Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Miért nehéz igazi és jó...

Miért nehéz igazi és jó barátokat találni?

Figyelt kérdés

Az az igazság, hogy sehol sem ment könnyen az igazi barátok megtalálása... Általános iskolában is mindig valakikhez csapódtam, volt kb. 3-4 srác, akikkel tök jól elvoltam, meg kb. 5-6 lány, akikkel szintén, de középsuliba kerülve a kapcsolat nem maradt meg... Középiskolában eléggé "degenerált" osztályom volt, mindenki szívatott mindenkit, lejáratták egymást, kinézték a többieket, ha nem csinálták azt, amit ők... Úgyhogy ott sem volt igazán sok barátom, egy lány, akivel jóban voltam, de az egyetemre elkerülve (bár egy egyetemre járunk, de más karra) vele sem tartom a kapcsolatot. Valahogy eljött a nyár, nem igazán beszéltünk, találkoztunk és most is csak 2x utaztunk haza együtt és semmi érdemlegeset nem beszéltünk... :( Az egyetemen is hasonló a helyzet, van kb. 15-20 emberrel, akivel dumálgatok, beszélek, de nem vagyok annak a klikknek a tagja, akik minden nap seggrészegre isszák magukat, anyuci meg apuci agyonpénzeli őket és nem tudják,, hogy hogy verjék el a pénzt... Igazából van (volt) egy lány, akivel itt is jóban voltam, de ő meg többet akart volna, aztán ebből a barátságból sem lesz semmi, én nem akarok tőle többet... Igazából mindenki felé túl nagyok az elvárásaim, ha kapcsolatot szeretnék, akkor is, ha pedig barátokat, akkor is. :(


Igazából haverok nincsenek úgy, hogy elmenjünk valahova, dumáljunk egy jót, összeüljünk valamit csinálni, esetleg megbeszélni a dolgokat és ez így eléggé rossz... Lehet, hogy önzően hangzik, de amikor az utcán ilyen 5-6 fős bandákat látok és teljesen jól elvannak, haverkodnak és spanok, az eléggé fura, mert én soha nem voltam benne semmi ilyenben... Igazából szeretnék barátokat szerezni, csak mindenkinek megvan, hogy ki kivel van jóban és már nem lehet lépni, meg most egyáltalán nincs is ötletem, hogy hogyan kellene... :S Attól, hogy például néhányszor összeülünk tanulni, dumálni az még nem az igazi barátság... Jön a nyár is, utazok haza és otthon sincsenek így meg és eléggé gyötrelmes lesz... :(


Van valami ötletetek, tanácsotok? Nem igazán vagyok az a bulizós alkat, de tényleg nem ártana, hogyha kicsit több ember venne körül... Nem feltétlen arra gondolok, hogy most egy-egy előadásra együtt megyünk és beszélünk az egyetemen, hanem tartósabb, igazi barátokat szerezni... Lehet, hogy hülye meglátás, de a korosztálybeli fiúk nagy része éretlen olyan szinten, (18-20 évesek), hogy bármit meg lehetne beszélni velük. Ők nem veszik komolyan, én pedig komolyan elmondanék bármit és így igazából nehéz... Meg olyan durva dolgok derülnek ki az emberekről így, ahogy kolisok vagyunk, hogy vannak ilyen besúgó, árulkodós típusú emberek, igénytelenek, vannak akik teljesen kifordulnak magukból, vannak, akik naponta seggrészegre isszák magukat... Valahogy nem könnyű :S


Köszi a válaszokat előre is! :)


20/F


2011. jún. 17. 00:33
 1/6 anonim ***** válasza:
67%

Azért nehéz, mert nagyon sok lett az egoista és önző ember. Ha segíteni, tanácsokat adni nem is tudok, de szívesen beszélgetek veled. Igaz, fiatal vagyok hozzád képest ( 15/L ) de aközül a három igaz barátom közül is kettő veled egykorú, szóval nem hiszem, hogy gond lenne. ^^


Írj e-mailt: amuto@citromail.hu (:

2011. jún. 17. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Mert sok ember van, akivel lehettek barátok, de Igazi barátság az ritka, ami sokáig tart még akkor is ha sokszor veszekedtek egymással, de végül újra egymásra találtok.

Az a barátság, amelyik megszűnik valójában nem is létezett." Ez mennyire igaz.

Ezt érezni is kell, ki a te igaz barátod.

Ez egy idézetből való de egy kicsit átformálom, nem az az igazi akivel letudnád élni az életed, hanem az aki nélkül nem. Ez a barátokra is igaz.(tapasztaltam)

2011. jún. 17. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
100%
Szia! Szerintem nem jó helyen keresel. Én a barátnőmet 6 éves koromban ismertem meg, végigjártuk az általánost együtt, aztán volt egy pár év kimaradás, és 17 évesen újra taliztunk, és azóta is barátok vagyunk, kislányomnak Ő a keresztanyja, de teljesen más az élethelyzetünk. Ő szingli, és férjezett vagyok, és gyerekem is van. Már nem ugyanazok a dolgok érdekelnek engem mint Őt. Sokszor van, hogy én hívom Őt, de nem veszi fel a telefont, és nem hív vissza, és ez már fárasztó. Én úgy vélem, hogy manapság az emberek csak érdekből barátkoznak, nincs idejük megismerni a másikat. Hiába van internet, az emberek ott tespednek a gép előtt, jelölgetnek be olyan embereket, akiket talán ha egyszer láttak, és nem is beszéltek velük. Biztos nehéz a családodtól távol, egyedül, és jó lenne dolgokat megbeszélni, amit az ember nem a szülőjével oszt meg, de az embereknek annyi gondja-baja van, hogy nem akarják a más baját is a nyakukba venni. Ezek az emberek még próbálgatják a szárnyaikat, még nem kiforrott egyéniségek, most még lehet felelősség nélkül, de majd ha kikerülnek a NAGYBETŰS ÉLETBE, jönnek rá, hogy milyen emberekkel is akarnak barátkozni. Mai világ felgyorsult, az emberek rengeteget dolgoznak, házasodnak, gyereket nevelnek, és olyan emberekkel barátkoznak, akiknek hasonló az élethelyzetük. Nem írtad, hogy suli mellett dolgozol -e, de ott is találhatsz barátokat, vagy elmész könyvtárba. Ne ítélj, sose tudhatod hogy az emberek mosolya mögött, milyen fájdalom lapul, amit leplezni akarnak. Próbálj a mosoly mögé látni, ne az első mondat döntsön, a lelki dolgokat nem az első találkozó után veszi be az ember gyomra. Légy türelmes. Sok szerencsét kívánok a barátkeresésben:) Üdv: 33N
2011. jún. 17. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Hát igen, ez elég rossz helyzet. Általános iskolai és középsulis kapcsolatokat akkor tudod fenntartani ha már suliban kialakult egy nagyon jó barátság köztetek. Tapasztalatból mondom. Meg nekem legjobb barátnőim a szomszédaim. De amúgy próbáltam egyetemen is igaz barátokat szerezni és tényleg nem könnyű. Ugyanaz a helyzet mint nálad. De van egy pár barátnőm akikre azért tényleg számíthatok, de nem mondanám őket igaz barátoknak. Ahhoz azért több idő kéne. Ha esetleg szeretsz pókerezni, pókeres oldalakon is lehet barátokat szerezni (egyik ismerősöm tett így). A közös érdeklődés összehozza az embereket. Egyetemen pedig próbáld meg olyanok társaságát keresni akik nem a "seggrészegre iszom magam" kategóriába tartoznak. Ki lehet fogni normális embereket is, nem hiszem, hogy minden egyetemista ilyen lenne, én sem vagyok ilyen.
2011. jún. 17. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Hasonló problémával küszködök én is, itt a kérdés amit én tettem fel hátha a válaszolók segítenek neked is egy kicsit.


http://www.gyakorikerdesek.hu/egyeb-kerdesek__onismereti-ker..

2011. jún. 17. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

A gépies, gyors, technikai háttérrel túltámogatott élet az, ami az embereket egymás mellett (!) elbeszélő "gépekké" tette. Mindent megold a (számító)gép, a gps., az automatikus kütyü, - mindent meg tudok (nagy valószínűséggel) csinálni... Lustává váltak az emberek arra, hogy gondolkodjanak, hogy érzelmeket fejezzenek ki, illetve fogadjanak be.

A dolog lényege, hogy az emberek egymásra utaltsága, - illetve ennek érzése - olyan mértékben csökkent le, hogy az már az emberi kapcsolatrendszereket veszélyezteti.

Ugyanerre vezethető vissza az is, hogy - a szebbnél szebb szlogenek ellenére - az egymást váltó kormányok sem tudnak munkahelyeket teremteni az embereknek, miközben azért diszkriminálnak - akár pozitívan, akár negatívan - különböző rétegeket, hogy görcsösen tartsuk, növeljük a népességet. Jó, jó, - de MIRE (!?) növeljük a népességet? - A biztos nyomorra?


Gyakorlatilag úgy tekinthet magára a 21. század embere, mint a technikai vívmányok és a pénzisten egymással karöltve generált áldozataira. - Sajnos, nem alaptalanul.

2011. jún. 17. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!