Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Miért nem vagyok képes az...

Miért nem vagyok képes az emberek szemébe nézni 0.5 másodpercnél tovább?

Figyelt kérdés
Valamiért ez a dolog sosem ment. Valahogy mikor bele kell nézni valakinek a szemébe elfog egy nagyon fura érzés és nem is bírom tovább csinálni mint 0.5 másodperc. De még a legjobb haverok s rokonokkal se megy. Pedig állítólag a "szem a lélek tükre", de előbb-utóbb tenni kell ez ellen valamit.
2010. júl. 29. 15:41
 1/8 anonim ***** válasza:
Önbizalomhiány, vagy talán nem tiszta a lelkiismereted?:O :)
2010. júl. 29. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Inkább az első. Bár ezt már mondták többen is. Csak mit lehet ez ellen tenni? Erről nagyon sehol nem lehet olvasni.
2010. júl. 29. 15:56
 3/8 anonim ***** válasza:
nézz bele nyugodtan, különben azt hiszik, hogy félsz :)
2010. júl. 29. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Ami lehet sajnos igaz is. Lehet félek is beszélgetni a legtöbb emberrel. Bárkivel ebszélek aki nem a legbelsőbb baráti kör, vagy nagyon közeli rokon, akkor nem csak ez van hanem magas vérnyomás és pulzus, izzadás. És akkor még nem is tartunk a nőkkel való beszélgetésenél. Ott volt rá példa hogy kb majdnem elájultam. Ahogy ha hazudok akkor is, vagy ha be kell vallani valamit.
2010. júl. 29. 15:59
 5/8 anonim ***** válasza:
Régebben velem is pontosan ez volt..aztán idővel elmúlt:) mostmár bárki szemébe belemerek nézni:D
2010. júl. 29. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
nézz a kutya szemébe és elcsapja a fejét 1 másodperc után, ez amolyan ösztön, ő alázkodik meg,azért is hívják úgy azt a játékot amikor egymás szemébe nézel hogy nézzünk farkas szemet,jó a gyerekek nem ezzel a céllal játszák,de mindig a gyengébb csapja el a fejét.
2010. júl. 29. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

én azért nem szoktam mások szemébe nézni, mert akkor engem néznének és az idegesítő

meg amúgy is elég ideges vagyok mások közelében, mert nem vagyok olyan beszélgetős típus, legalább is idegenekkel nem, barátnőmmel jól el szoktam beszélgetni

2010. júl. 29. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
16%

Sya!Teljesen megtudlak érteni, mert én is így vagyok ezzel, mint te...Szerintem 2oka lehet, hogy ilyen problémád van. Az egyik, hogy félsz attól, hogy ha valaki a szemedbe néz akkor úgy mond nyitott könyv vagy a számára.Ha esetleg zárkozott típus vagy, akkor valószinüleg sért nálad bizonyos határokat...A másik ok akkor állhat fenn, ha jó emberismerő vagy (én nagy részt ebbe tartozom). Ebben az esetben esetleg az riaszt meg, hogy túlságosan is sok mindent megtudsz a másikról egyetlen pillantásból. Talán ez utóbbi furcsán hangzik, de ez is lehetséges szerintem...

Sya. Pusyka.

2010. aug. 1. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!