Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Mit kezdjek az életemmel 20...

Mit kezdjek az életemmel 20 évesen?

Figyelt kérdés

Bocsi a hosszú leírásért, de valahova muszáj kiírnom.


Egy 5 éves gimnáziumba járok, francia nyelven tanulok. A tanári kar nem a legjobb, és nyílván én sem vagyok minta diák. Az érettségi éve ez, és nagyjából tudom is hogy miből szeretnék érettségizni, habár kicsit tartok tőle, a francia tudásomra való tekintettel.

A továbbtanulással viszont meg vagyok lőve. A pszichológia érdekelt volna, de úgy döntöttem, hogy a saját érdekeltségeimet félre állítva, inkább olyan foglalkozást választanék, ami biztosan jó megélhetést biztosít. Ezzel egy időben a repülés is érdekelt, főleg a pilótaság, mint szinte mindenkit, de a családom addig mondta hogy nincs esélyem, amíg végül erről is letettem. Ha már család (szülők, nagyszülő, nagybácsik), a gimnáziummal sem támogattak, mert ,,az nem ad szakmát és akkor senki leszel, mit érsz vele" és a tovább tanulással sem támogatnak mert ,,ők már 20 évesen katonák voltak, meg dolgoztak".

Így hát jelen pillanatban itt állok, és nem igazán tudom, hogy mit kezdjek magammal, milyen irányba menjek tovább. Eléggé kétségbe vagyok esve ilyen szempontból.



2023. jan. 1. 23:27
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Mit szeretsz csinálni szabadidődben?
2023. jan. 3. 04:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Ha van lehetőség (anyagilag), akkor mindenképp tanulj tovább. Ha a pszichológia érdekel, akkor pszichológia szakon. Csak amiatt nincs értelme műszaki vagy orvosi egyetemre jelentkezni, hogy a jövőben jó megélhetést biztosítson. Motiváció hiányában több az esély, hogy nem végzed el, vagy csak sok évi bukdacsolással. Ha érdekel, akkor persze hajrá!


Nem is muszáj mindenképp felsőoktatásban gondolkodni, ha például szeretsz rajzolni, alkotni, akkor ilyen műkörmös/tetováló/virágkötő/fodrász tanfolyam is szóba jöhet. De egy egyetemmel több az idő gondolkodni, hogy "mi lesz majd".


Az pedig nem jelent semmit, hogy a családtagok 20 évesen mit csináltak x évvel ezelőtt. Viszont Te pár hónapon belül egy érettségizett, jó francia (és angol?) tudással rendelkező "senki" leszel, aki minden egyéb nélkül is akár beférhet egy multihoz valami helpdeskes vagy recepciós munkakörbe, és megfelelő eredménnyel kedvére válogathat a felsőoktatási intézmények között.

2023. jan. 4. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Franciaország, akár pár hónapra?
2023. jan. 4. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

"A pszichológia érdekelt volna, de úgy döntöttem, hogy a saját érdekeltségeimet félre állítva, inkább olyan foglalkozást választanék, ami biztosan jó megélhetést biztosít."


Miért állítanád félre a saját érdekeidet és érdeklődésedet, kinek lenne ettől jobb?


Szerintem pszichológusként remekül meg tudnál élni úgy, hogy azt csinálhatnád, ami érdekel és amit szeretsz.

2023. jan. 8. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!