás." És akkor jöttem rá, hogy az tollbamondás = tollba való belémondás. Addig azt hittem, hogy van a 'torba', aminek az a definíciója, hogy egy olyan szöveg, amit diktálnak; és valakinek le kell írnia. Ja meg egyszer még közben mutatta a padtársam, akinek valószínűleg nézegették a füzeteit a szülei időnként, hogy szerinte azt úgy kell írni, hogy tollbamondás (ő is időközben tudta meg; szerintem már ő is leírta a hónapok alatt csomószor, hogy "torbamondás", és valszeg a szülei szóltak neki) ; mármint , egyik alkalommal amikor ilyet írtunk, és már régóta írtunk ilyet; rámutatott a saját füzetére; hogy szerinte azt így kell; de én nem hittem neki, és nem foglalkoztam vele; mert egyértelműen mindig torbamondásnak hallottam. Úgyhogy nekem az egyértelmű volt; bennem föl sem merült, hogy az más lenne az a szó; annyira egyértelműen torbamondást mondott mindig a tanítónéni, hogy azt írjuk fel. Amúgy egyébként meg voltunk vele elégedve, jól tanított, meg még szerettük is emberként.


Meg amúgy én jól tanultam, a pajti, aki akkor mellettem ült kb olyan 3-as tanuló volt; én meg még akkor mindig kitűnő.

2022. okt. 27. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
*Jaj, most véletlenül bemásoltam az egészet; na mindegy, most már maradhat így. xd Az elejét nem gondoltam ide bemásolni; de szal mindegy; de megy egy amúgy; hogy van egy nagyon aranyos beszédhibás ismerősöm egyébként. Tökre szeretetreméltó; szóval ez Nem befolyásolja a szeretetre méltóságát. :):)
2022. okt. 27. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
*Szóval mi torbamondást írtunk; a torbamondást írtuk le; az a lényeg. :D :) XD
2022. okt. 27. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
*Ez vót régen. :):)
2022. okt. 27. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

* (1999-ben kezdtem az első osztályt; 2000-ben a másodikat. )


Amúgy, hát, pendrájv; és a pen az toll; tehát nem tudom, a ludasba, vagy a másik madarasba fér -e jobban.



---


Amúgy mégegy ilyen tollas poén, a pendrájvokkal összeköttetésben; egyszer láttam egy képet, egy ilyen számítógépes-fejű gyerek volt rajta; és akkor oda volt írva , hogy ,,Kedvenc számom Rihannától a SATA-Pendrájv:):)) (Shut up and drive. :) )


Amúgy mégegy; bocsi az offért má' ; de ezt el kell mondanom ; hogy állítólag az angolok nem is pendrájvnak/pendrive hívják a pendrájvot, pedig ez egy tökre angolos szó; hanem valahogy máshogy.


Én ezt amúgy nem tudom , csak érdekesség-képpen; hogy rémlik valahonnan. ♥


---


Amúgy régen nem volt pendrájv, de torbamondtunk attól még.

Hogy visszakanyarodjak az eredeti témához. :):)


---


Amúgy azt nemtom, mikortól van/létezik; most nem néztem meg. ♥ ♥

2022. okt. 27. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
De jó magyar órák...
2022. nov. 7. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!