Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogyan legyek lehetne erről...

Hogyan legyek lehetne erről leszokni ?

Figyelt kérdés

A helyzet az ,hogy van egy nagyon kínos fétisem amivel már nem tudok eggyütt élni -ami hatására nem tudok eggyütt lenni senkivel sem . Ha még ez kevés lenne ehhez társul rengeteg állandó szorongás- szociális közegben ,(félelem az emberektől ).Vannak dolgok amiket ha senki sincs a közelemben gond nélkül meg tudok oldani pl: számitogépszerelést ,autószerelésben valamit , főzést is. ) feszültség nélkül , de ha társaságban vagyok, képtelen vagyok koncentrálni mintha kényszeresen leálna az agyam -lefagyna.(többször beégek kis dolgokon is ). Munkában is nagyon nehéz .Sajnos ezt pszihológus hatására sem tudom kezelni .Az,hogy a fétisem végett nem lehet soha barátnőm megőrit engem .Feldolgozni nemtudom. A munkahelyemen nagyon jól keresek (akár 1500-1600 eurót is -tisztán.) Magyarországtól pár kilokméterre .

A fétisnek köze van a legundorítobb dolgokhoz . nemi szervekkel nem törődve .A szex egyáltalán nem érdekel és nem is vonzz .(öngyilkos gondolatok hetente többször, csak azért élek ,hogy a szüleimnek ne kelljen a rengeteg kölcsönömet fizetni amit felvettem de a fétisemre el is költöttem ,ezzel néha emberket is veszélyeztetve. Mi tévő legyek ?

Köszönöm a válaszokat előre is !



2021. okt. 30. 19:49
 1/8 Ramiz ***** válasza:
Na várj egy kicsit. Most van valamilyen szociális fóbiád alapból, vagy pedig ennek a kialakulása és megléte összefügg a fétiseddel?
2021. okt. 31. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Szerintem lehet ez szocális fóbia is akár de ha jóltudom máshogy nyilvánul meg a szoc. fóbiások azok inkább bunkók meg utálatosak direkt .Én bunkónak nem mondanám magam inkább félelem az emberektől ami nekem van vagy nem is tudom. A fétisem az külön van ettől .
2021. okt. 31. 22:10
 3/8 Ramiz ***** válasza:

Szerintem meg pont a "normális" emberek azok, akik kifejezetten utálatosak tudnak lenni:)


Szóval, a leírásod eléggé tömör lett. Az öngyilkos gondolatokhoz nem igazán értek, de szerintem azt inkább pszichiáternek kellene elmondani a pszichológus helyett.


A fétist második elolvasásra sem tudom, miért éled meg ekkora gondnak. Nem te vagy az egyetlen, aki ilyesmivel él együtt. Tovább haladva, amit írtál a szexről, azt sem gondolom olyan dolognak, hogy amiatt kiborulj. Valószínűleg aszexuális vagy. A mindennapjaidról és életedről nem sokat nem közöltél, de nem lehet, hogy a magány vagy a szeretethiány készít ki ennyire, és ez a gyökere az összes dolognak?


A szorongással van tapasztalatom, én erre is pszichiátert ajánlanék neked. Azt ugye nem tudom, hogy a pszichodoki, akihez jártál, miket tanácsolt eddig, de akkor előbb beszéld át vele, lehet, hogy tud valakit javasolni.

2021. okt. 31. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
0%
Szabadulásra van szükséged. Jézus téged is meg tud szabadítani, ő azt szeretné, hogy igazi életet élj, szabadon, függőségektől mentesen. Ha szeretnél segítséget ilyen téren, írhatsz privátban, és tudok ajánlani gyülekezetet, ahol szívesen segítenek neked.
2021. nov. 3. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Mi az a fétis? Talán egyszerűbb lenne ha ezt is elárulnád.

Ahogy az Agymenőkben is mondták. Az hogy olyant tettél amitől nem tudsz a másik szemébe nézni az az ágybafingástól a hajléktalangyilkosságig bármi lehet...

Amúgy meg zsák a foltját esetekkel tele a világ. Nincs az a beteg dolog amiben ne lehetne társat találni. Max minél betegebb annál többet kell keresgélni...

2021. nov. 7. 04:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

3/5 - Szerintem meg pont a "normális" emberek azok, akik kifejezetten utálatosak tudnak lenni.

De miért ? Mi a pszihológiája ennek ?

2021. nov. 30. 23:27
 7/8 A kérdező kommentje:

3/5- Egyetlen dolog ami nagyon bánt a szüleim erről nem tudnak !

és mit mondjak, miért nincs barátnőm ? Meg amikor a mamám olyanokat beszél hogy ő addig nem akar meghalni amig nem látja hogy boldog vagyok valaki mellet .

nehéz ez .

2021. nov. 30. 23:32
 8/8 A kérdező kommentje:
Most fizessek le valakit ,hogy járjon velem ? :D Bár csak így menne ez.
2021. nov. 30. 23:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!