Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogyan nyerhetnék egy kis...

Hogyan nyerhetnék egy kis önbizalmat?

Figyelt kérdés

Szóval az egész történet ott kezdődött, hogy gyerekkoromban egy betegség miatt szinte mindig mindenki mindenhol csúfolt. Az általonos iskolás osztályom hála az égnek nem, de akármilyen táborba vagy bármi más helyre mentem, egyből elkezdtek csúfolódni a többiek. Aztán mivel így 14 éves koromra semmi önbizalmam nem maradt, a középiskolás évkezdésem egy katasztrófa lett. Nem nagyon beszéltem senkivel, nagyon visszahúzódó voltam, így már duplán csúfoltak, már nemcsak a betegségem miatt, hanem a szótlanságom miatt is. Órán "szerelmes" levelet küldözgettek nekem, szünetben arról beszéltek jó hangosan, hogy ki mennyi pénzért d*gna meg. A felsőbbévesek a termünkbe rohangáltak, keresve a "nyomi csajt". Cirkuszi majomnak éreztem magam. Kb. 2 hónapig bírtam, aztán nem jártam be, félévkor iskolát váltottam. Az új iskolában már lett 1-2 barátom, az osztály nagy része nem foglalkozott velem, de 3 csaj folytatta azt, amit az előző iskolában elkezdtek. Aztán a sok hiányzás megmutatkozott a jegyeimen, megbuktam pár tantárgyból, el se mentem pótvizsgázni. Az új osztályomban lényegesen több emberrel beszéltem már, a Paradicsomban éreztem magam az előző évhez képest, de aztán évről évre egyre rosszabb lett az osztály. Lett egy nagyon-nagyon jó barátnőm, azóta is tart a barátság, viszont szegényt negyedikre "lehúztam", már nemcsak én voltam debil, hanem ő is. Negyedikre vmiért megutáltak engem, újra csúfolódtak, de itt már nem érdekelt a dolog, elengedtem a fülem mellett - de persze azért nagyon rosszul esett, csak már nem hetekig őrlődtem rajta, hanem 1-2 perc alatt lerendeztem magamban a dolgot.

A lényeg, hogy tavaly érettségiztem, idén felvettek az orvosira. 18 éves koromig nem műtötték meg azt a valamit, de télen végre megműtöttek, bár egyáltalán nem lett tökéletes az eredmény, viszont már tényleg egyáltalán nem érdekel a dolog, totál belefáradtam. Viszont az önbizalmam azóta se változott, ugyanúgy 0, félek, hogy így nem sokáig viszem az orvosit. Ha idegen szituációba vagy emberek közé kerülök, én leszek a cincogó kisegér. Nem merek semmit mondani, csinálni, mert mindig azt hiszem, hogy majd hülyének fognak nézni. Állandóan azon rágódok, hogy úristen, most mit gondolhatnak rólam, biztos azt hiszik, hülye vagyok. Nem tudok feloldódni a mai napig, egyfolytában kisebbrendűségi komplexusom van.

Egyébként a sok beszólás ellenére nem tartom magam csúnyának, szerintem átlagos lány vagyok.

Bocsi, hogy hosszú lettem, nem így terveztem. :)

Köszönöm, ha végigolvástál, ha pedig egy picike tanácsod is van, azt meg pláne. :)


2011. aug. 2. 08:00
 1/3 anonim ***** válasza:

Végigolvastam mert unatkozom és baromi fáradt vagyok de aludni nem tudok :D

Szóval, nagyon kíváncsivá tett mi volt az a gond ami miatt megműtöttek. Nyugodtan elmondhatod, ez úgy is egy anonim oldal. De ha nem akarod akkor nem, végülis tökmindegy.


Elég nehéz amúgy erre bármit is mondani. Én pont az ellentéted vagyok, hamar feloldódom és szeretem "uralni" azt a csoportot amiben vagyok. Neked ilyen a személyiséged, hidd el néha jobb visszahúzódóbbnak lenni. Amíg önmagad adod, és nem erőltetsz semmit addig nem lesz gond!

Amilyen közösségbe én vagyok szerencsére elmondható, hogy egy igen toleráns társaság vagyunk. Nálunk is vannak visszahúzódóbbak vannak gyengébb képességűek és vannak csúnyábbacskák is. Össz vissz három ember van hanyagolva nálunk (nem kiközösítve, vagy lealázva csak kerüljük őket) az egyik idegbeteg (tényleg van neki valami papírja elég veszélyes csávó, néha azt nézzük mindjárt megöl valakit) a másik állandóan arcol (persze a tudása semmi, de ő a császár) és egy szimplán hülye (aki meg egy értelmes mondatot sem tud elmondani, így elég nehéz vele kommunikálni).

Szóval amíg nem arcolsz, nem vagy s3gghülye és tudsz értelmesen beszélni addig nincs gond.

2011. aug. 2. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Onnan, hogy végre elfogadod magad! Bár írod, hogy nem érdekel már ez a vmi, szerintem mégiscsak érdekel, sőt, annyira szégyelled, hogy még ide se merted leírni. Fogadd el végre, hogy ez egy betegség, akármi is az, és hogy ezzel nem vagy se több, se kevesebb senkinél. Nem írtad, hogy fiúd lett volna, gondolom nem volt. Legyenek standardjaid! 18 vagy, ez azt jelenti, hogy jogilag nagykorú. Kezdj el felnőtté válni, vállald a felelősséget a döntéseidért! Miért mentél az orvosira? Tényleg orvos akarsz lenni, vagy csak presztízsből? Ha orvos akarsz lenni, építs magadnak ebből önbizalmat! Legyenek elvárásaid az emberekkel szemben, ne csak sodródj az árral!


Gratulálok a felvételidhez amúgy!


Gondold azt is végig, hogy megéri-e az, hogy mások miatt ne érezd jól magad a bőrödben, neadjisten ne tudd elvégezni az egyetemet. Szerintem nem.


Gondolkozz és hozz döntéseket! Ne mások döntsenek helyetted és te csak sodródj velük!

2011. aug. 2. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Gratulálok az orvosihoz! Azért ez a dolog már önmagában is adhatna jogos okot az önbizalomra. De ha szép virággá kivirulnál, akkor is ott lenne benned a visszahúzódás. Nem kívül kell kezdeni, hanem belül. CSERÉLD ki a benned lappangó programokat pozitívra. (Louisa L. Hay Éld az életed c. könyve középtájon található táblázatos oldalai adnak segítséget ehhez) Tehát kiagyalod Miért vagyok ilyen. Kiagyalod: mert az osztálytársaim kicsúfoltak. pl. ezt mondták: "jaj de csúnya vagy". KICSERÉLEM: "jaj, de bájos a mosolyom" - ra.


Nagyon jó (lenne) ha olyan filozófiát követsz, ami nem a testi szépségre, hanem a jóakarat, erkölcsi tisztaság, önmagad elfogadása, szeretet, stb.. tulajdonságokat helyezik előtérbe. Esetleg kereshetsz találkozást ilyenekkel, keresztény biblia-csoportok, nem keresztény vallási csoportok, gyülekezetek...

MOndjál mantrákat, amik megerősítenek. A mantrát mindenütt mondhatod, pl. ha vársz a villamosra, vagy otthon mosogatás stb közben, vagy ahogy mész az utcán... Ezek beválnak, átprogramozzák az agyadat.

Mantra: Lélek vagyok. Mindenki

Jó hozzám és szeret.

Magamban bízom,

Istenben hiszek.



Magabiztos vagyok, szép vagyok,

szeretet lakozik bennem.

Szeretem magamat,

szeretek másokat,

Ők is szeretnek engem.

Még mantrák itt:

[link]

2011. aug. 2. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!