Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Betegség lehet ha állandóan...

Betegség lehet ha állandóan vásárolhatnékom van?

Figyelt kérdés
Nem gondolok nagy dolgokra, de bele betegednék ha naponta nem mehetnék legalább 1* boltba.Ha csak 1 cs tésztát veszek már az kielégítő!!!
2008. dec. 16. 22:18
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Anyukám minden nap megy non stopba/boltba,mert mindig van valami ami elfogy..És?Mi evvel a baj?xP
2008. dec. 16. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Igen, ez valamilyen szinten betegség. Egyébként én is így vagyok ezzel.

De ez van, boltkórosak vagyunk:D Szerintem addig mondjuk nincs gáz, amíg csak annyit költesz, amennyit megtehetsz. Ha már minuszba van a számlád és kölcsön kell kérned, hogy ezt a 'mániád' kielégítsd, ott kezdődnek a gondok...

2008. dec. 16. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Valami lelki betegseg, majd lehet hogy lesz, aki megnevezi neked. De ha ilyen aprosagokat is eleg ha megveszel, akkor nincs gaz annyira. Az a gaz, ha kifolyik a kezedbol a penz, es ertelmetlen dolgokra koltesz!
2008. dec. 16. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Van olyan, hogy vásárlás-függőség. Addig, amíg csak azt veszed meg, amire valóban szükség van, addig nincs probléma. A gond ott kezdődik, hogyha más, az életedből hiányzó dolgokat probálod meg a vásárlás okozta örömmel pótolni. Ez általában szeretethiány, önbizalomhiány, kapcsolati probléma, monotonitás a mindennapokban, vagy akár egyszerűen az unalom. Ebben az esetben nagyon gyakori, hogy olyan dolgokat vesz meg az illető, amire semmi szüksége, és az átmeneti elégedettség után sokszor bűntudatot érez. Ha ez a vásárlás-kényszer már az egzisztenciális biztonságot fenyegeti, akkor bizony pszichológusra lehet szükség, mint bármilyen más szenvedély, függőség esetén.
2008. dec. 17. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!