Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Milyen könyveket tudnátok...

Sevdiablo kérdése:

Milyen könyveket tudnátok (angolul) ajánlani kommunikáció fejlesztésére két ilyen ennyire eltérő személyiségtípus között?

Figyelt kérdés

Barátnőmmel (akivel angolul beszélek és van 13 év korkülönbség) nagyon sokat vitatkozunk, mert ő alapvetően 100%ig érzelmi lény (INFP) én pedig 100%ig gondolkodó vagyok (INTJ/INTP).


Annak ellenére, hogy régen nagyon sokat olvastam önismereti témákban és bár értem az ő álláspontját, de egyszerűen sehogy nem tudom átadni neki a saját állásponton bármilyen vitában anélkül, hogy az veszekedéssé fajulna..


Ő sajnos kicsit össze is mossa a veszekedést fogalmát a vita és az érvelés fogalmaival.


Ezt szeretném számára letisztázni, hogy ezek az alapelvek, vitaszabályok (pl. hogy ne idiótázzuk egymást ha nem értünk egyet, nem rohanunk ki a szobából amíg nem ér véget a dolog stb.) számomra nagyon mást jelentenek, de nem tudom hogyan értethetném meg vele.


Tudnátok javasolni angol nyelvű "menedszer könyveket" amelyekből kicsit is átjön ezeknek a jelentése bárki számára?



2021. márc. 14. 07:29
 1/1 anonim ***** válasza:
Sajnos kezdő vagyok a témában, talán egy MBTI témályú facebook csoportban tudnának neked válaszolni.
2021. márc. 17. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!