Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » 18 éves fiúként hogyan szokjak...

18 éves fiúként hogyan szokjak le a káromkodásról? Sok olyan emberrel vagyok körülvéve akik káromkodnak és én is átszoktam erre. Illetve megfigyeltem magamon, hogy helytelenül beszélek.

Figyelt kérdés
Például a jöttem helyett azt mondom, hogy "gyüttem", az előbb helyett azt mondom, hogy "eléb", stb. Azt is megfigyeltem, hogy már pár iskolában lévő tanár is használ csúnya szavakat.
2023. nov. 14. 00:16
 1/3 anonim ***** válasza:
88%
Olvass sokat normális szöveget és nézz rendes műsorokat.
2023. nov. 14. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Annak idején, mikor sokat használtam a b+ kifejezést, rászoktattam magam a basszuskulcs szóra, majd ennek rövidített, basszus változatára. Azóta már többen is használják ugyanígy, tapasztaltam.

Egyébként igaza van az előttem szólónak, a rendes (tehát nem valóságshow és társai) műsorok nézése, valamint könyvek olvasása növeli a szókincset, és egyben pallérozza az elmét.

2023. nov. 14. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

A gyüttem meg az elébb az nem csúnya szó, nem helytelenség, hanem nyelvjárási szavak.

Többet kellene magyarul olvasnod, hogy irodalmiasabb legyen a nyelvhasználatod.

2023. nov. 14. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!