Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Szerinted hogyan érdemes élni?

Szerinted hogyan érdemes élni?

Figyelt kérdés

márc. 12. 06:38
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
100%

9es vagyok, a 3-massal értek egyet, hogy a politikusok közszolgák vagy ahogy én fogalmaztam, házmesterek, gondnokok.

Sajnos nálunk néha valóban sokat megengednek maguknak(? vagy mi nekik?), de reflektálnék a 10-es válaszadónak, hogy valóban van behatása a napi politikának a polgárok magánéletébe, de ezt sem szabad túlértékelni. Az én meglátásom az, hogy nálunk kicsit túl van tolva a magánemberek politikával való foglalkozása. Nézzük meg: a legtöbb ember nem a saját dolgával foglalkozik, hanem beállnak fröcsögni, idegennek vitatkoznak a közéleti dolgokról, orbánozás, gyurcsányozás, sorosozás, pedofilozás, libsizés, fasisztázás stb. Az előző mondatom szavai nem utalnak semmire, a sorrendjük sem, csak hirtelen ezek jutottak eszembe.

A házaik előtt nem söprik fel a járdát, nem tesznek semmit a környezetükért, nem tesznek semmit a saját egészségükért, mentális jól-létükért, hanem inkább politizálnak, felkapnak valami témát és gyűlölködnek. Természetesen tisztelet a kivételnek. Mostanában ilyen ez a kipcskozás is, amit bevallom, fogalmam sincs, mit jelent és nem is akarom.


Szóval a hogy érdemes élni?-re azt mondom, hogy azt kell nézni, mi magunk mit tehetünk elsősorban önmagunkért, de a közösségért is.

Ebben nagyon igazat adok a buddhistáknak, hogy "szüntessük meg a szenvedést minden élőnek, beleértve önmagunkat is". Ők nem sorolják a közösséget az egyén elé és fordítva sem. Tetszik.


Hétköznapi ember nyelvére lefordítva: végezzem el a munkámat jól, vegyem át az ellentételezést, tegyek a jól-létemért, tartsam rendben a lakásomat, a kocsimat, legyen hobbim, vállaljam fel magamat önazonosan és elsősorban: foglalkozzam a magam dolgával.

márc. 18. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!