Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Van egy általam elképzelt...

Van egy általam elképzelt világom, ahol tökéletes vagyok, de legalábbis jobb, mint a való életben. Ez beteges?

Figyelt kérdés
Mindennap "eljátszom" hogy élek benne,általában naponta többször.Van ,hogy olyan dolgokat képzelek el,amik már megtörténtek,és máshogy játszom el, de van,hogy új dolgokat találok,ki a "közös" az az,hogy tökéletes vagyok,és minden máshogy van,ahogy a saját (a valódi) életemben.
2010. dec. 14. 20:38
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Kérdező, amit csinálsz, azt az agykontroll tanfolyamokon tanítják, mint követendő példát. Talán annyit változtathatnál rajta, hogy a valós életben is megpróbálsz "személyiséget váltani", és a tökéletes énedet felszínre hozni. (Persze csak ha a tökéletességen nem lehetetlen szuperképességeket értesz.)
2010. dec. 16. 04:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

Velem is hasonló van, bár nem ugyanez.

Én egy olyan világot építek fel, ahol önmagam vagyok. Ahol azt mondom amit valójában gondolok, amit mondani akarok, ahol én én vagyok, és nem valaki más, akit elvárnak tőlem. Ahol nem félek az emberektől, a reakciójuktól, egyszerűen csak az vagyok, aki valójában vagyok.

A hasonlóság ott van, hogy én is felépítek egy másik világot, akár órákig elüldögélek ebben a világban "játszva". Nálam az a baj, hogy néha úgy beleélem magam, hogy kihat arra, hogy viselkedem a valóságban. Pl. volt hogy továbbképzeltem egy helyzetet aminek a végén jól felhúzott az egyik barátom, és a valóságban alig tudtam magam visszafogni, hogy ne ugorjak neki, holott tudtam ez nem történt meg.

Én betegesnek tartom magam, de szerintem te normálisabban csinálod nálam.

2010. dec. 16. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:

Istenem,ez mennyire megnyugtató,hogy nem csak én vagyok így!! Ezt az agykontrollost átgondolom,bár egy gond van azt hiszem,h most 19 éves vagyok amúgy,és nem túlzok,hogy kb. 4 éves korom óta folyamatosan van ez a dolog. Naponta.És van egy olyan érzésem,hogy ha ezt ennyiszer gyakorolja valaki,akkor már be kellett volna,hogy vonzza ezeket, amennyiben lehetne, ráadásul én elég intenzíven beleélem ezekbe magam szerintem. Azért megpróbálok haladni ezzel valami pozitív irányba,kösz az ötletet;)


Érdekes amúgy ez a dolog,egy ismerősömnek se mertem eddig erről beszélni, talán nem is nem is lenne túlzás, ha azt mondanám,hogy ez az egyik legféltettebb titkom.:| De hát az ismerőseim előtt, amúgy nem érdekel,h ki tudja meg,sőt, örülök, hogy lehet ilyet csinálni,és ismeretlenektől rákérdezni.


Egyébként egy ehhez kapcsolódó másik kérdésem, hogy másnál nem volt e esetleg olyan,hogy egyes tanáraihoz vhogy elkezdett "ragaszkodni",de a csavar az ott van,hogy nem a való életben:D nem,nem miért is ott?:D hanem a kialakított világban,nálam ez is benne van ugyanis,hogy egyes tanáraimat,de óvónénit is anno,belevontam ebbe,és "elmondtam" neki a dolgaimat.A valós életben általában alig mertem velük beszélni:D

2010. dec. 16. 23:02
 14/15 anonim válasza:

én is igy vagyok megtörtént eseményeket elképzelek máshogy vagy ahogy történhetett volna de nem történt :( :)

ez szerintem annak a jele hogy nem vagy/nem vagyunk megelégedve a sáját valodi életünkkel.

és nyugi valakivel meg kell osztani :)

2011. jan. 1. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim válasza:
tökéletesen ez van velem is. én réggeben teljesen benne éltem.nekem az írás segített hogy mostmárcsak néha-néha jön elő ez.próbáld ki a blogolást vagy(amimostanában nagyon menő) az "elképzelt történetírtás"t.csinálj egy blogot és fejezetenként írj.ezzel még másoknak is örömet okozhatsz:D add ki magadból.nekem bevált.remélem tudtam segíteni!
2011. jan. 20. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!