Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Ha valakit sokat vertek meg...

Ha valakit sokat vertek meg gyerekkoràban, az lehet annak a következmènye, hogy váratlan hangokra, szituàciókra megilyed?

Figyelt kérdés

Gyerekként sokszor megvert az apàm, órdibált velem, csúnyàn beszèlt stb... Plussz elvileg mikor anyu terhes volt velem, tőrtént anyuval vàratlan stressz helyzet, ami elvileg kihat a magzatra.


Ennek következtèben, a mai napig előfordul velem az, hogyha hírtelen zajt hallok, durranást, vagy hasonlót, pl dudàlnak, vagy megilyeztenek akkor reflex szerűen összehúzom magam. Ès a mai napig pl fèlek a fegyverektől mèg akkor is ha csak gàzfegyver. Egyszerűen nem bírom a lövès hangját.


Valamint jártam fèl évig Thai boxra, de a pàrharcoknàl nem mertem komolyabban belemenni az ütésekbe, fèltem az ütésektől a fàjtalomtól, ezen kívül az utcân vagy bàrhol, kerültem a konfliktusokat, a balhèzást. A suliban gyakran terorizàltak ès ütöttek màr meg. De hiàba voltam ideges, senkit nem tudtam megütni, ha megütöttek nem ütöttem vissza, pedig gondolatban dúrvân elintéztem volna a tàmadót.


Mindezeknek lehet az az előzmènye, hogy gyerekkoromban èrtek traumàk, és gyakran megvertek órdibàltak velem?



2022. dec. 23. 10:01
 1/4 anonim ***** válasza:
Persze, lehet.
2022. dec. 23. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
0%
Úty tünnik komój atysé rűlés iss történt. Ottan.
2022. dec. 23. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Úgy tűnik nálad is, ezért nem megy a helyesírás.....
2022. dec. 23. 15:19
 4/4 anonim ***** válasza:
53%
Ez nagyon cringe. Nem megilyed, hanem megijed, például.
2022. dec. 23. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!