Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Miért közösítik ki azt az...

Miért közösítik ki azt az iskolában, akinek valami tudományos hobbija van, tudományos dolgot szeret?

Figyelt kérdés

Nekem hobbim a meteorológia, és nem azt csinálom amit sokan mások az iskolámból, emiatt jól ki is közösítenek. Ők buliznak, ahol jól leisszák magukat, alkoholt isznak, dohányoznak, futballoznak, gördeszkáznak, meg ilyeneket, én ezeket nem csinálom, hanem a meteorológiával törődök meg fényképezek. Nincs is haverom csak pár darab, a megértőbbek. De miért kell ezért kiközösíteni? Mi a baj a meteorológiával meg a fényképezéssel?

14/F


2010. júl. 24. 19:16
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Nem a hobbiddal van bajuk, ha nem azzal hogy nem foglalkozol velük.
2010. júl. 24. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:

Velük is foglalkozok, próbáltam velük beszélgetni, msn-re felvettem őket, meg facebookon, de csak kinevettek végig a hátam mögött, pont a hobbim miatt.

Próbáltam barátkozni velük, nem tudtam.

2010. júl. 24. 19:22
 3/17 anonim ***** válasza:

Az a bej, hogy ha te meteorologiával foglalkozol amég ők buliznak akkor nem lesz közös pontotok... Mondj valamit amiröl te egy ilyen társaságban beszélgetnél velük. Rá fogsz (rá kell) jönni, hogy semmi olyan nincsen ami titeket összekötne. Na meg az iskola/osztály az egy közösség. Ha kilógsz a sorból akkor ez van... Eddig egyetlen oszitársam (fiú) volt aki a kettőt nagyon jól ötvözte. Nem volt strébert csak mindig mindenről tudott valamit. És közben péntek-szombat-vasárnap a saját hányásában fetrengett...


Na szóval: nem rossz amit csinálsz. Csak más vagy (az ő szemükben). Sajna én is ilyen voltam/vagyok. Keress más társaságot!

2010. júl. 24. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:

1. válaszolónak adok igazat...

én is ilyen vagyok mint te, sose járok bulikba, nem ittam még soha alkoholt mégis szinte mindenki az ismerősöm :D

2010. júl. 24. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
Úgy látszik ez nekik nem elég. Az ilyeneknél csak úgy lehet bevágódni, ha ugyan azt csinálod mint ők.
2010. júl. 24. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

Igazából irigyek, mert téged érdekel valami, és látják, hogy sokra is viheted az életben. Őket viszont abszolút semmi, és ezt a semmit az alkohollal pótolják, vagy egyéb hülyeséggel.


Én is csodabogár voltam középsuliban. Az elektronika volt a mindenem, könyvtárban is ilyen témájú honlapokat bújtam:) Kinevettek! Nem is nagyon foglalkoztam velük, jól elvoltam nélkülük is! Nem bántam meg semmit! Én többre vittem, mint ők...


Lényeg, hogy Te jól érzed magad, miközben fotózgatsz vagy az idokep.hu oldalt bújod:P

Esetleg hasonló érdeklődésű emberekkel csevegj/fórumozz a neten, és már nem is vagy egyedül.

2010. júl. 24. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

a tinédzser korral azért ne feledjük együtt jár az új dolgok kipróbálása pl: cigi, pia stb. nem kell minden hétvégén seggrészegnek lenni, de nem lehet semmi bajod ha éppen kipróbálod, akkor biztos jobban el fogadnának.

A másik meg fociznak. Ezt úgy hívják sport!!! nem káros szenvedély vagy vmi ilyesmi- mert úgy kezeled úgy látszik - de ha nem tudsz focizni akkor kézizz vagy kosarazz teniszezz vagy fuss mindegyik jó dolog és társaságban vagy...gondolkozz már ! most az utolsó előtti válaszoló megerősített abban, hogy jó amit csinálsz, lehet, hogy többre viszed mint a többiek, de közben sok jó dologból kimaradsz amit majd később bánni fogsz, nem lesznek haverjaid, barátaid, a sulira úgy fogsz visszaemlékezni, h a szenvedéseim színhelye.

Egy osztályközösséghez valamilyen szinten tudni kell alkalmazkodni.

2010. júl. 24. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 StephanieXx ***** válasza:

Értelmesebb vagy,mint ŐK:)

Ennyi:)

2010. júl. 25. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim válasza:
Önmagában a meteorológiával és fényképezéssel nincs semmi baj, sőt! Szerintem értékesm érdekes hobbi, de sajnos a tinédzserek kegyetlenül tudnak bánni azzal, aki egy kicsit is különbözik tőlük. Szóval két út lehetséges: valaki vagy belesímul "szürke kisegér" módjára közéjük és azonosul az értékrendjükkel, pl. hányásig iszom magam hétvégente, bulizok ezerrel, stb., és a köztes időszakokban meg esetleg valami semleges, populáris elfoglaltságot űzök, pl. focizás, shoppingolás, vagy ha ennél több van benned és kimutatod, elutasítanak, kiközösítenek. De az mindenképpen nagy előrelépés, hogy legalább próbáltad velük felvenni a kapcsolatot, ha így sem jutsz előrébb, az nem a Te hibád, Te megpróbáltad! Próbálj azokkal foglalkozni akik viszonozzák a közeledésed! Ha csak egy ember, akkor egy, de mégsem vagy egyedül és könnyebb felvenni a harcot azokkal, akik ellened fordulnak.
2010. júl. 26. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Legyél jófej =D


Mindenki engem hisz az osztály legokosabb gyerekének, megy a matek, kémia, fizika, töri, stb., pedig nem is tanulok.. Így is ötös vagyok :)

Viszont jó fej vagyok velük, ezért mindenki szeret. Tanárok is, diákok is.

Én se iszok, nem deszkázok, viszont sokat vagyok velük.

Tegyél valami olyat, ami miatt tisztelnek, vagy jó fejnek tartanak majd.

2010. aug. 7. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!