Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Mennyire normális az hogy így...

Mennyire normális az hogy így érzek?

Figyelt kérdés

Alapvetően elég érzékeny ember vagyok, pl ha a szüleimnek, páromnak vagy a 2 kocsimnak baja lenne az nagyon megviselne (2 kocsihoz is erzelmi alapon kötődök), de a szüleim a legfontosabbak nekem. Sok áldozatot hozok a szeretteimért. Meg tud hatni egy zene, alapvetően nem szeretem az erőszakot szóval érzékeny vagyok.

A probléma:

Viszont ha esetleg teherbe esnék akkor eleve soha nem szeretnék gyereket és emiatt ugye el kéne vetetnem. És úgy érzem hogy semmilyen szinten nem rázna meg engem az hogy elvetetem a saját gyerekem , vagy nem lenne lelkiismeret furdalásom. Egy szemernyi se. Sőt, egyedül csak is magamat félteném hogy ijesztő lenne a kórház meg a műtét stb de az abortuszt nem sajnálnam ha ilyen helyzetbe kerülnék.

Hát így érzek….

Amúgy spirálom van szóval mindent elkövetek hogy ez ne így legyen .


Ez nagyon gáz?

26/n



2022. máj. 25. 19:02
A kérdező szavazást indított:
Igen, ez lelketlenség
Nem, ez teljesen rendben van hogy neked nem ez a fontos, nem mindenki anyatípus
34 szavazat
1 2
 1/11 anonim válasza:
19%

Szerintem keress fel egy pszichologus...


Ha egy, vagyis 2 autót így tudsz szeretni, már az beteges.

Ezzel szemben pedig egy gyereket "megölni" szemrebbenés nélkül menne

2022. máj. 25. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Élő gyereknek nem tudnék ártani, de egy magzat nekem más kategória.

Az autóhoz az emlékek miatt kötődök meg mert nagyon jó időszakom volt mikor vettem 2019 be és azt akarom vissza tudat alatt.

2022. máj. 25. 19:14
 3/11 anonim ***** válasza:
90%
A szüleidhez, párodhoz, a kocsikhoz már megvolt az idő és lehetőség, hogy kötődés kialakulhasson. Egy még alig létező, és a későbbiekben sem létező dologhoz meg nem kötődsz. Ezt kár túlgondolni. Mondjuk az is benne van a pakliban, hogyha mégis benne lennél egy ilyen helyzetben (elméleti szinten), akkor lehet hogy máshogy éreznél, de az is lehet, hogy ugyanígy. Ilyenekbe is felesleges belemenni, de lényeg a lényeg, ne érezd rosszul magad emiatt. Minden rendben van azzal, hogy így érzel.
2022. máj. 25. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm :)
2022. máj. 25. 19:18
 5/11 anonim válasza:
79%
Ne aggódj, semmi baj nincs veled.
2022. máj. 25. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:
71%
És az baj, hogy nekem már van egy lányom, de annyira nem szeretnék másodikat, hogy ha véletlenül teherbe esnék, nem tudom elképzelni, hogy megszüljem...
2022. máj. 25. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Nem baj, végülis a te döntésed, amit tehetsz hogy vigyázol hogy ne ess nagyon teherbe
2022. máj. 25. 19:20
 8/11 anonim ***** válasza:

Szerintem teljesen normális, csak nem szokványos.

Nem kell a tömeget követned, a lényeg az, hogy TE békében legyél magaddal.

2022. máj. 25. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
55%
Egyre gyakoribb manapság, hogy az emberek nem akarnak gyereket, viszont, minden emberben (meg állatban) van egy elég erős ösztön a fejfenntartásra/szaporodásra (ezért is szexelünk folyton (ha van kivel)). Szóval ha valaki nem akar gyereket, akkor benne ez az ösztön el van nyomva, ami nem természetes/normális állapot. Persze értem a logikát, hogy a gyerek rengeteg macera, idő, pénz stb., de ennek ellenére belénk kellene, hogy kódolva legyen, hogy mégis akarjunk gyereket.
2022. máj. 27. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
65%

#9 “minden emberben (meg állatban) van egy elég erős ösztön a fejfenntartásra/szaporodásra (ezért is szexelünk folyton (ha van kivel))”

Ez így nem teljesen igaz. Az emberekre, és néhány emberszabásúra jellemző, hogy a szex nem csak a szaporodás funkciója miatt történik, hanem örömszerzés miatt is. Ezért van az embereknél és néhány emberszabásúnál maszturbáció is. Onnantól kezdve, hogy mentális aspektusa is van (pl, fantáziák formájában), már elszakad a szexualitás motivációja az ösztönöktől. Ez nem zárja ki a szaporodásra való ösztön tényét, de mentális jellege miatt felül tudja írni.

2022. máj. 27. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!