Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogyan lehetne legyőzni a...

Hogyan lehetne legyőzni a naívságot?

Figyelt kérdés
Az a gáz, hogy néha elég naív vagyok és nagyon könnyen megbocsájtok embereknek. Pl: ha vki vmi rosszat tesz nekem (beszól, leolt) utána visszaoltok elég durván, majd elhallgat aztán kb 10 perc múlva ránézek és azt a szomorú tekintetét pillantom meg rögtön lelkiismeret furdalásom lesz hogy "Úristen, megbántottam". Hogyan tudnék ezen változtatni? Elég sokszor belevitt már a szarba az hogy nem vagyok haragtartó és mindent/mindenkit megsajnálok akármit tesz. Úgy vettem észre a legtöbb ember már annyira, de annyira megfeledkezik arról hogy nem csak ő van a világon, hogy már elgondolkoztam azon hogy ha ők ilyenek akkor én miért ne? Sokszor megpróbáltam már azt a kemény stílust, kemény megtörhetetlen szívet, de vhogy mindig "meglágyul":S 16 éves vagyok és lány. Esetleg vmi "gyógymód"?
2008. nov. 24. 18:46
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

1.szerintem az,hogy valaki 10 perc múlva szomorúan néz rád,az nem mindenkire vonatkozik,hanem egy konkrét emberre vonatkozik


2.lelkiismeret-fióurdalásod lesz,hogy esetleg megbántottad,de téged is megbántottak...talán kicsit büszkébbnek kellene lenned.Nem vagy kicsit önbizalomhiányos?


3.nem kell haragtartónak lenned,mert a harag csak mérgez.Elég,ha egyszerűen nem hatódsz meg.


4.nem kell feltétlenül olyannak lenned,mint ők.Nem ártana változtatnod,de ezt csak te érheted el,úgy,hogy elhatározod,hogy holnap nem így lesz. (pl.A titok című film vagy könyv is erről szól,nézd meg esetleg)


Ezek az észrevételeim.

2008. nov. 24. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
56%

Az hogy így gondolkodsz,- mármint hogy legszívesebben olyan lennél, mint a többi köcsög- híven tükrözi, hogy 16 éves vagy.....:(((

Én azt tanácsolom, maradj ilyen, olyan kevesen vagyunk már.....!A szeretet nem lehet alábbvalóbb semminél sem....!!!!!

2008. nov. 24. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Annyiszor elhatároztam már, hogy akivel köcsögnek kell lenni azzal olyan leszek, de sose ment. Sokszor kaptam már pofont az miatt hogy könnyen megbocsájtok. Mindig kihasználnak. Nekem ebből elegem van
2008. nov. 24. 20:33
 4/10 anonim ***** válasza:
48%
Akkor tegyél ellene,de neked kell elhatároznod,és másképp,mint eddig,hogy sikeres is legyél.
2008. nov. 25. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
48%
Az utolsó szintén egy igazi köcsög!!! Ilyen akarsz lenni tényleg? A SZÍVEDRE HALLGASS!!!! Idétlen közhellyé süllyedt ez a mondás, de akkor is.....:).....Olyan kevesen vagyunk már.....emlékszel?....:)
2008. nov. 25. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
74%
Ucsó vaygok, elfelejtettem; a gyógymód; JÉZUS....:))))))))
2008. nov. 25. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Öööhhhmm.. Bocsi, de nem vagyok se Jézus se Isten fanatikus... Nálam ez nem válik be, bocsi
2008. nov. 26. 17:09
 8/10 anonim ***** válasza:
62%

Másik válaszadó vagyok,és nem kell valakinek Isten vagy Jézus fanaikusnak lennie,hogy higgyen valamilyen vallásban. Sok mindenben lehet hinni,és alapjaiban a keresztnység nagyon szép vallás.


Pl.higgy abban,hogy kemény leszel!

2008. nov. 26. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
77%

A "Jézusos" vagyok + én írtam azt is, hogy maradj ilyen, olyan kevesen vagyunk már..... Nem vagyok fanatikus,temolomba sem járok, nem vagyok Jehova tanúja sem, egyszerűen csak segíteni akartam, s ajánlottam valakit, aki az én életem is segített rendbe tenni -nem részletezem- szerintem azért vannak benned ezek a kételyek, mert alapvetően jó úton jársz, most eldől majd, milyen útra térsz el- esetlegesen....:)

És köszönöm az elöttem szólónak, hogy "megvédett".....BÉKE.....

2008. nov. 26. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nem fog menni. Ilyennek születtél, ilyen maradsz.
2009. szept. 1. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!