Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Mi a gond velem? Egy banális...

Mi a gond velem? Egy banális dolog nagyon rosszul esett: Az óvodai szülői értekezleten megszólalt egy fiús anyuka, h az ő kisfia szerelmes egy xy nevű kislányba, aztán többen hozzátették, h az ő kisfiúk is xy-ért van oda.

Figyelt kérdés
Nem az én kislányom nevét mondták, de ez hogy eshet ennyire rosszul? Ha racionálisan nézem a dolgot, akkor számomra is nevetséges ez az egész, de akkor és ott megdöbbentően letaglózott, aminek nem értem az okát. Nyilván ismerni kellene a szóbanforgó gyerekeket, de tényleg nagyon szép és okos a kislányom, objektíven nézve is (tudom, minden szülő elfogult), az óvónők szerint a gyerekekkel is jól kijön. itt talán nem is ez a lényeg, hanem hogy mi válthatott ki belőlem ilyen heves érzelmi reakciót, ami teljesen érthetetlen egy ilyen bugyuta dolog kapcsán. A normális válaszokat köszönöm szépen.

2022. márc. 7. 02:54
 1/9 anonim ***** válasza:
60%

Az ösztöneid.

Még jó, hogy legalább felismerted, és tudsz tenni ellene. Van olyan nő, aki simán nekiment volna a másik anyukának, és megtépi.

2022. márc. 7. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
88%

Ilyenből ne csinálj problémát!!!

A gyerekek látják, hogy a felnőttek is adnak egymásnak puszit, őket is puszilgatják, tehát az óvodában nagyon gyakori, hogy a gyerekek adnak puszit egymásnak.

Nincs ekörül semmi gond, még a szakemberek véleménye szerint sem.

2022. márc. 7. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Kettes: nem ezt érzi problémának, hanem azt, hogy miért nem az ő lányát választották.
2022. márc. 7. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Kedves Kérdező! Megválaszolnád a #3. (09:11) véleményét?
2022. márc. 7. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Persze, pontosan ezt nem értem, hogy miért taglózott le, hogy más nevét mondták. Tudom, hogy velem van a gond, aminek a mélyére kellene ásnom, hogy megértsem, csak valahogy olyan nevetséges kívülről ez a dolog, hogy gondoltam, esetleg más véleményét is megkérdezem.
2022. márc. 7. 10:32
 6/9 anonim ***** válasza:
18%
Mert a férfiak nem szeretik az okos nőket 😂
2022. márc. 7. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
33%

Köszönöm szépen a válaszod.

Annyit tudok csak tanácsolni, hogy lehetőleg ne foglalkoztasson ez a gondolat. A válasuzokból is kiveheted, hogy ez nem gond. Neked most még igen, de bizonyára idővel túlteszed magad rajta.

2022. márc. 7. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
25%
Esetleg nem éltél át ilyet gyerekként, hogy nem értetted, miért nem Te, hanem egy másik lány a fiúk kedvence az osztályban? Az erős érzelmi reakciók arra utalnak, hogy már átéltél hasonlót, amit akkor nem tudtál megoldalni. Próbáld felnőttként helyre tenni magadban a dolgokat. Például gondold végig, hogy valószínűleg a lányod is megtalálja majd azt a fiút/férfit, aki nagyon szereti, csak egy igazi kell, nem egy egész csoport, nem garancia, hogy a kedvenc kislány boldogabb lesz, és ez nem versenyre megy, hogy ki hány fiúnak tetszik stb.
2022. ápr. 8. 04:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Kicsit túlhájpolod a gyerekedet.

"a kislányom, objektíven nézve is (tudom, minden szülő elfogult),"

... ezt írod, mert ezt illik írni. De amúgy őt tartod a legszebbnek és a legaranyosabbnak, és zavar, hogy nem belé szerelmesek a gyerekek. Ne csak illemből mond, hogy minden szülő elfogult, hanem érezd is, hogy valóban elfogult vagy. És zavar, ha nem a te lányodat tartják a legszebbnek. Ha ezt elfogadod, hogy elfogult vagy, utána már tudsz küzdeni ez ellen...

2022. ápr. 13. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!