Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Miért ilyen rossz az élet? Mi...

Miért ilyen rossz az élet? Mi értelme ennek az egész szenvedésnek?

Figyelt kérdés

Úgyis eldőlt az elején, amikor megszületünk, hogy kik lehetünk.

Egyszerűen hiába szenved az ember, nem tud ellentmondani a természet erőinek és több szintet ugrani egy élet alatt. Nem lehet kiteljesedni. Csak a szenvedés van. A hideg. A folyamatos megfázás, a rossz ablak, zajos szex mániás, közösülés közben ordibáló/majom hangokat imitáló szomszédok, akik szerint a kakas kukorékolás és a kutyaugatás számít zajnak és nem a játszótéren az idióták, nem a sok auto, nem a lift, nem a hangos emberek....

Egyetemen szétcsúsztam.

Munkámat elvesztettem.

Barátnőm még megvan, de folyamatosak a viták már ott is..

Alig maradt pénzem.

Egyezerű betanított munkákra se vesznek fel, pedig bőven van munkatapasztalatom, 16 éves korom óta dolgozok.

A szakmámban szenvedek, interjút elhúzzák, válaszadást elhúzzák, kezdést elhúzzák, aztán mindig kiderül, hogy fos az egész cég és csak hitegetnek. ( szoftverfejlesztő vagyok, mérnökinfo karra járok )

Nincs munka.

Éhen halok. A híd alá fogok kerülni. Teljesen megtört engem ez az infláció. Sajnos vannak áldozatok, en az vagyok/lettem. El kell fogadjam és csak úgy pusztulnom kéne, az lenne a megoldás.

Alig eszek, szeptember óta 8 kilót fogytam, ma is egy tányér rizst ettem 4 kákét ittam és ennyi. 70 kiló voltam, 62 lettem. Egy ernyedt fos, eltűnt minden izmom, felemésztett ez a helyzet, azt hiszem ideje meghaljak, megírtam a búcsú levelemet, minek szenvedni tovább. Értelmetlen. Úgyis minden rossz ahogy van, nem lesz jobb. Most jön még csak a java, ha az eleje így padlóhoz vágott, akkor felesleges végig nézni az egészet. Vár a hideg Duna, úgyis egyre népszerűbb ebben az országban, sőt mindig is az volt.

Ez kell ennek a népnek. Belülről rohad az egész ország, mar évszázadokkal ezelőtt megírták a nagy költőink... és volt/van változás? Nincsen.. akkor meg mire varjak. Ugyse lesz jobb a helyzet, nem lesz. Unio lemondott rolunk, nem celja, hogy itt szabadsag legyen. Rideg, kegyetlen világ ez, ahol csak meghalni érdemes.

23F



#halál #öngyilkosság #élet tragédia
2022. dec. 6. 19:10
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
74%

A szenvedésbe, az élet nehézségeibe sokan belefásultak, és kilátástalannak tartják sorsukat. Hát ez lenne az ember sorsa? Tényleg azért élünk, hogy dolgozzunk, alig keressünk, betegek legyünk, fájdalmasan meghaljunk, és minden jó elmúljon? Itt már tényleg csak a csoda segíthet. (Vagy, ha valakinek van más ötlete, ne tartsa magában!)

Szerintem ide csoda kell, hogy ne legyen még a sikeres emberek, milliárdosok számára is végső soron értelmetlen az élet. Mert bizony ők is meghalnak. Sőt, nem is csoda, hanem egyenesen isteni csoda. Én azt mondom, hogy ennek életnek az értelmét csak egy magasabb létszinten lévő valaki tudja feltárni.


Véleményem szerint a nyugati emberek többsége konkrétan nem tagadja Isten létezését, csak nemigen vesz róla tudomást. Jézus Krisztus személyét pedig főleg nem vonják kétségbe, legfeljebb túl evidensnek veszik tanítását, és ezért hiába van az orruk előtt. Pedig mégiscsak érdemes megszívlelni, ha tényleg elhisszük, hogy olyan nagy valaki, akinek a nevét sokáig kimondani sem merték.


Aki ezt hiszi, az változatlanul szenvedni fog. De lelkileg nem. Aki szintén úgy gondolja, mint én, hogy ő adta a leghasználhatóbb életstratégiát valaha. Valami olyasmit, amire az ember úgy szíve mélyén vágyik, az azt is elhiszi, hogy ez a szenvedésekkel teli élet csak átmeneti dolog, felkészülés, tanulás, út vagy várakozás.


Nagyon örülnék, ha NEM lennél öngyilkos. Tényleg. Őszinte együttérzést érzek azok iránt, akiknek fáj. Sokak személyesen tudnak szeretni mindenkit, nem csak úgy általában. Ha gondolod, írj, beszélgessünk, 27 éves vagyok, vagy hívj fel egy lelki segély szolgálatot, és tartsd meg az életed! https://www.youtube.com/watch?v=fNFzfwLM72c Stayin alive! Stayin alive!

2022. dec. 9. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
Az élet arról szól, hogy kiéljük a vágyainkat. Aki mást mond, hazudik és rosszat akar.
2023. jan. 8. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
12-es és ha valaki már kiélte minden egyes vágyát amire vágyott az élete során Akkor utána már mégis miről szólna az élet?
2023. febr. 14. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Most érzem épp ezt
máj. 5. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!