Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Egy ideje úgy érzem, hogy...

Egy ideje úgy érzem, hogy csak sodródom az élettel. Mit lehet ez ellen tenni?

Figyelt kérdés
14 éves vagyok, fiú, még véletlenül sem depressziós. Reggel nehezen felkelek, elmegyek az iskolába. Ott ülök 4-6 órát az órákon. A szünetekben dumálok a haverokkaal, hülyülünk. Hazaérek, bekapcsolom a gépet, és szórványokban tanulok, miközben fél szemem a gépen van. Elmegyek edzésre, 1,5 óra. Hazaérkezem, megvacsorázom a családdal, lefürdök, és folytatom a leckét a géppel egyhuzamban. Kb. 21:00-ra befejezem. A tanulmányi eredményeim jók. 10kor lefekszem és indul újra a nap. Röpülnek a hetek. Hogyan tehetném még aktívabbá, \'mégjobban megélhetőbben\' az életet?
2008. nov. 27. 21:40
 1/8 anonim ***** válasza:
77%

Gepezz kevesebbet, helyette sportolj tobbet, hetvegenkent jarj el szorakozni - iszogatni, tancolni, koncertre, alkat kerdese.


Hidd el, hogy a gepezes teszi, hihetetlen, mennyire mergezi az IRL kapcsolatokat.

2008. nov. 27. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
45%

Szerintem az iskola is teszi, olyan monoton, unalmas, egyhangú az egész. Minden nap ugyanolyan és csak telnek a napok, a hetek...

Délutánonként menjetek el haverokkal egy kicsit mászkálni. Haverok vagy kocsmába mentek vagy gépezni vagy tippmixelni :D vagy focis boltba stb. (én lány vagyok úgyhogy mi elmentünk plázázni is LOL XD.) A lényeg, hogy minden napot változtass meg egy kicsit. Tudd, hogy "kedden voltam a xy-nal a x boltban és ott láttuk azt a jó focilabdát." "aznap csütörtök volt, mert másik busszal jöttem haza, elmentünk meginni egy kólát" vagy hasonlók :) Nekem ez vált be. Hétvégén pedig mozdulj ki menj el szórakozni, csinálj valamit. Találj valami hobbit, amit nagyon szeretsz.

Külön jó, hogy jól tanulsz :) És ahhoz képest, hogy 14 éves vagy nagyon szépen fogalmazol, helyesen írsz, szóval igazán értelmes vagy :) Jó néha ilyet is látni :DD ezeket csak azért írtam, mert nem bírtam magamban tartani, bocsi :D

2008. nov. 27. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
95%
Megint én. Az első válaszoló tanácsát olvasgatva, hááát... nem hiszem hogy 14 évesen iszogatnod kéne. Az nem menő, inkább szánalmas, amikor tinédzserek isszák le magukat a sárga földig... egy sört vagy valamit ihatsz, ha a haverokkal ilyen körökben mozogtok, de szerintem ne dobd el ezt az egészet, jól is tanulsz stb. nem érdemes az alkohollal foglalkoznod.
2008. nov. 27. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
82%
Barátkozz emberekkel, az iskolatársaid kitűnő alanyok erre. Ha nem tudsz a géptől elszakadni (nem megy az azonnal), akkor rendezzetek LAN-partyt, az is nagyon jó közösségi móka. Az a lényeg, hogy közösségben csinálj akármit.
2008. nov. 27. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Őszintén nem értem miért pontoztatok le. Mondjuk nem is érdekel...
2008. nov. 28. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
76%
szia! sajnos ilyen az élet, ha jobban megnézed az emberek nagy százalékát, mindenkivel ez van, sokan nem is jönnek rá, hogy egy mókuskerékben vannak, és nem is tesznek ez ellen semmit. mivel még nem dolgozol, ezért könnyebb idő szempontjából a dolgod, pénz szempontjából kevésbé. gondolkozz el azon, hogy reális kereteken belül mit szeretnél megvalósítani, és kezdj el ezzel foglalkozni, mik azok a dolgok, amiket kipróbálnál, és nem szeretnél úgy meghalni, hogy nem tetted meg sohasem. ez lehet egy sport, egy lánynak udvarolni, bármi. a másik ötletem, hogy alkoss. hozz létre valamit, amivel elfoglalhatod magad, ez persze csak akkor jön be, ha vonz, és van érzéked hozzá. próbáld ki magad minél több dologban, hogy önmagadra találj. ez jó személyiség fejlesztő is, és nem fognak üresen telni a napjaid. ha már számítógéppel foglalkozol, ne csak játssz és msnezz, hanem tanulj valamit programot, ki tudja, később még jól is jöhet. annyi dolog van a világban, kicsit gondolkozz mi lenne neked a jó.
2008. nov. 28. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Próbáld hasznosan eltölteni a gépezéssel elmenő órákat. Én pld. nagyon szeretnék anyanyelvi szinten megtanulni angolul és külföldön élni. De mivel ez nem megy olyan könnyen, ezért felturbóztam magam tagozatra (egy év kellett hozzá, de mostmár angol tagozatos vagyok) és most az ottani anyag mellett (heti öt óra) minden héten fordítgatok egy-két anyagot. Van egy kedvenc külföldi együttesem, tőlük fordítok dalszöveget, anyagokat, jól elvagyok vele és hihetetlen, hogy bővül a szókincsem :)

Keress hobbit, ami tényleg leköt (ez ne a gépezés legyen!) és csináld azt. Próbáld azt csinálni, hogy minden nap valami mást találsz ki. Lehet akár ez egy óra, ami más, de eltöltheted az egész délutánodat is azzal a bizonyos dologgal. Én pld. szeretek cikkeket írni, és ezzel megint csak el tudok lenni (én is gép megszállott vagyok, ezért kerestem olyan dolgokat, amiket össze tudok kötni a gépezéssel, de mégis hasznos). Vagy kezdj el hangszeren játszani, én most kitaláltam (szüleim nagy örömére), hogy gitározni szeretnék :) De persze ne csak egyedül, hanem a haverokkal is csinálj közös programot, bulizz stb. Annyi mindent lehet csinálni, nem hiszem, hogy nem jut semmi az eszedbe :P

2008. nov. 28. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
100%

Rá kell jönnöd, hogy mi az a dolog, amit nagyon szeretsz csinálni. Ezt hivhatjuk hobbinak vagy életcélnak is. S ha majd mindent megteszel azért a célért, amit helyesnek vagy igazán élvezetesnek tartasz, nem lesz benned többé ez az üresség érzés. Remek kissrác vagy! Már 14 évesen rájöttél arra, hogy az élet több kell, hogy legyen, mint egy megszokott rutin, s te ennyivel nem vagy elégedett. Én azt mondom, le a kalapom, mert pont azon gondolkodtam a minap, hogy hogy lehet az, hogy rengeteg ember meg van elégedve a tulajdonképpeni tök üres életével, nem vágynak semmire, nem akarnak semmi újat csinálni, holott 30- 55 évesek és még annyit sem tapasztaltak a világból, mint én 27 évesen. Ezek zombik! Félelmetes!

Kisöreg! Az öntudatod elindult a felébredés utján, és ez a legjobb, mi történhet - szerintem. Lehet, hogy nagy hegymászó leszel vagy zenész, vagy farmer, aki imádja majd az életét, példát mutatva ezzel a "zombi" embereknek :D. Csináld, amit a legjobban szeretnél!

2008. nov. 28. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!