Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Humor » Milyen autista vicceket...

Milyen autista vicceket tudtok mondani?

Figyelt kérdés

#autista vicc
2015. jún. 16. 07:48
 1/7 anonim ***** válasza:
24%
mi az az autista ? talán tudok,
2015. jún. 16. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 2xSü ***** válasza:
65%

A testvérem autista, így azért ismerem ezt a betegséget. Az autizmus nagyon sokféle formában tünettel előfordul, lehet valaki abszolút kommunikációra képtelen, visszahúzódó természetű, passzív, vagy éppen túlságosan is kommunikatív, aktív, túlságosan közvetlen. Mindenkinek más hiányosságai vannak, illetve ha vannak kimagasló képességei, mind másban nyilvánul meg. Ezért nem igazán van egy egységes kép az autizmusról, így nehéz is lenne vicc tárgyává tenni.


Meg egy relatíve nem annyira közismert betegségről van szó. Sokan nem ismerik igazán a betegséget, aki meg igen, az valószínű az érintettsége miatt nem annyira viccelődik vele.


Úgy általában az ember nem viccelődik más hiányosságain, ha azok egy szinten túl vannak, lévén az illető nem tehet róla. (Jó, ez nem feltétlenül áll mindig, hiszen azért vannak viccek sántákról, púposokról, őrültekről is.)


Mindenesetre nem tudok olyan viccet, aminek kimondottan az autizmus, az autista lenne a gerince. Mondjuk a vicclap.hu 20 000-nél több viccet tartalmaz. Ebből az autista szóra rákeresve egyetlen vicc jön elő, az is csak nagyon érintőlegesen szól az autizmusról. (Lásd: [link] )

Az autizmus szóra nulla találat van.

A viccoldal.hu 10 000 viccet tartalmaz. Az autista és autizmus szóra nincs találat.

2015. jún. 16. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Második válaszoló! Ez humor témába van, nem kell leírnod az igazságot. A humor téma hülyéskedésre való.
2015. jún. 16. 11:25
 4/7 anonim válasza:
69%
Ez a téma egyáltalán nem vicc kategória. Elég érzékenyen érinti azokat, akik közelről látnak ilyen betegséget.
2015. jún. 17. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 2xSü ***** válasza:

> Ez humor témába van, nem kell leírnod az igazságot.


Igen, a humor a !témaköre! ezen kategória kérdéseinek és válaszainak, de nem – illetve nem feltétlenül – a !stílusa!. Pl. humor kategóriába tartozó kérdés az is, hogy mondjuk melyik rádiókabaré adásában volt ez és ez a szám. Sem a kérdésnek, sem a válasznak nem kell humorosnak lennie, attól még a humor témájáról szól. Szóval ne keverjük össze a kategóriát valami mással.


Igen, nem kell leírni az igazságot. De le lehet. Szerintem az igazságot sosem baj leírni, ha az mást nem bánt, és esetleg másnak hasznára is lehet. Szerintem az én válaszom nem sértett meg senkit, ellenben releváns, a témába vágó válasz volt, ami tartalmazta a kérdés megválaszolásához szükséges információkat, és annak hátterét, azaz azt, hogy nem igazán vannak ilyen viccek, és hogy miért nincsenek.


> A humor téma hülyéskedésre való.


Korántsem. Az más kérdés, hogy a legtöbben valóban összekeverik a szezont a fazonnal.

2015. jún. 17. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Én is utánanéztem most, de szintén nem találtam semmit. Nem igazán lehet ebből jó viccet csinálni, na meg ha sikerülne is, könnyen lehet hogy egy-két érintett számára sértő lenne. (Persze, leprás vicc is van, meg stb...)

Ezt az egy faviccet találtam, angolul, nem szeretném félre fordítani így itt az eredeti szöveg: "My friend says that I might have Aspergers syndrome. I can't tell if he's serious. Or sarcastic, or joking, or angry..."

2015. jún. 17. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Vuk-91 ***** válasza:
Autistaként én még sose láttam mást ezzel viccelődni. Jómagam talán már viccelődtem az autizmusommal, a "humorérzékem" talán erősebb mint az empátia. De be kell valljam: Az autizmussal viccelődni elég nehéz. Jó, vannak olyan trehány videók, melyeknek a címe "X cures autism" és a videó arról szól, hogy az "X" (ami a karakter nevének a helyét jelöli), vagy megöl egy autistát, vagy tömeggyilkosságot követ el, vagy valami ilyesmi. (A cím amúgy "X meggyógyítja az autizmust). Volt olyan is, amiben az életre kelt vonat rohan neki a "Különleges igényű gyerekek iskolájába" ami gondolom ismét egy utalás az autizmusra, és sok más ilyenre is. Van olyan is, aki az autizmusra fogja a videója randomkodását. (Random= véletlenszerű) Az angol nyelvterületen amúgy, bár aránylag elfogadottabbak az autista fiatalok, mégis több olyan gyökeret látni, akiknek valami rosszindulatú marhaságot kell az autizmus, vagy az autisták felé dobni. Gyakorlatilag bizonyos személyiségi zavarokat is az autizmussal párosítanak "vicc" gyanánt. Szóval nem, nem fogsz olyan viccet találni, amit magyarul írtak, és ha van is, szerintem a bunkók megtanulták a számítógépet kezelni, bár kétlem, hogy magyarul írnának, tekintve hogy Facebookon is van legalább egy olyan ismerősöm, aki nem hajlandó megtanulni írni, inkább dobálja az ilyen olvashatatlan, beszédhibára utaló kommunikációs tragédiát... Tudjátok, amikor valaki, ahelyett, hogy gondosan kifejezné, mit akar, inkább püföli a billentyűzetet, azt lesz ami lesz.
2018. aug. 1. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!