Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Fogalmam sincs mihez kezdjek...

Fogalmam sincs mihez kezdjek az életemmel ?

Figyelt kérdés
25 múltam nem rég ,fogalmam sincs merre kéne indulnom az életben ,van egy asztalos szakmám ,de nincs tapasztalatom benne ,meg úgy érzem nem is akarnek benne dolgozni , a legnagyobb baj hogy gyárakban ,építőiparban nem akarok dolgozni ,legnagyobb baj hogy nem is tudom milyen szakma ,milyen munkakör lenne az ideális számomra , és az idő csak megy .Ti is vagytok így ? Mit kéne tennem ,pszichológ tud segíteni tanácsot adni ? Úgy érzem az egész életemet elrontottam teljesen és csak rosszabb lesz ..már lassan legjobb talán vége lenne az életemnek .
2023. júl. 4. 14:45
 1/7 anonim ***** válasza:
13%
Irány a pszichológus, a lehető leghamarabb! Neked dolgozni nincs kedved, tökmimdegy a szakirány. Csak tudod senkit sem fog eltartani anyuci-apuci élete végéig, és 25 évesen ez már elég gáz. 19 éves korom óta dolgozom, nem derogál összepiszkolni a kezem, mellette pedig még egyetemre is járok.
2023. júl. 4. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszi,ezzel a válasszal nem lettem előrébb ..:/
2023. júl. 4. 15:10
 3/7 anonim ***** válasza:
79%
Én is így éreztem 25 évesen. Most 30 vagyok, és igazából nem változott semmi. 😂
2023. júl. 4. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Borzasztóan sajnálom . De valamit lépnünk kéne ugyebár valamit..:/
2023. júl. 4. 17:02
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

"van egy asztalos szakmám ,de nincs tapasztalatom benne ,meg úgy érzem nem is akarnek benne dolgozni"

Amit tanultál, abban lehetsz most a legsikeresebb. Kezdd, el, majd belejössz. Sok mindent tanulhatsz még, és meg is szeretheted. Irányt is válthatsz később, faszobrász vagy bármi is lehetsz, ha szereted a fa anyagot. Vagy áttérhetsz más anyagra vagy más szakmára. Rengeteg lehetőséged van. Ilyen fiatalon csak elindulni nehéz, de a tied világ, majd meg fogod találni, ami a legjobban vonz, érdekel belőle.

2023. júl. 4. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Asztalos egy szép szakma, főleg, ha elrugaszkodsz a sablon dolgoktól, formáktól.


Van is pár tippem a témában, ha érdekel. Magam is sokszor barkácsolok, kárpitozok itthon.


Jó ha van alap tudásod a szakmában, mert arra lehet építkezni.


S igen, 25 év tájt üt be a legtöbb emberben ez az érzés, amiről témázol.


Amolyan pánik tör rá az emberre, hogy mit is csináljon, nem tetszik a jelen, mást csinálna, de mit is.


A lényeg, hogy ne feszülj rá, ám több időt tölts a fejedben a témával. (nem telóunk, netezünk alatta - csak te és a gondolataid)


Rengetegen nem adnak időt és teret a dolgok átgondolásának.

Felnőtt, idősebb embereknél is sokaknál észrevehető és jelen van a probléma.


A legtöbb pszichológus általában csak meghallgat, sablon kérdéseket tesz fel, majd megírja a diagnózist (sok esetben tévesen a plusz kess miatt).


Olyan személyt kell keresni, aki nem kímél a beszélgetés során reflektálni, visszakérdezni telibe a dolgokba, ám szépen megfogalmazva. Olyan kérdéseket tesz fel, ami megkérdőjelez téged, adott témát. Helyettesítí az éned azon részét, ami hiányzik belőled vagy szimplán nem jutott eszedbe a kérdés nélkül a válasz. Vannak esetek, amikor adott kérdések ugyan benne vannak az emberben, de félre dobja, mert pl nem akar szembesülni velük stb.


Persze szaki nélkül se lehetetlen ez a folyamat, őszintén kell magaddal szembe ülni és végigpörgetni minden gondolatszálat.


Visszatérve szakmádra:

Tapasztalatot lehet szerezni. Akár otthon is, ha úgy alakítod a dolgokat.


Nálam úgy kezdődtek a dolgok, hogy lomizáskor elhoztam alapanyagnak bútorokat, szivacsokat. Pár apróságot vettem, anyagot kárpitozás esetén.


A gépeimet, eszközeimet pedig apránként bővítem folyamatosan.


Szóval hajrá! Ha pedig van kedved a szakmát illetően témázni, írj csak bátran.


3-as, ezen nem nevetnék, inkább szégyellném és agyalnék a megoldásokon, majd tettek mezejére lépnék.

De hát mások vagyunk. :<

márc. 15. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nekem 1 évem volt diploma után amikor ilyen helyzetben voltam.

Aztán OKJ-vel elhelyezkedtem. Azóta dolgozom. Nem a világ legjobb munkáját végzem ezt úgy értem hogy kell hozzá gyomor. Egy kórházban dolgozom.

Sok vér van, sebek... De ha ettől eltekintünk.


Az évek során az egész házat felbujtattam és a teljes berendezést lecseréltem. Hűtőt mosógépet, PC-t, mindent.

Már voltam Németországban, Svájcban, Olaszországban.


Megvettem magamnak mindent amit akartam. Ha valamit le is kell cserélni csak annyi hogy veszek egy modernebbet.

Az a legnagyobb gondom hogy mire költöm a pénzem.


Szimplán találj magadnak valamilyen életcélt ennyi.

márc. 15. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!