Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Humor » Hogy sütik ki a szőlőnek a...

Hogy sütik ki a szőlőnek a zsírját?

Figyelt kérdés
1 tonna szőlőből, hány kg szőlőzsír lesz?
2012. dec. 26. 09:39
1 2
 11/13 anonim válasza:
100%
10-es: ráadásul a cigánypecsenye se...
2012. dec. 26. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
100%

A zöldborsó pontos fordítása németre Grün Wein Salz, eddig rendben, de mit csinál vajon KataMarán?

Hogyan jön ez a szőlő zsírjához?

Valami kisül belőle, gondoltam

2012. dec. 27. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Komolyra fordítva a szót: a kérdés kapcsán tudtam meg egy másik júzertől, hogy Erdélyben a szőlőzsír neve: eperír. :O


A neten semmi használhatót nem találtam a szavak etimológiájáról, de: közismert szinonima az "ajakír".

Az "ír" szó főnévként krém-, kenőcs-, balzsamfélét jelent, mint pl. a "gyógyír" szóban is.

Mindezek után már csak azt kellene megtudni, hogyan és miért került a "szőlő" és az "ír" szavak közé a "zs". Még ha "s" lenne, úgymint "szőlősír", akkor megmagyarázható lenne a dolog: melléknévképzőt kapott a főnév. De hogy az s-ből hogyan lett zs...? Ez max. a Va(z)s megyeieknek lenne egyértelmű. :D


Ha esetleg valaki tud valamilyen konkrétumot, ossza meg, kérem. :)


És természetesen boldog új esztendőt kívánok mindenkinek. :)

2013. jan. 1. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!