Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Betegségre utal, ha folyton...

Betegségre utal, ha folyton attól félek, hogy elveszitem valamelyik családtagomat?

Figyelt kérdés
16éves lány vagyok, apum meghalt mikor 8éves voltam. Egyre többet gondolok arra, h mi lesz ha meghal még vki(rajta kivül meghalt mind2 nagyszülőm, apu felől). Ha megyek az utcán, és eszembe jut, h nagytatám már 74éves és bármikor meghalhat, vagy akármi más családtaggal kapcs, sirnom kell, és nagyon nehéz visszafolytani. Úgy érzem, h belehalok, ha még egy családtagomat elveszitem.Mi a véleményetek? (légyszi csak azook irjanak, akik nem kiröhögni akarnak).
2008. dec. 1. 09:24
 1/4 yuda ***** válasza:
70%

Mivel jópár év eltelt apukád halála óta,már túl kellene lenned a traumán-most nem arról van szó,hogy szeretteink elvesztésének gondolata nem okozhat rossz érzést,mert igen-de úgy tűnik,számodra mai napig feldolgozatlan-pedig gyereknél,ha az élő szülő melléáll,akkor könnyebben megy,-beszélnek róla...stb-gondolom ez nem egészen történt meg nálatok-mindenképpen javasolnám,hogy menj el párszor pszichológushoz-nyílván nem örökre kell járnod,de ő hasznos tanácsokat fog adni...-de a legfontosabb feldolgozási módszer egyébként,ha kibeszéli magát az ember,illetve meglátja a környezetében ,hogy mások is jártak így és nincs ebben egyedül...


Sajnos minden élőnek ez a vége,de éppen ezért a világ legnagyobb botránya is,mert emberi ésszel felfoghatatlan-tudósok vitáznak már ezen a föld teremtése óta,de megoldás nincs-főleg akkor a legmegrendítőbb,mikor valaki fiatalon távozik,pedig lett volna még dolga...

2008. dec. 1. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
82%
Üdvözöllek a felnőttek világában!Amikor annyi idős voltam mint Te emlékszem milyen gondtalan voltam,azt hittem,hogy a tragédiák csak másokkal történhetnek meg,de nem VELEM.Nem gondoltam arra soha,hogy valakimet elveszíthetem.Aztán férjhez mentem,két gyermekem van,meghaltak elősször a nagyszüleim,aztán 2 éve apukám,Ő csak 56 éves volt.Mostanra teljesen megváltozott a gondolkodásom.Nem telik el nap,hogy ne gondolnék arra,hogy valakit elveszíthetek hirtelen.Rettegek,hogy az Anyukám beteg lesz,vagy meghal.Nem hiszem,hogy ez beteges lenne,hidd el minden felnőtt ember gondol erre.Sajnos Neked korán jöttek ezek az érzések,hiszen Te korán elveszítetted az Apukádat.Így át tudod érezni mit jelent félteni a szeretteidet.Próbálj meg mégis örülni addíg amíg veled vannak,látogasd a nagyiékat renszeresen,és szeresd Őket nagyon.És fel a fejjel,nem vagy beteg,csak érzékeny lelkű,kedves emberke!!
2008. dec. 1. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
74%
Énis sokszor gondoltam és még sírtam is emiatt, amikor abban a korban voltam mint te.Szerintem az is lehet, hogy benne van ebben akorban a félelem,Sok emberrel találkoztam már aki ugyanettől rettegett, nálad meg súlyosabb édesapád elvesztése miatt.Ha tényleg nagyon rettegszt ettől, akkor próbálj meg sok idő eltölteni velük, hogy lásd, hogy jól vannak, még élnek sokáig , unokájuk is lesz ha az Isten adja.
2008. dec. 1. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Szia!! Én hasonlóképp együttérzek veled,eszemben sem lenne kiröhögni!! Régebben igaz nem foglalkoztam ilyenekkel én is kb 16 éves koromtól (20) mikor meghalt a papám! S onnantól kezdve rettegek h elveszíthetek bárkit is,mert ők az életem értük ,miattuk velük élek!! S borzasztó érzés volt mikor májusba mamámnál gyogyíthatatlan betegséget diagnosztizáltak s azt mondták hónapok vannak hátra! :'( Hál Istennek még velünk van,s közeleg a karácsony és egyre inkább gondolok rájuk többet! S igyekszem suli mellett minden időm vele s a több rokonommal tölteni! Tegyél te is igy...legyél velük és örülj nekik míg vannak neked!! és kitartást!! Zs
2008. dec. 2. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!