Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Miért vagyok rasszista ha...

Miért vagyok rasszista ha utálom az új Arielt, de szeretem Morgan Freemant mint fekete színészt?

Figyelt kérdés
ápr. 25. 17:38
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
De, hogy ennek, mi köze van a magyar politikához, végképp nem értem.
ápr. 25. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:
Te hova raktad volna be a kérdést????
ápr. 25. 18:34
 13/18 anonim ***** válasza:
Hát, mivel mi nehezen értelmezzük, hogy szinesbőrű amerikaiként, milyen a rasszizmust megélni, biztos, hogy nem a magyar politkai topicba.
ápr. 25. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
Hirtelen egész másképp látsz egy ismert mesét mint ahogy a fejedben volt, és ez fura. Ez nem azért van mert rasszista lennél. Miután a kis hableány egy mese, végülis akármilyen színű lehet a szereplője. Ha a tengerész utazás közben sok fekete nőt látod, valószínűleg rájuk kezdett vágyni. Ha fehéret, ázsiai, akkor meg azokra. Az Ariel könyvben ha jól tudom nincs szó a szereplő(k) bőrszínéről.
ápr. 26. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim válasza:
12%

Eredetileg Andersen mese, dán író ,tehát európai fehér az író és a könyvbeli ábrázolásokon is egyértelműen fehér a hableány akkor még szőke hajjal. A Disney meséket meg nem is kell említeni, onnan ismerik a legtöbben.

A mostani mesében valamellyest azért próbálták magyarázni miért vannak különböző színű sellők, erőltetettnek tűnt, de legalább megpróbálták.

ápr. 26. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
64%
Ez egy mese, szerintem egyáltalán nem lényeges milyen bőrszínű a szereplő. Miután a földön nem csak fehér emberek léteznek, én örülök neki, h végre más is ugyanolyan könnyen beleélheti magát a karakterbe. Illetve akit zavarnak a más színű emberek, ők talán így könnyebben hozzászoknak a világhoz. Aki pedig hozzájuk tartozik talán jól esik neki, hogy végre "belőle" is lehet mesehős.
ápr. 26. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:
Ha az új Arielnek ez volt a haszna, akkor gratuálok, megkapta amire vágyott a rendező...
ápr. 26. 15:46
 18/18 anonim ***** válasza:
Úristen... Most konkrétan arról szól a vita, hogy egy gyerekmesében, hangsúlyoznám, gyermekeknek kitalált mesében milyen színű a főszereplő bőre. Nem pedig arról, hogy Pán Péter gyerekként nem ilyen gondolatokat plántált a saját fejébe, ami mostanra már fizikailag felnőttnek számít, szellemileg viszont ott ragadt, ahol volt. És talán nem feltétlenül emiatt nevezik mások rasszistának, gondolom vannak emögött más dolgok is. És nevezhettek woke libernyák mittudoménmiféle szörnyetegnek, de én úgy gondolom, hogy a szabadság és mások elfogadása fontos dolgok. Csak ez napjainkban is nagyon rossz irányból van megközelítve. Lásd például Franciaországot vagy Németországot. Mi történt? Beengedték a migránsokat, aztán létrejöttek a no-go zónák, mivel a nagyon hülyék úgy gondolták, hogy attól fognak asszimilálódni a társadalomba, hogy teletömik őket pénzzel meg elszállásolják. Ez nagyon rossz megközelítés. Ahogyan az is nagyon rossz megközelítés, amit a magyar kormány csinált/csinál. Az már tényleg a non plus ultra, hogy filippínó vendégmunkások vezetnek BKV-buszokat, a gyárakban az aljamunkát szintúgy különböző származású migránsok végzik állami támogatásból sok esetben, aztán pedig jön a kormány azzal, hogy fujj, migránsok, Brüsszel. A szemen köpés nagyon enyhe kifejezés erre számos szempontból. Vagy ott a másik véglet, a kitartó és alázatos ellenzék, inkább nem is folytatom...
ápr. 26. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!