Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Miért tartom magam különlegesn...

Miért tartom magam különlegesnek, egyedinek?

Figyelt kérdés
19/F vagyok. Az érzem, hogy mindenkinél különlegesebb vagyok, és hogy valami "nagyra" vagyok hivatott. Kb általános 6-tól nem tanulok semmit mert feleslegesnek tartom az egészet, szóval hülye vagyok az integráláshoz pl, de egyáltalán nem érdekel, mert nem látom értelmét ennek a tudásnak a birtoklására. Nem találom a helyem a világban, feszélyez ez az átlagos élet, és ezért mindenki különcnek tart, ezért nincsenek is barátaim. Az egy átlag ember élete, hogy dolgozik, a társadalom hasznos tagja. Felkel elmegy dolgozni/tanulni, eszik, lefekszik, és ez ismétlődik. Berendezi a házát, megvesz mindent amitől tökéletesnek érezheti magát. Csak egy báb, ami mindig kiszolgálja a nála nagyobb embereket, vállalatokat. És az államot persze. Én nem akarok ilyen egyhangúan, alárendelten, átlagosan élni. Fogalmam sincs, hogy mit kezdjek az életemmel, mit tanuljak, milyen szakmát szerezzek. Átlagos munkát, amiből nem lehet feljebb jutni egyáltalán nem akarok. Ami talán érdekelne, azt az eddigi iskolai eredményeim miatt nem tudom megvalósítani. Mindenhez érteni akarok, mindent tudni akarok, mindenben meg akarom találni az összefüggéseket, de nem teszek érte semmit, nem vesz rá semmi a tanulásra, csak felesleges szarságokkal elütöm mindig a napomat. Nem tudom mit kezdjek magammal, és hogy miért vagyok ilyen. Előre is köszönöm a válaszokat.
2010. dec. 8. 00:57
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Nézd, ha lenne is egy ilyen "világmegváltós" küldetésed, amíg arra rá nem jössz, valamiből meg kell élni. Én a helyedbe összeszedném magam, választanék valamit, ami kicsit is érdekel, és bizony elkezdenék tanulni. Evés közben jön meg az étvágy. Lehet, hogy találsz valamit, ami nagyon érdekel, amivel majd ki tudsz emelkedni a tömegből. De ahhoz lent, az átlagos dolognál kell kezdeni.

Ne ítéld el ennyire az embereket, az átlagos népet. 90%uk úgy indul, mint te. Csak nem jön össze. Átlagosak maradnak. És lehet, hogy neked is ez marad a végén. Ebbe bele kell törődni. Azért mert nem vagy Superman, még lehet kellemes életed. :)

Remélem érted, és segítettem.

20L

2010. dec. 8. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Az érzés ismerős. Viszont ha bármit el szeretnél érni, tanulnod kell(ett volna). Mivel te az általánosban abbahagytad a tanulást, ezért nehezen találhatsz BÁRMILYEN szakmát. Most 19 éves vagy, anyu-apu eltart. Eltelik 5-6 akárhány év, neked menned kell, kezdened kell valamit. Javaslom, hogy szeress bele valamibe és fejleszd tökélyre, pl legyél sziklaugró, maratonfutó, menj el a francia légióhoz, legyél katona, legyél önkéntes. legyél szerzetes. az egy dolog, hogy kinek érzed magad, ha nem teszel semmit azért, hogy többé válj, senki maradsz örökre.
2010. dec. 8. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
49%

Szerintem mindenki valamilyen szinten különlegesebbnek és jobbnak látja magát az átlagnál, bár ahogy a dolgokat látod valóban egyedinek számítasz :) Amúgy pár dologban hasonlóak vagyunk. Én is "abbahagytam" a tanulást általánosba, mert midnig volt valami érdekesebb ami lekötött. Aztán most ott tartok, hogy ami tetszene az után csak sóvároghatok mert túlságosan elérhetetlen.

Ha nem akarsz úgy élni mint az átlag, akkor ne tedd! Senki nem kötelezz rá és senkinek nem kell megfelelni, csak önmagadnak.

18/L

2010. dec. 8. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Mert így kompenzálod a kis szerszámodat :xD
2010. dec. 8. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Bele kell törődnöd, hogy átlagos vagy. Nem mindenki rendeltetett arra, hogy vezető szerepet töltsön be vezető szerepet a Földi Ellenállásban a reptoid invázió alatt. Ha szerencséd van és a támadás első hullámát túléled gyalogos még mindig lehetsz.
2010. dec. 8. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Mert elhiszed a "kiválasztottról" szóló történeteket, akik nem csinálnak semmit, aztán egyszer csak csoda történik velük.

De ez nem így van. Ahhoz, hogy a csoda megtörténhessen, neked is tenned kell. Ha nem teszel semmit, semmi nem leszel.


Megmondom én, mi a bajod: lusta vagy. Lehet hozzá ideológiát gyártani, de ez a lényeg.

2010. dec. 8. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
És el vagy kényesztetve
2010. dec. 8. 03:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
49%
03:18... nem jelentenék ki ilyen dolgokat a helyedben. Az "elkényeztetés" néha csak annak tűnik, nálunk pl lassan én leszek a domináns a házban mert folyamatosan békítgetem a szüleimet akik lassan minden tekintélyüket elvesztik nálam, mindeközben hiába kérem, hogy ne csináljanak meg bizonyos dolgokat, mert én is megtudom csinálni, de akkor is megteszik, ez nem kényeztetés, hanem ráerőltetés. A kérdező majdnem szóról szóra ugyan az mint én, csak én valamivel fiatalabb vagyok nála és nem akarok világot megváltani, egyszerűen csak irányítani egy kis csapatot mint Dr.House és ügyeket megoldani... Igen amúgy még ez is lehetetlennek tűnik, nemhogy a világmegváltás..
2010. dec. 8. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
49%

Kedves Kérdező!


Na mivel is kezdjem? Talán a következő idézet a legcélszerűbb jelen esetben: "Segíts magadon, Isten is megsegít!"

Én is 19/F vagyok, én se tanulok általános óta. Én se értek (még) az integrálásához, de még lehetek elméleti matematikus. Lehet, hogy én fogom megváltani a világot valami forradalmian új felfedezéssel. Sok mindent szeretnék megtanulni, de van rá tervem, és teszek érte, hogy sikerüljön.

Te is tedd ezt! Még semmihez nincs késő. Lehetsz orvos, elméleti fizikus, vadakat terelő juhász vagy bármi, ami lenni szeretnél.

Különleges vagy, de ne hagyd kárba veszni a tehetségedet. Szorgalommal és kitartással bármit elérhetsz az életben. Sok siket hozzá ^^

2010. dec. 8. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Minden ember elfogult magával szemben, és így érthető hogy magadat jobbra tartod másoknál. Mással is így van. Amúgy igazad van, hogy az átlag ember fekszik-alszik-dolgozik- eszik, stb... Szívből kívánom, hogy te ne ilyen légy. Tegyél érte.
2010. dec. 8. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!