Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Csak èn èrzem magamat ùgy,...

Csak èn èrzem magamat ùgy, hogy egyedül vagyok? Viszont amikor szocializálódni tudnék, akkor nagyon félék. Hogy tudnám a gátaimat leküzdeni?

Figyelt kérdés
Például én nagyon félek, hogy mit gondolnak rólam màsok. Vagy hogy nem tudom más emberekkel felvenni a beszélgetés ritmusát. Vagy csak hogy véletlen mondok egy béna viccet. Ti hogy küzditek le ezeket?
2022. júl. 9. 20:48
 1/1 anonim ***** válasza:

Nem, sok hasonló problémájú ember van.

Nem tudom, nekem bármilyen tippet mondtak, nem használt.

Szerintem a helyes gondolkodásmód nem az, hogy "ne törődj azzal, mit gondol a másik", hanem hogy vállald a megszégyenülést. Sőt gyakorold. Nyilván nem a szándékos önlejáratást, hanem a kínos pillanatokat. Idővel hozzászoktam és már nem érzem magam kínosan.

De ettől még neked lehet, hogy más lesz a megoldás.

2022. júl. 10. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!