Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Aszociális vagyok? Kell...

Aszociális vagyok? Kell tennem ellene bármit is?

Figyelt kérdés

Sokan szeretnének a társaságomban lenni, sokan írnak leveleket fb-on, hogy találkoznának velem, buszmegállóban odajönnek hozzám, suliban is, elhívnak ide-oda. De én valahogy nem vágyom az emberek társaságára. Persze néha örülök ennek a népszerűségnek, moha nem célom, ennek érdekében semmit sem teszek. Alapjában véve egy kedves, mosolygós lánynak tartanak, és lehet emiatt próbálnak sokan közeledni. Én nem vágyom senki társaságára, bőven megelégszem azzal, ha hetente 1-2x találkozok egy jó barátommal. Nem hiszem, hogy magamnak való lennék, csupán szeretek itthon lenni, a családommal tölteni az időm (ez se túl sok, napi fél óra kb). Ez nagyon rossz? Beilleszkedési zavaraim is vannak, egy kialakult társaságban nagyon kívülállónak hiszem magam, hiába kedvesek velem. Remélem nyáron a sok szabadidő arra kényszerít, hogy vágyjak mások társaságára, de nem tudom mi lesz. Szeretek EGYEDÜL sétálni, EGYEDÜL hintázni, EGYEDÜL futni... értitek.

Tehát aszociális vagyok?

18/L


2011. jún. 1. 23:32
 1/4 anonim ***** válasza:
55%

Én is ilyen voltam, de kb. 25 éves koromra teljesen átfordultam, most nagyon nyitott vagyok, minden érdekel, és imádok jönni-menni, nyüzsögni (még gyerekkel is) :)


Van testvéred? Ő is ilyen? Mert mi az öcsémmel teljesen egymás ellentétei voltunk, és ő volt ilyen nyüzsi, most meg ő lett az otthon ülős :)

2011. jún. 1. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Igen, van tesóm, egy húgom, és nincs olyan, hogy itthon töltene egy délutánt is, mivel mindig a barátaival találkozik, és elég sok JÓ barátja is van neki.


Hát remélem én is tudok majd jó irányba változni.

2011. jún. 1. 23:44
 3/4 anonim ***** válasza:

Én is ilyen vagyok, de nekem az a heti 1-2 alkalom is sok lenne még a jó barátokkal is, általában inkább olyan 2-3 havonta egyszer összefutok velük aztán annyi. Szüleim, tesóm se hiányzik soha, egy éve külön lakom tőlük (bár velük gyakrabban találkozom azért, majdnem minden nap, de elég zavaróak). Apámmal is van hogy hónapokig nem is beszélünk, pedig jóban vagyunk. Csak nekem nem nagyon szoktak eszembe jutni mások, szóval én nem szoktam senkit keresni magamtól. Egyébként nem érzem hogy be lennék fordulva, vagy nem utálom az embereket, nincsenek komplexusaim se. Csak nem vágyom a társaságukra, ennyi.

És nem hiszem hogy ez ellen bármit is tenni kellene, minek erőszakolnád magadra a társaságot, ha nem élvezed? Én úgy vagyok vele, ha ahhoz van kedvem, akkor egyedül élem le az egész életem, és senkinek nincs hozzá semmi köze.

2011. jún. 2. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
53%

Túlreagálod, és attól szeretnél különleges lenni, hogy időnként magányra vágysz? IGEN.

Az embereknek néha szükségük van EGYEDÜLlétre, nincs ebben semmi eget rengető.

Aszociális akkor lennél, ha nem lenne egy barátod sem, ha nem beszélnél az emberekkel, teljesen egyedül ülnél a szobádban egész nap, és olyan zárkózottnak látszanál, hogy senki nem menne oda hozzád.

2011. jún. 2. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!