Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Humor » Hogy lehet az, hogy hallom ha...

Hogy lehet az, hogy hallom ha magamba beszélek, pedig mégsem hallhatom?

Figyelt kérdés
Próbáljátok csak ki, hogy elmondtok egy mondatot magatokba és hallani fogjátok. Dehát mégsem halljuk... Akkor ez most hogy van?
2008. nov. 1. 10:30
 1/10 anonim ***** válasza:
96%
Ez olyan, mint az álom: látod a szemed előtt, pedig nincs is ott. :) Az agy csinálja ezt is, azt is. De figyeld csak meg, hogy meg sem tudod határozni a hangszínt, mert olyan fura, semleges, se nem férfi, se nem női hang. Ugye? Ha olvasunk, akkor is ez van. Tudom, ez haszontalan válasz volt, de ha valaki tudja az igazi okát, írja már meg, mert engem is nagyon érdekel kicsi korom óta. :)
2008. nov. 1. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Én a saját hangomat hallom:)))
2008. nov. 1. 11:18
 3/10 anonim ***** válasza:
93%
Érdekes, mert én nem, meg a családban senki. :) Első voltam.
2008. nov. 1. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
97%
ileny nekem is szokott lenni! Énsem értem igazából!
2008. nov. 1. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Én a saját hangomat hallom, ha hallom, de azt hiszem általában gondolatokban gondolkodom és nem hangokkal. Ha könyvet olvasok, akkor nem mindig az enyém a hang, hanem néha a szereplőé, illetve kedvemre tudom változtatni a tulajdonost. Tudok más hangjával gondolkodni, legyen az nő, vagy férfi, sőt, sokszor angolul gondolkodok, mivel rengeteg angol szöveggel találkozom nap mint nap, észre sem veszem ha átváltok magyarból.


Egyébként meg ez azért van így, mert nem a füleddel hallasz, nem a szemeddel látsz, hanem az agyaddal. A szemedben, füledben csak receptorok vannak, a jeleket az agyad dolgozza fel olyanná, amilyennek te felfogod őket, egyátalán nem is biztos, hogy azt érzékeled az agyaddal, amit a szemed, vagy a füled küld. Gondolok itt például a skizofréniára, a hallucinációkra vagy a szinesztéziára.


[link]

[link]

[link]

2008. nov. 1. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
en mar olyat is csinaltam hogy elkezdtem hallgatni 1 zenet es a dobra figyeltem nagyon es becsuktam a szemem es mintha lattam volna mikor ra ver a dobra mintha ott lett volna elottem es automatikusan lattam mikor ra vert a cintanyerra probaljatok ki ti is!:D
2008. nov. 2. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Akkor msot engem le fogtok bolondozni, én is szoktam hallani ahogy magamban beszélek, de mégsem mozog a szám, és ezt én még élvezem is, igy néha ha rám jön az 5 perc akkor még beszélgetni is szoktam magammal. Szia mivan veled? Óh semmi, köszi és veled? :D Olyan jo játék, csak van aki bolondnak néz emiatt, de aki ismer az tudja, hogy nálam ez természetes. :D És mielött valaki még el akar madj emiatt küldeni orvoshoz, ez nálam természetes. :P
2008. nov. 20. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
12%
ez biztosan azert van mert nincsenek sok barataid,nem szoktal csoportmunkakban reszt venni es ezert egyedul erzed magad mert sosincs kivel beszelj ezert inkabb magaddal beszelsz!bocs ha tevedek!:D
2008. nov. 26. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Óóh én sokkal rosszabb vagyok.Nő vagyok és ha még beszélek is akkor nem a saját hangomat hallom hanem... férfi? női hangon még magamba se tudok beszélni... vagy véletlenül félrecsinálódtam vagy nem tom... :D
2008. dec. 6. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Ezen mit kell csodálkozni , ha olvasol akkor még nem tűnt fel? :S
2011. aug. 10. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!