Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Mégis mihez kezdjek az életemm...

Mégis mihez kezdjek az életemmel? 20/F

Figyelt kérdés

Egyszerűen fogalmam sincsen, hogy mihez kezdjek az életemmel. Életemben most először fordult elő ez velem, hogy nincsen semmilyen hosszútávú tervem, semmilyen elképzelésem a jövőről. Egyszerűen csak vagyok, létezek mindenféle cél nélkül. És ez egy borzasztó érzés. Egyszerűen nem is tudom elképzelni magam a jövőben, hogy valaha is viszem majd valamire.


Korábban voltak céljaim, nem is kicsik. Aztán mindegyikről kiderült, hogy lehetetlen a számomra, nincsenek meg hozzá a megfelelő adottságaim. Azóta fogalmam sincsen mit csináljak. Egyszerűen nem tudom mihez kezdjek, mit csináljak, hogyan tovább. A saját létezésem értelmét se látom már, hiszen nem akarok semmit elérni az életben, így csak létezek, bármilyen cél nélkül. Ti mit csinálnátok ilyen helyzetben?



2022. jan. 26. 13:13
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
84%
Érettségid van? Tanulsz vagy dolgozol?
2022. jan. 26. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Érettségim van, meg 2 nyelvvizsgám is. Egyetemre jártam az első félévben, csak aztán kiderült, hogy egyszerűen képtelen vagyok teljesíteni azt az egyetemet, úgyhogy végül otthagytam. Azóta fogalmam sincs mihez kezdjek magammal. Még mindig akartam diplomát szerezni, de kiderült, hogy amit kinéztem magamnak egyetemet, oda nem kerülhetek be, mert nem felelek meg a követelményeknek és ezen sajnos nem is tudok változtatni . Most meg már semmit ötletem, hogy mit kezdjek a jövőmmel.
2022. jan. 26. 13:39
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Tehát azt legalább tudod, hogy mit NEM szeretnél csinálni...


Valami hasznos szakmai képzés esetleg? (régebben OKJ)

2022. jan. 26. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Semmi más nincsen, csak a nyelvvizsgák és az érettségi.
2022. jan. 26. 13:50
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
De nem is akarsz semmiféle szakmát szerezni?
2022. jan. 26. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha lehet kérdezni, mi volt amit akartál csinálni egyetemen? Esetleg ahhoz kapcsolódik valami?
2022. jan. 26. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Hát, eddig soha nem gondolkodtam azon, hogy szakmát szerezzek. Nem is tudom, hogy lenne-e olyan, ami érdekelne vagy amiben jó vagyok.


Honvédtisztnek akartam volna végül tanulni. Amúgyis érdekeltek az ilyen dolgok és szerintem illet is volna hozzám valamennyire. Csak aztán miután már elkezdtem rá készülni meg minden, kiderült, hogy probléma van a szememmel és alkalmatlan vagyok.

2022. jan. 26. 14:51
 8/12 anonim ***** válasza:
Oh, tényleg sajnálom, egyik barátom is hasonlóan volt, ő még az egyetem előtt tudta meg, teljesen összetört tőle. Esetleg nincs valami ehhez hasonló/kapcsolódó dolog, amihez nem okoz problémát a látásod és érdekelne, hogy elvégezd?
2022. jan. 26. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Hát, nem nagyon jut eszembe így hirtelen semmi. Amióta megtudtam, hogy alkalmatlan vagyok azóta többször is gondolkodtam, hogy hátha eszembe jut bármi, ami tényleg érdekelne, amivel tudnék kezdeni valamit. De egyszerűen semmi. Először a mérnöki pálya úszott el, aztán a katonai is. Így pedig fogalmam sincsen, hogy mi legyen.
2022. jan. 26. 15:26
 10/12 anonim ***** válasza:

Első nekifutásra jelentkezz nemzetközi portásnak valami nívósabb helyre.

Oda pont ilyen embereket keresnek.

Utána eltöprenghetsz, hogy innen merre tovább.

Vagy vállalhatsz telefonos munkát, külföldit is, esetleg fordítást.

2022. jan. 27. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!