Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Tessék szíves elárulni nekem:...

Tessék szíves elárulni nekem: Tulajdonképpen milyen célt szolgál ez a pontverseny? Az év végén autót vagy külföldi utazást lehet nyerni vele?

Figyelt kérdés

Ha nem, akkor miért hajtanak rá a kedves versenyzők, és mért bántják a többieket érte/miatta?


Úgy értelmezem, hogy a Site eredeti célja, „hitvallása” az lehetett, ami a szlogenje is:

>>Amit máshol nem mertél .. itt megkérdezheted.<<

Gondolok például egy olyan kérdésre, ami erősen szubjektív, de máshol valóban nem lehet megtudni, és a Google arra nem ad választ:

- Felköszöntsem-e anyák napján a barátom/barátnőm édesanyját is?

- „Gáz-e” esküvőn, tanúként bordó öltönyt felvenni? (Fiktív kérdés volt, csak jellemző.)

- Magam tettem fel: Pápai taxisok vállalnak-e fuvart Nagygyimótra? Vajon mennyiből jön ki? – ilyen sincs a Google-ban, ehhez helyismeret – vagy maga a pápai taxis – kell.

Erre, az ilyenekre valóban jó, hasznos (lenne, lehetne) ez a fórum szerűség.


DE


Jönnek a lepontozások – a „hivatásos kötözködők” - és az anyázások.


Kérdésem megfogalmazásakor azt is figyelembe vettem, hogy a válaszoknál megjelenik: >>A válasz írója x %-ban hasznos válaszokat ad.<<, és sokak véleményes szerint a válaszoló „hozzáértésére” utalhat, teszi Őt hitelessé vagy kevésbé hitelessé. Viszont az is szerepel a „játékszabályokban”, hogy a válaszokat nem szakemberek adják. A százalékban kifejezett szubjektív vélemény csak arra utalhat, hogy kiknek a figyelmét ragadta meg a kérdést. A válaszadók „hozzáértése”, egyes kérdéseknél pozitív agy elitélő reagálása olyan, mint a véletlen generátor.


Kérdezem tisztellettel: Ha a regisztrálás, hozzászólás anonim, a virtuális veszteségen kívül, milyen kár érte/éri/érheti a lepontozott kedves hozzászólót???


2010. nov. 2. 15:08
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Én az iolyen jellegű kérdéseknél azt szoltam válaszolni, hogy akkor lenne ÉRTELME a pontozásnak, ha CSAK a kérdező pontozhatná a válaszokat.Akkor derülne ki, hogy valóban hasznosat mondtál e.

Látod, én 88%-os vagyok, pedig csak nagyon nagyon ritkán nyomkodom a kezeket.

De ez én válaszaimat annál inkább...

Ezért értelmetlen az egész.

Ha azt kérdezi valaki, mi a legszebb név a számotokra, és azt fogom írni,Szilvia, mert így hívják a lányomat.

De a x-ik válaszolónak meg Betty, ezért le fog pontozni....

H.ülyeség az egész.

Nem kell vele foglalkozni!

Ha akérdezőnek hasznos volt a válaszod, akkor is meg fogja fogadni, ha csak 19%-os vagy.

Kaptam én már hasznos választ 49%-tól, és teljesen értelmetlent 94%-tól.

2010. nov. 2. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Kedves Válaszoló!


Három hétig vártam, hátha más is felfigyel erre a kérdésre, és megtisztel a válaszával, de nem úgy alakult.

A hozzászólást most köszönöm meg, amivel, természetesen, maradéktalanul egyetértek.


Állítólag megváltozik a pontozás rendje is – ha sikerül átállniok -, s előtte mindenki tiszta lappal indul. Talán a pontverseny sem lesz „késhegyig menő”.

2010. nov. 21. 20:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!