Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogyan találhatom meg a régi...

Hogyan találhatom meg a régi önmagam?

Figyelt kérdés

Az idők során úgy érzem, valami eltört bennem, és nem tudom megjavitani, kicserélni. (Elnézést kérek, a billentyűzetemen nincsen hosszú iii karakter). Alapvetően egy visszahúzódó ember vagyok. Nehezen illeszkedek be, vagy egyáltalán nem sikerül. Általában inkább hallgatok, és meg sem szólalok, tehát nem az itthoni önmagam látják. Milyen vagyok itthon? Nos, hirtelen haragú, elég sokat káromkodó valami, mert hogy embernek nem nevezhetem magam, az is biztos. Egyre többször veszek össze a nevelő szüleimmel, mivel csapkodok, trágárul nyilvánulok meg, viszont én ahelyett, hogy szembe néznék a tényekkel, fogom magam és olykor nagyképűen lelépek, de előtte hozzájuk vágok valamit, azonban néha előfordul, hogy folytatom/fokozom a balhét. Azután jön a lelkiismeret furdalás, és elgondolkodok mindig azon, hogy mekkora egy gyökér vagyok és persze átgondolok mindent. Én 9 éve élek velük együtt, és a múltkori, régi és jelenlegi önkép összehasonlitás volt az, ami pofán vágott. Régen egy mosolygós, kedves és aranyos gyerekként jöttem ide, most pedig egy büszke, idegbeteg vagyok, akinek egy szép szava és nem tud mosolyogni, mindenkit utálok magam körül, a családot a sötétségemmel és a haragommal magammal rángatom, stb. Már próbáltam magam helyrerakni, de valahogy nem működik a hard-reset. Tisztára olyan, mint egy elromlott, kicserélhetetlen alkatrész. Megpróbáltam a hit erejét bevetni, mind hiába. Nem tudom mi lenne a megfelelő kifejezés, de lusta vagyok Isten iránt, vagy hasonló. 2 napig működik a dolog, azután a feledésbe merül. Nos, nem szeretnék egy ilyen elzárt világban élni, ahol egyszerűen nem vagyok képes valós kapcsolatokat teremteni. A baráti listámon két ember van, de mind a kettővel csak virtuálisan tudjuk egyelőre tartani a kapcsolatot.


Néha komolyan elgondolkodok azon, hogy semmi értelme nincs itt élni, viszont öngyilkosságot semmiképpen sem szeretnék elkövetni. Helyre akarom rakni elsősorban azokat a károkat, amiket eddig okoztam, meg akarom javitani az elromlott alkatrészt, és azután ahogy jön a többi. Jelenleg talán a videógyártás köt le, de könyörgök, ez sem egy realisztikus. Egy jó, szerethető ember akarok lenni, aki nem néz le másokat, nem a rosszat látja meg mindenben, stb. Egyszóval a régi önmagam. Szerintetek mi lenne erre a legmegfelelőbb eszköz? (19/F)



#változás #beképzeltség #konfliktus #balhé #beteges változás #káros önkép
2021. szept. 30. 22:05
 1/2 anonim ***** válasza:
Ujra kellene szuletni ... ami volt, mar nem jon vissza. Egyre erettebb, komolyabb es savanyubb leszel.
2021. szept. 30. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Azáltal, hogy mindezt leírtad, és hogy szeretnél változtatni magadon, egy jó és szerethető embernek tartalak. Még ha az én szavam nem ér semmit, akkor is.


A 10 éves és 19 éves önmagadat közvetlenül összehasonlítani nincs értelme. Persze hogy mosolygós gyerek voltál, hisz mit tudtál még a világról! És hol voltak még a hormonok, meg a felnőtté érés! Egy olyan felnőtt lett belőled, aki kritikus a világgal, határozott véleménye van arról, mi a helyes, és ellentmondást nem tűrően elvárja ezt a világtól. Én is ilyen lettem, csak kicsivel később, de sajnos még ma is. 19 évesen még liberális voltam, egy idő után már radikális. Nálad a fordulat előbb történt.


Kellet jó pár év, hogy rájöjjek, nemcsak az számít, hogy igazam van, hanem az is, hogy hogyan kommunikálom azt. És hogy sokszor nem is érdemes kommunikálni azt. A te személyiségfejlődésed sem fejeződött még be, közel sem.


Mindennek tetejébe az életkörülmények és a társas kapcsolataid, illetve azok hiánya, ahogy azok esetleges módon kialakultak, befolyásolják a világról alkotott képedet.


Mivel még én sem léptem túl azon az életszakaszon, amin te, nem állíthatom biztosan, de az idő előrehaladtán kívül szerintem azzal is változhatsz, ha megismersz rendes embereket, akik visszaadják a hitedet a világban, illetve kedvességükkel hatnak is rád.


Érdemes lehet azt is racionálisan végiggondolnod, hogy a haragod, az utálatod másokkal, különösen a nevelőszüleiddel szemben mennyire jogos, illetve megéri-e az igazságérzeted oltárán feláldozni az emberi kapcsolatokat. Én is rengeteg rosszat mondhatnék a családomról, hogy lusta, ostoba, alkoholista népség, de megérné rosszban lennem velük? Jobb a békesség.


A baráti kapcsolatok számának növelését is elő kellene mozdítani. Máskülönben beszűkül az ember tudata, mint az enyém is, és csak a saját vélt igazát látja.


-------


Tartsd meg továbbra is az önjobbító szándékod, és jobb lesz, látom ahogy átlendülsz ezen, jó kiindulási alap vagy. Szívesen barátkoznék veled, de én már vén szar vagyok (30) - mire annyi leszel, mint én, sőt sokkal hamarabb, már helyrejössz és lesz családod, boldog életed. Hajrá.


U.i. Hosszú í-t az AltGr+j-vel is lehet írni.

2021. szept. 30. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!