Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Lehet ez valami betegség vagy...

Lehet ez valami betegség vagy szimplán "gyökér" vagyok?

Figyelt kérdés
16éves vagyok. gyökérnek tart a környezetem a hátam mögött mert lesz@rom az embereket. úgy igazán nem tud érdekelni senki más magamon kívül. nem teszek rosszat másoknak meg az általános emberi normáknak eleget teszek, teljesítem a kötelességeim és megértem és betartom a szabályokat, egyszerűen csak nem tud érdekelni hogy más hogy érez meg mi történik vele. nem élvezem, de mégis vhogy teljesen természetesnek tűnik. úgy érzem hogy mindig ilyen voltam. korábban volt sok haverom, és nem emlékszem rá hogy akkor mennyire érdekeltek, de eltávolodtam tőlük mert nem élveztem a társaságukat. nem érdekelnek. van 1-2 akikkel most is jól elvagyok de biztos őket is megunnám ha többet lennék velük. mindez nekem teljesen természetes, csak látom magam körül hogy rajtam kívül senki másnak nem az. azért írom le mindezt mert azt hiszem egyedül vagyok ezzel és elgondolkoztam rajta hogy ez most lehet-e egy betegség vagy ilyennek születtem.
2008. dec. 14. 21:24
 1/7 anonim válasza:
86%

Én 1. óta ilyen vagyok :)

Az osztályban mindig különc voltam, volt 1 haver, a többieket "semlegesnek" tartottam 1 szót nem szóltam hozzájuk. Aztán azzal az 1 haverral se törődtem, mert összevesztünk. Szépen ment ez 8.-ig, amikor már jókat elbeszélgettem sok társammal, de sokan utáltak, mert igaz változtam, de mindig is külön, magának való gyereknek számítottam. Szinte MINDENBŐL kihúztam magam... anyuci egyetlen fiúcskája :D 8. osztály életem egyik legjobb korszaka, talán neked is van ilyen :)Vertek meg 1x 2x a csesztetés pedig folyamatos volt :(


Eljött a 9. most vok 15. Új iskola, új osztály... hát most szörnyen érzem magam, senkihez nem tudok hozzászólni, teljesen egyedül vagyok mindig. Gondolhatjátok mennyire kedvelhetnek...(úgy visszamennék 8.-ba :( ) Nem megy a beilleszkedés. Ennyi.


De nem akarok változni mert én ilyen vagyok, vagy elfogadnak, vagy nem, ha nem, akkor az már az Ő bajuk. Ez mért lenne betegség, Te csak kitűnsz a sok senkiházi, nagymenő közül, biztosan egyéniség vagy, mint én :D


Tartsd nagyra magad, légy kemény, ha valaki csesztetne... mondd meg a véleményed! Fel a fejjel!

2008. dec. 14. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
félreértesz. itt nem azon van a hangsúly hogy egyedül vagyok, mert nem vagyok ha nem akarok. én be tudtam illeszkedni, csak a haverjaim vhogy 1általán nem érdekelnek és úgy érzem hogy nem érdemlik meg hogy foglalkozzak velük. (nem tudom megmagyarázni, így érzem.) csak akkor vagyok velük ha nagyon unatkozok de sokszor nincs kedvem hozzájuk. nem csesztet senki, a hátam mögött beszélnek ki. mellesleg én tudom magamról hogy egoista vagyok, de sztem ez teljesen természetes. mások szerint nem az... nekem minden amit leírtam hót normálisnak tűnik, csak azt látom hogy egyedül vagyok ezzel és ez keltette fel a figyelmemet.
2008. dec. 14. 22:50
 3/7 anonim ***** válasza:
92%
Ha semmi sem érint meg érzelmileg /szociálisan ami a körülötted lévőkkel történik, lehet egy nagyon enyhe autizmus is
2008. dec. 14. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
hát az, hogy ennyire egoista vagy egyáltalán nem normális. Ha nem foglalkozol senkivel, azt se várd el, hogy veled foglalkozzanak. De ha neked jólesik pl, ha nagyon unatkozol akkor tudsz kível lógni, akkor ők is többet érdemelnének. De ők is hülyék. Én a helyükben jól seggberúgnálak, nem hogy pesztrálgassalak, ha unatkozol. És gondolja bele, milyen érzés lenne, ha mondjuk nagyon beteg lennél és senki nem törődne veled, vagy ha nagyon nagy problémád lenne, és jól esne megbeszélni valakivel és mki hátatfordít. Ez egyáltalán nem normális. Picit többnek érzed magad, mint aki valójában vagy, pedig lehet, hogy azok az emberek akiket nem tartasz méltónak arra, hogy foglalkozz velük, sokkal jobb emberek nálad!!!
2008. dec. 15. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
100%

Meg tudom érteni amit mondasz, éreztem már hasonlót. Ugyan nem állandóan, mint Te, még csak nem is rendszeresen, de időről időre előfordul, hogy ráunok az emberekre, egyszerűen nem érdekel, mit csinálnak, hogy érzik magukat, mi van velük, csak hagyjanak békén, és én sem háborgatom őket. Azt mondják az ember szociális lény, ez alól valószínűleg Te kivételt képezel, kívülállónak érezheted magad emiatt. Ez a magadba fordulás és enyhe egoizmus önmagában nem hiszem, hogy problémát okozna, de később gondjaid lehetnek a pártalálással. Elég nehéz lesz olyan partnert kerítened, aki elfogadja ezt a szintű társadalomundort, de ha eleget keresel, remélhetőleg olyat is találsz.

Mindazonáltal elég fiatal vagy, még kialakulóban van a személyiséged, lehetséges, hogy a későbbiekben még változni fog a hozzáállásod az emberekhez, ha nem is sokban. Mindenesetre sok szerencsét kívánok az élethez!

2008. dec. 16. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Gyökér vagy!Ez egy iszonyatos nagy egoizmus, és szerintem némi önsajnálat is lappang benne.Tudod ez amolyan " nem én vagyok a középpontban akkor leszarok mindent" dolog!Szerintem ha máshogy néznél a barátaidra, és a jó oldalukat keresnéd akkor meglátnád hogy minden emberben van valami fantasztikus, ami más mint a többi, hiszen nincs 2 egyforma ember!!Ha ennyire nem törődöm maradsz, számos csodáról lemaradhatsz, ezen csak te tudsz segíteni.Legyél nyitott!!!!!
2008. dec. 16. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
szerintem simán antiszociális vagy. vagy mizantróp. van egyáltalán valaki akit szeretsz?
2009. júl. 16. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!