Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Mit kezdjek magammal mert...

Mit kezdjek magammal mert céltalannak tűnik az életem, senki se értsen félre nem öngyilkos akarok lenni, de nem tudom mit csináljak. =/ Ja és még valami! Mit lehetne azzal kezdeni, hogy leszokjak a "kockaságról"? 14/F

Figyelt kérdés
Csak értelmes válaszokat kérek! Köszönöm a segítségeteket.
2011. jan. 10. 23:52
 1/8 anonim ***** válasza:
Mit értesz pontosan a kockaság alatt?
2011. jan. 10. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Nos suli után hazamegyek gépet be és általában 10-11 óráig is játszok.
2011. jan. 11. 00:01
 3/8 anonim ***** válasza:
Nincs legalább 1 barátod?
2011. jan. 11. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
mozdulj ki a megszokott közegből. csak a változás segíthet.
2011. jan. 11. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
A gépezést minimumra kéne redukálni, kéne egy kis diákmunka. abból még pénzed is lenne, vagy kezdj el valami izgi sportot pl. capoera.
2011. jan. 11. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Első vagyok. Azt tudom neked mondani, hogy kis célokat tűzz magad elé, így kisebb a bukta esélye. Hirtelen nem lehetsz a társaság középpontja, de apró lépésekkel haladva több barátod lehet. Pl egyik nap kérdezel valamit valamelyik osztálytársadtól. Másnap felemlegetheted, hogy de jó, hogy segített, mert... 3. nap még többet beszélgetsz vele. Ugyanígy a többiekkel.

A lényeg: magától soha nem történik csoda. Tenned kell érte. A csigaházból nem tudod kirángatni a csigát, csak ha ki akar jönni.

2011. jan. 11. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Találj más elfoglaltságot odakinn.

Tölts egy délutánt házon kívül, úgy, hogy ne tudj gépezni, zenét hallgatni, telefonoddal babrálni. Unatkozz. Kezdj el gondolkodni az életeden, azon, hogy hol találhatod meg a helyed, milyen jövő vár rád, ha ezt így folytatod, milyen jövőben szeretnéd látni magad, volt-e gyerekkori álmod, valami, amit mindig meg szerettél volna tenni. Találj valami célt, ha elindulsz abba az irányba, már menni fog. :)

2011. jan. 11. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Azt tényleg tudnod kellene, hogy mi leszek, ha nagy leszek. Aztán utána lehet nézni, hogy oda milyen alapképzés kell, milyen tárgyakból kell felvételizni, azokra ráállni. Keresni olyan közösségeket, sport vagy hobby terén, amely érdekel DE NEM A NETEN! Oda kell járni akár hetente több alkalommal is, bekapcsolódni, velük együtt végezni azt amit ők csinálnak. Csak elkezdeni nehéz, de ha az első lépéseken túljutsz, az élet visz magával. A net nem visz sehova!
2011. jan. 11. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!