Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Nem vagyok már olyan mint...

Nem vagyok már olyan mint régen, mit tehetnék?

Figyelt kérdés

Megváltozott az életem, persze ezt beletudom az évek múlásába is, de nem érzem jól magam.

Régebben eljártam, sportoltam, jól éreztem magam. Jelenleg meg a munkámmal sem vagyok kibékülve, egy lélekromboló gyári munkában senyvedek, nem járok el sportolni, pedig érzem, hogy szükségem lenne rá, annak idején még versenyekre is mentem.

Valamint vannak terveim, amiket szeretnék megvalósítani, de nem tudom hogyan kezdhetnék bele.

Bezárkózott lettem, elmegyek munkába és hazajövök, ennyi a külvilággal a kapcsolatom és nem tudom hogyan léphetnék ki belőlle, egyre kissebb éeszek.

Mikor vannak ötleteim és terveim akkor van aki mondja, hogy hadjam acsudába, mert jó ez nekem így, így nem is csinálok semmit :(.

De érzem valahol mélyen hogy nem jó!



#önismeret #Nem vagyok a régi
2021. júl. 6. 10:38
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Kezdetnek kereshetnél másik munkát. Ha olyan szakma a cél, amihez kell pl. egy új képzés, akkor kezdd el azt. Nekem így elsőre úgy tűnik, hogy ebből ered a problémáid nagy része, és annyival nem fogod jobban érezni magad, amíg ezen nem változtatsz.

Szabadidődben pedig igenis menj el sportolni. Például határozd el, hogy minden nap munka előtt/után elmész futni. Ha ezt teljesíted, akkor kaphatsz magadtól valami jutalmat (pl. ma sportoltam, megérdemlek este egy kis fagyit vagy akármi, ahogy magadat motiválni tudod). Vagy iratkozz be valami órára, esetleg vegyél kondi bérletet, hátha a pénz befizetése egy kicsit jobban motivál.

Mások hülye tanácsaira meg ne hallgass. Aki olyanokat mond, hogy nem éri meg változtatni egy rossz helyzeten, az nem akarja a legjobbat neked. Innentől kezdve pedig nem kell velük foglalkozni. Ha vágysz valakire, aki támogat és motivál (vagy legalábbis segít ezek "normális" kialakításában), akkor pedig keress fel egy tanácsadó pszichológust. Sokan fordulnak hozzájuk hasonló problémákkal.

2021. júl. 6. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Keress barátokat (munkatársak, rokonaid), akikkel együtt üthetnéd agyon az időt. Azt is tedd meg, amit az első ajánl.
2021. júl. 6. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!