Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Mi tévő legyek? Tudtok andni...

Mi tévő legyek? Tudtok andni tanácsokat?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Az a helyzet, hogyha elkezdek valami ujabb sportot vagy bármilyen tevékenységet és leutánoznak engem akár bartok vagy családtagok akkor mindig az lesz, hogy irigy,mérges,féltékeny leszek rájuk és nem akarom hogy jobbal legyenek nálam.


Hasonló van olyankor is amikor olyan ruhát akar venni mint ami nekem van szimplán nem akarom hogy megvegye.


Van egy olyan is hogyha valakit megdicsérek utána már szinte russzul érzem magam sőt eléggé ritka


16 éves fiú vagyok ezeken változtatni akarok csak nem nagyon tudom hogynan kellene kezdeneme ès folytatnom



2022. júl. 13. 08:44
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Szakemberrel próbáltál beszélni már? Anélkül, hogy tudnád, hogy ez miért is van, nem fogsz tudni egyedül változtatni ezen.

Azzal meg ott vagy ahol a part szakad, ha azt mondom, hogy örülj neki, hogy követendő példa vagy a számukra.

Meg hogy ne foglalkozz velük.

2022. júl. 13. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

picit nárcisztikusnak tűnik mindez, tehát hogy túlzott igényed van az egyediségre, én is hasonló vagyok, én pl. azért hagytam abba a festést, mert hogy túl sok festő van, és nem tudok eléggé tündökölni. Ez valamiféle szeretethiány.


Nekem ez pl. segített, kicsit megváltoztatta a gondolkodásomat:


„A Gyémánt szútra azt tanítja, hogy vessük el a családunktól, a barátainktól, a munkatársainktól és a bolygótól való elkülönültségünk gondolatát. Ezek a tanítások arra sarkallnak bennünket, hogy megtapasztaljuk a kölcsönös létezés kézzelfoghatóságát, méghozzá ebben a pillanatban, és átéljük, hogy az identitásunk sokkal kiterjedtebb annál, mint amit feltételezünk.”

Thich Nhat Hanh: A zen és a bolygó megmentésének művészete 44. o.

2022. júl. 13. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

2# vagyok még: az hogy leutánoznak, ez biztos?

Ha valóban leutánoznak, ezt úgy is értelmezhetnél, hogy Te példa vagy más emberek számára, aki lelkesít másokat. Az kicsit a te sikered is, ha miattad valaki elkezd sportolni!

2022. júl. 13. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!

Így már tisztábban látom az egészet

2022. júl. 14. 10:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!