Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogyan tudnék leszokni a...

Hogyan tudnék leszokni a hadarásról?

Figyelt kérdés

Már annyira idegesít és tényleg nem tudok már mit tenni!!! Már kipróbáltam azt is, hogy itthon lassan, érthetően olvasgatok fel szövegeket és akkor megy, de az "igazi gyakorlatban" pl. ha telefonon beszélek, akkor nehezen. Szóval ha nem " tervezem el, amit mondani akarok ". Remélem értitek hogy értem. :D

Légyszi segítsetek ebben, érettségiig le szeretnék szokni a gyors beszédről, ott is izgulni fogok, ki tudja milyen gyorsan fogom levágni az esszét. :(


2008. nov. 26. 15:50
 1/7 anonim ***** válasza:
79%
Hat peldaul kerd meg az ismeroseid hogy kerjenek ara h "ismetled meg lassaban" egy ido utan megszokod. Es azert en ugy gondolom hogy mielott beszelgetsz azelott gondolkodsz igy elgondolod h lassabban. Vagy nem tudom...az se jo ha tul lassan beszelsz.egy ismerosom nagyon de nagyon lassan mondja ki a szavakat es ugy megunom mire megertem hogy mit akar mondani adigra elfelejtem hogy mit mondott eloszor.
2008. nov. 26. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
xD Köszi a válaszod! :) Sajnos ( vagy nem sajnos ) kérni sem kell az ismerőseimet, mert szólnak maguktól is ha nem értik. Szeretnék szépen beszélni! De nem tudom, hogyan " tanulhatnám meg ". Az a legrosszabb, hogy valamikor nem is érthető, amit mondok. Miután kimondom, hallom magam, és legszivesebben a föld alá süllyednék, hogy nem bírok normálisan beszélni :(
2008. nov. 26. 16:20
 3/7 anonim válasza:
78%

En is nagyon gyorsan beszelek, de mar megszoktam, hogy visszakerdeznek, igy nem idegesitem magam rajta...

Ha valakivel sokat talalkozok, es beszelek, megszokja, es megerti amitt akarok 8-)

Szoktam vele poenkodni is, elmegyunk peldaul mekibe, tobben, autoval, persze En vezetek, es rendelek... Megkerdem ki mit ker, odaerunk, es amilyen gyorsan tudom, elmondom...8-) Latni kene szegeny ember fejet!! 8-)

De volt mikor visszefele sult el, mert a srac siman megertette, es kiderult ugy beszel mint En! 8-)

De szerintem ezt nem lehet megoldani, nekem sem sikerult...8-( Azert ne add fel!

2008. nov. 26. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
:) Aranyos vagy! :) De engem idegesít.. hiszen érettségin lesz szóbeli is, és izgulni fogok, és addigra le szeretnék szokni a hadarásról :S Szépen akarok beszélni:(
2008. nov. 26. 18:01
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Beszédtechnika!

Montágh tanár úr könyveit tessék olvasgatni és gyakorolni, gyakorolni, gyakorolni!

Golyókkal vagy pálcikákkal!

2008. nov. 26. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Logopedushoz jelentkezz be, szerintem otthon nem nagyon tudod magadtol leszoktatni magadat a hadarasrol. Meg kell tanulni, hiszen annyira megszoktad mar, szerintem jarj el logopediara.

Nehogy azt gondold hogy logopedus csak gyerekeknek valo, pl. a bemondoknak is tanulni kell a szep beszedet.

Szerintem kerj segitseget szakembertol, megeri hidd el, o megtanit a szep beszedre.

2008. nov. 26. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
És a logopédus mennyibe kerülne?
2008. nov. 26. 19:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!