Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Ez mi? ez egy betegség? egy...

Ez mi? ez egy betegség? egy mi? (többi lent)

Figyelt kérdés

azt hittem egyedül én érzem ezt.

de nem. tiktokon is meg több helyen láttam embereket amiknek pont ugyanez a problémája. tehát.

Az hogy 2019 ben nagyon jó volt minden 2020 ban már nem annyira, 2021 ben már annyire sem, én itt vagyunk 2022 ben. Minden unalmas, az ünnepek. Nyári szünet? olyan mint egy hosszúhétvége. Barátnő, vagy akármi? Szingli leszek örökre. Marmint ilyen érzésem van. Karácsonykor nem volt meg az a feeling (érzés) hogy amikor régen volt rá hangolódtunk a karácsonyra együtt a család stb. mamár semmi ilyet nem érzek. És többen is igy vannak vele. több barátom is. Nyári táborba jelentkeztünk a haveromékkal, hogy milyen f4sza lesz megint mint régen. Hát k*rvára nem volt jó, sőt első nap haza akartunk menni. Ugyanazok voltak a programok.

annyira vártuk a nyarat. Mondtuk majd ezt a nyarat beadjuk, nagyon jó lesz, alig várjuk már. na persze. itt vagyunk és semmi tala a haverokkal se semmi. itthon unom magamat. meg a haverjaim is. és nem sokára vége a nyári szünetnek. tehát a lényege az egésznek: semmi nem ugyanaz mint régen, meguntuk, az unnepeket mindent, sot en mar szulinapot se akarom megtartani, nem kérek senkitol semmit, max irnak facebookon egy boldog szulinapot. sötét szobába vagyok. Fel vagyok reggelig. Az egyetlen dolog ami boldogit, az A ZENE. és a telefon. Nem tudom mi történt velünk, a barátaimmal, pár emberrel, mert sok embert lattam ezzel a problemaval, ahogy irtam, a barataimmal is ez van konketan ugyanez. Ennek mi a konkrét megmagyarázása? ez egy betegség vagy mi? vagy csupán belefáradtunk mindenbe? nem tudom, de nagyon hálás lennék ah ezt valaki el tudná mondani, vagy megmagyarázni.


2022. aug. 1. 03:20
 1/2 anonim ***** válasza:

Tuti le fognak pontozni sokan a válaszomért.

Volt régen egy játék, a Thrillion kincsei, ott a leírásban az egyik mondat így szólt:"A mesékben vannak elrejtve az igazság magvai." /Kár, hogy nem én találtam ki.:) /

Úgy gondolom, a bajod neked is, hogy nem igazán adtak jó könyveket, igen, akár mesekönyveket is a kezetekbe, mikor kicsik voltatok. Egyszerűbb volt a tv, mozi, telefon. Ami egy talmi világot mutatott nektek. És közben nem tudtátok észrevenni, hogy kezd elsivárosodni a világ. Ez persze nem a ti hibátok.

Úgy látom, akár itt is, hogy mintha sokan elidegenednének a természettől és egymástól is. Mintha szépen lassan kihalnának az érzések egymás iránt, a növények és állatok iránt. Hiába a modern technika, nem tud igazi élményeket nyújtani. Minden kezd túlságosan elgépiesedni.

Sokan szidnak benneteket, pedig az előző generációk miatt lettetek olyanok, akik szidást érdemelnek. Szerintük.

Persze tudom, hogy vannak normális felnőttek is, normális értékrendekkel, de egyre kevesebben.

Viszont mindenkinek muszáj dolgozni, hajtani a pénzt, mert kell a megélhetésre, rezsire, tv-re, telefonra, kocsira. És ez így egy ördögi kör lett.

Neked most talán kinyílt a szemed, érzed, hogy valami nincs jól.

Mindenki a fiatalokat szidja, pedig inkább sajnálni kellene őket / benneteket, mert nem lesz könnyű dolgotok.

Nem nagyon akarták elhinni a gyerekeim, mikor mondtam, hogy én a mostani világban nem szeretnék fiatal lenni. De már kezdenek rájönni, hogy miért is mondtam ezt.

Amikor így elszontyolodom valami miatt, akkor bedugom a fülest, és én is hallgatok valami zenét:)

Remélem, hogy csak jobb lesz a helyzet.

2022. aug. 1. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Nem hiszem, hogy ez generációs probléma lenne, ahogyan az első írta.

Szerintem amiről beszélsz, az szimplán a felnőttkorral érkező általános kiábrándulás. Tiktokon nyilván kb. veled egy idős emberek beszélnek a tapasztalataikról, ezért ők is az utóbbi években élték meg ezt a változást.

A gyerekkori karácsonyokra és nyári szünetekre én is úgy gondolok vissza, mintha valami mágikus dolog lett volna. Aztán később lassan minden elszürkült.

2022. aug. 6. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!