Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogyan tudnék hinni magamban?

Hogyan tudnék hinni magamban?

Figyelt kérdés

Sajnos nincs önbizalmam,úgy állok a dolgokhoz,hogy 'áh,nekem ez úgysem sikerülne,képtelen vagyok rá' vagy megsem próbálom,mert a sok negatív dolog el is veszi a kedvem...Szeptembertől új suliba megyek,angolra ami

5 éves!Bizonytalan lettem az angollal kapcsolatban.. Ehhez is úgy állok,hogy már keresem az új sulit,ha ezt nem bírnám..pedig,5-3as tanuló vagyok,sose voltam rosszabb!De,nem bízok magamban,nem hiszem,hogy megállnám a helyem..Félek,nem szeretném így kezdeni a sulit!Segítsetek, kérlek! *__*

Egy lány


2011. aug. 2. 21:34
 1/7 anonim ***** válasza:

Miért mész abba a suliba? Mi a célod később az ott szerzett képesítéssel? Lehet hogy legbelül nem is akarod elérni azt a célt, valami más után vágysz, ezért olyan nehéz belefognod. Senki se szereti ahhoz a falhoz támasztani a létráját ahova nem szeretne felmászni.

Ez persze csak egy feltételezés, lehet hogy minden vágyad elvégezni ezt a sulit csak nem bízol a saját képességeidben. Vagy még nem érzed annak a súlyát hogy mi van ha nem végzed el ezt a sulit, szeretnéd de úgymond nem vagy kellően motiválva (én pl. egy rokon halála kapcsán értettem meg hogy az élet nagyon rövid és ha nem adsz bele a célok megvalósításába mindent akkor csak pocsékolod az idődet).

Ha nem bízol a képességeidben akkor minden nap állj a tükör elé és mondogasd magadnak hogy "Képes vagy rá! Képes vagy rá!", egy idő után állítólag elhiszi az ember hogy igenis képes rá. Az viszont biztos hogy ha valamit el akarsz érni akkor szembe kell nézned a félelmeiddel (jelen esetben az új suli kihívásaival). Valamit valamiért. Sok sikert!

2011. aug. 2. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
Nem lesz gond, meglátod. Elég értelmesen leírtad mi a helyzet, az ilyen embereknek nem szokott gondot jelenteni egy erősebb iskola. Nincs olyan iskola már, ahova csak zsenik járnának. Az önbizalomszerzésben az én módszerem az, hogy körülnézek, biztos találok nálam hülyébbet, aki simán veszi az akadályokat. Ekkor azt mondom magamnak, hogy ha neki megy, akkor nekem is. Engem ez tud motiválni.
2011. aug. 2. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Gondolj mindig arra, hogy hányszor voltál már úgy egy-egy dologgal, hogy nem fog sikerülni, mégis sikerült!


Arra is gondolj, hogy miért ne lennél képes rá? Mi hiányzik belőled ahhoz, hogy egy adott dolgot meg tudj csinálni? Miben lennél te gyengébb más embereknél? Ha mások meg tudják csinálni, akkor te miért ne tudnád? Te is meg tudod csinálni, nem?


Ne félj a sulitól sem! Olyan csoportba osztanak majd, ami a te tudásszintednek megfelelő. (Ha ez egy nyelvi előkészítős osztály, akkor meg nem véletlenül vettek fel oda, gondolom.)


Nyugi, nem lesz olyan nehéz, mint amilyennek első ránézésre tűnik! Fölösleges aggódni! Nyilván nem véletlenül jelentkeztél ide, és nem véletlenül vettek fel ide. Majd meglátod, hogy utóbb meg fogod bánni, hogy ennyit aggódtál! Nyugi!

2011. aug. 2. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm az eddigi válaszokat!

Sajnos még mindig nem tudok magamban hinni,bízni. :(

2011. aug. 30. 13:19
 5/7 kriszesz91 ***** válasza:
73%
Szia!VELEM IS EZ "volt" a helyzet... dee most, a külföldi nyaraläsomnäl megismerkedtem egy emberrel, aki sokat segített, a lányoktól mindíg is "féltem" rávilágított arra, hogy nincs mitől félnem a "csajozás" terén, és az élet többi területén... hálás vagyok neki. Az vagy, és azzá válsz amire a legtöbbet gondolsz... hidd el, hogy te igenis ilyen vagy, és minden másképp lesz... Ez az ember azt kérte tőlem, hogy ha másnak segítségre van szüksége, akkor segítsek neki... ezt az egyet kérte tőlem. Jegyezd meg, Bárki, aki az életében elért valamit, nem tudta hogyan foglya véghez vinni, csak azt tudta hogy véghez viszi... higgy magadban, a többi jön magától... 19/f
2011. aug. 30. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
NECSUGEDJ EL MINDEN UJ SULIBAN NEHEZ DE BIZTOS TALALSZ OJAN BARATOKAT AKIERT ES AMIERT ISKOLABA FOGOLJARNI ES JOLTANULHATOLIS KOZBEN MERT ELSOB A TANULAS ES UTANA A BARATOK EZ A TE JAVADRA VALIK HIDEL UJSULI UJ ELMENYEK ES SOKSIKERT A TOVABTANULASHOZ
2011. aug. 31. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm! *_*
2011. aug. 31. 21:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!