Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Utállom magam, tudok ezen...

Utállom magam, tudok ezen valahogy segíteni?

Figyelt kérdés

19/ L

Szóval, őszintén, elértem arra a pontra ahol annyira utállom magam hogy mások miatt könnyen idegbe jövök. Amióta 10 éves vagyok arról szólt az életem h lehet hogy nem vagyok szép, lehet hogy duci vagyok, de majd megtalálom miben van tehetségem, mivel hát nah ha nem nézek ki jól akkor legalább csináljak valamit jól. 19 vagyok, és őszintén, annyira szar vagyok mindenben hogy ez valami fenomenális. Eldöntöttem hogy lefogyok, de sajna nem teszi az orrom kissebbé, a szemem nagyobbá, az arcom szimetrikusabbá stb... Ronda, duci, lusta franc vagyok, akinek a szociális képességei a pokol bugyrai közt rohadnak, tehetségről nem is beszélve. A középiskolát is átlagos jegyekkel harcoltam át. Semmitehetség. Semmi különlegesség. Ami a legszánalmasabb hogy idegen embereknek panaszkodom az interneten.

A kérdésem: Ha nincs semmi tehetségem, semmi különlegességem, tehetek valamit az unalmas életem ellen, vagy inkább legyek pozitív és mondogassam magamnak hogy legalább ha egyszer lesz egy párom tudom hogy a szar személyiségemért szeret majd?


dec. 11. 20:13
 1/10 anonim ***** válasza:
Menj el pszichológushoz.
dec. 11. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Hobbit kell találni, amit teljes szívvel tudsz úzni, valamilyen mozgás forma a legjobb, ami boldoggá tesz, hogy kitáguljon a világod.
dec. 11. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
62%

Készíts egy listát arról (akár pontokba szedve), hogy pontosan milyen változtatásokat szeretnél magadon elérni. Legyen a lista mindig szem előtt, hogy inspiráljon. Aztán kezdj hozzá pontról pontra a megvalósításhoz. Egyszerre mindig csak egyre koncentrálj, ha az kész, jöhet a következő. Írj a lista elejére apróbb célokat, mert az könnyeben megvalósítható, így már az elején lesznek sikerélményeid.

A fogyástól tényleg nem lesz kisebb az orrod, de ugyebár nem is ez a célod vele. Nyilván azt gondolod, hogy ha leadsz pár kilót, attól még nem leszel szebb, így aztán inkább nem is vágsz bele. Ez viszont rossz hozzáállás. A fogyástól az alakod és a közérzeted lesz jobb, plusz egészségesebb leszel. Ha ez sikerül, kipipálhatod a listán és léphetsz tovább. Egy jó kozmetikus sokat segíthet az arcod feljavításában, ha pedig az nem válik be, végső soron ott van a plasztikai sebészet, amelyet ma már nem luxus igénybe venni: az orr kisebbítés szinte már rutinmunka: biztonságos és nem is túl drága. Pénzed - gondolom - még nincs rá, de amíg elkezded gyűjtögetni, lehet, hogy pár éven belül az önképed is megváltozik és már nem is akarsz kisebb orrot, nagyobb szemet, stb. (Ne feledd, még mindig csak 19 vagy, tele önértékelési zavarokkal.) Viszont az összegyűjtött pénz még jól jöhet másra is. Valószínűleg ha már lesz párod és kitart melletted, már nem akarsz majd mindenáron átváltozni.

dec. 11. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell tehetségesnek lenned, de valamiben biztos jó vagy. Olyan nincs, hogy valaki mindenben rossz. Találd meg mi az amiben jó vagy, amit szeretsz csinálni és aztán abból próbáld meg kihozni a legtöbbet, azt fejleszd és abban próbálj meg kiteljesedni.
dec. 11. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Érdemes minél több mindent kipróbálnod, olyan dolgokat amiben örömödet leled. Mindenki tehetséges valamiben csak meg kell találni azt a dolgot. Van esetleg hobbid? Neten ismerkedhetnél emberekkel akiknek hasonló hobbijai vannak
dec. 11. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 scamdemic válasza:
dec. 12. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

"annyira utállom magam hogy mások miatt könnyen idegbe jövök."

Itt valami nagy ellentmondást érzek (én, magam - mások miatt). Megmagyaráznád ezt egy kicsit bővebben?

dec. 14. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
szerintem úgy érti, hogy az önutálat miatt az ingerküszöbe is alacsonyabb.
dec. 14. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
7. Elég későn írom a választ, ezért bocsánatot kérek😅 Azt arra értettem hogy őszintén egészen kiskoromtól úgy voltam vele hogy 'nembaj hogy csúnyàcska vagyok, valamiben csak megtalálom a tehetségem'... Nos, és még mindig nem találtam valamit amiben jó vagyok. És olyan embereket látván akik szépek is, tehetségesek is stb. egyszerűen ehhh... Irigy leszek, és egyszerűen már nem bírom tovább ezt a 'igazságtalanságot'.
dec. 29. 21:19
 10/10 anonim ***** válasza:
Mindenki jó valamiben, csak valaki később találja meg, hogy miben. Ne másokhoz hasonlítsd magad, az ember mindig találni fog olyat aki jobb nála.
dec. 29. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!