Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Mit tegyek ha úgy érzem az...

Mit tegyek ha úgy érzem az egész életem egy nagy zsákutca (már öngyilkosságon is gondolkoztam)?

Figyelt kérdés
Most lettem elsős gimnazista,az ötéves Károlyi Mihány spanyol kéttannyelvűben.Nem ebbe az iskolába akartam menni,hanem a Karinthy kéttannyelvűjébe,de oda csak németre vettek volna fel,angolra nem.Én még az utolsó hetekben is beiratkozásnál is mondtam anyumnak,hogy nem lenne-e jobb a német,mert abban van aki tud segíteni.A válasz mindig ugyanaz volt:mivel nagyon jó angolos vagy így a spanyolt kifogod rázni a kis újjadból!Én hittem neki.Ám amikor elkezdődött az iskola a bajok is jöttek vele.Volt egy békatábor nevezetű hat napos kirándulás a kilencedikeseknek,ami azért kellett,hogy megismerjük egymást nem mondták el kikkel leszünk egy osztályban és véletlenszerűen összeraktak minket csoportokba,illetve házakat is ők osztották be.Na most össze barátkoztam 5-6 lánnyal,és kb. úgy négy volt közülük akivel nagyon-nagyon szerettem volna egy osztályban lenni.Mind a négy gyereket berakták egy osztályba engem pedig egy másikba.Nagyon kiborultam,hiszen rosszul esett...az igazgatót is felkerestem szeptember elsején,hogy nem-e lehetne átmennem a másik osztályba.A válasz persze nem volt.Aztán ahogy elkezdődött a tanítás próbáltam beilleszkedni és összebarátkozni az új osztálytársaimmal,mert azok a gyerekek akikkel táborban voltam egy idú után eltávolodtak tőlem,sose találkoztunk szünetekben sem,nem volt rá lehetőség.Egy idő után sikerült is beilleszkednem és egész jól éreztem magam,de utána elkezdtünk jegyeket kapni és úgy,hogy az általánosban a legjobb tanulók közé tartoztam egy erős iskolában,most a gyengékhez.Először spanyolból olyan négyeseket szereztem,utána most pedig már van két egyesem és egy kettesem is és két nagy négyes témazárom,ami mellé valószínűleg fog egy nagy kettes témazáró jönni,legjobb esetben hármas.Édesanyám erre azt mondta,hogy ebben a gimnáziumban ezek nem rossz jegyek.Hát téved.Én úgy érzem a többieknek sokkal jobban megy a spanyol kevesebb tanulás mellett,és ami a legroszabb folyton azt kérdezgetik ez hogy ment és amikor pl. mondtam,hogy egyes lett kiröhögtek és amikor látták,hogy nem nevetek velük akkor meg megkérdezték:na ne viccelj komolyan egyes lett??és ez írtózatosan rosszul esik.Beszéltem az osztályfőnökömmel,hogy mit lehetne tenni,azt mondta hoz teszteket amik segítenek kideríteni hogy mit csinálok rosszul.Ez volt szeptember hatodikán.Azóta sem hozta.Már voltam spanyol tanárnál,két órát spanyoloztunk és úgy írtam kettes vagy hármas NAGY DOLGOZATOT AMI KÉTSZERESEN SZÁMÍT!Ma nem mentem iskolába se,félek,hogy lemaradok a spanyolal,mert nincs egy ember akitől elkérhetném a füzetet,hogy lemásolhassam!Már addig eljutottunk,hogy felhívtuk a Karinthy igazgatóját,hogy vegyen át az angolba!Aki azt a választ adta,hogy idézem "Pár ponttal csúszott le,ezért átvennénk.De nincs hely.Próbáljon meg hívni minket hetente,ha annyira rossz a helyzet,hátha lesz előbb-utóbb egy hely.Majd ha már ténylegesen nincs értelme átjönni szólok,hogy többet ne hívjon akármi van."Bíztató,igaz?Anyám pedig a fejemhez vágta,hogy amiért sokat hisztizek és sírok azért ő mindent megtesz,keresett spanyol tanár,beszélt a karinthyval nem tud többet megcsinálni,de már teljesne kikészítem idegileg.És igaza van,ezt tudom.És most hatodikán megy műtétre,hogy kivegyék a vese kövét!És a legrosszabb ebben,hogy folyamatosan mondja,hogy iylen okos vagyok,meg olyan,de ha annyira okos lennék akkor itt is sokkal jobb lennék,sőt a karinthy angoljába is bekerültem volna!És az fáj a legjobban,hogy a sikerélmények hiánya és próbálkozások kudarcba fulladása miatt teljesen megutáltam már most a spanyolt,az angolt meg imádom,most is az én dolgozatom lett a legjobb!Amivel semmit nem érek,mert ez SPANYOL ISKOLA!Egyszerűen nem bírom,úgy érzem semmire sem vagyok elég jó,hogy akármit akarok az nem sikerül,hogy én ezt nem fogom bírni,legszívesebben már kiúgranék az ablakon,hogy semmit ne érezzek ha nem félnék annyira,hogy életben maradok és hogy fájni fog!Már háromszor kimentem az úttestre egy autó elé,hogy hátha elüt,de eddig sajnos mindig csak rámdudált,hogy menjek az útjából...Pszichológushoz is kértem időpontot,október 22.ére kaptam...És még az elhízástól is félek,nagyon nagyon 172 cm vagyok és 55 kg és tanévkezdete óta híztam két kilót és emiatt is legszívesebben a falnak mennék!!!Mit tegyek,lehet ez egyáltalán a büdös életben valaha jobb vagy tényleg jobb ha feladok mindent?
2011. szept. 27. 13:59
 1/8 A kérdező kommentje:
Jah és ráadásul hiába mondja minden családtagom,hogy "helyes a pofim" és,hogy nagyon vékony vagyok,mégis egy rusnya dagadéknak látom magam.A kalóriákat is folyton csak számolgatom...komolyan én egy kész csapás vagyok,nem tudom minek születtem egyáltalán meg,az élet egy nagy sz@r
2011. szept. 27. 14:01
 2/8 anonim ***** válasza:

Szia!


A középiskola a nagy váltás főleg lelkileg. Tudom nagyon kiborított, feszült vagy amiatt, hogy úgy érzed semmi nem jött össze, ebben a hónapban. Sokminden összejött sok adaállyal megbirkóztál, amiről nem is tudsz. A legfontosabbak egyike, hogy sikerült beilleszkedni az osztályközösségbe, annak ellenére hogy azok a lányok akikkel jobabn megismertél a gólyatáborban más osztályba kerültek, tehát úgy érezted egeyedül vagy. Igen ennek ellenére sikerült új barátokat szeretni, befogadtak a többiek. Ez azért nagy szó. A nyelvtanulás igen a sapnyol új nyelv teljesen kérlek adj magadnak egy kis időt ezzel kapcsaltban meg a jegyekkel kapcsoaltban is ez az iskola nehezebb mint az ált. suli, emiatt kell egy idő amíg belerázódsz. Nem sikerültek a sapnyol dolgozatok, emiatt úgy látod nincs sikerélményed, emiatt nem szeretnéd folytani az egészet, kérlek kis türelmet magad iránt roppant nagyon az elvárások


Lesz jobb hidd el 2-3 hónapon belül megoldódik ez.

Ha gondolod írj egy privát üzit

2011. szept. 27. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
de ha nem fog menni 2-3 hónap múlva meg már egy normális iskola sem vesz át és tanulhatok öt évig egy nyelvet amit utálok és nem fogom tudni és csak még többet fogok szendedni öt éven keresztül,mert jövőre meg folyton csak spanyolul beszélünk...:(( már teljesen idegbe vagyok hogy tudom,hogy holnap is be kell menjek!
2011. szept. 27. 14:35
 4/8 anonim ***** válasza:

de ha nem fog menni 2-3 hónap múlva meg már egy normális iskola sem vesz át és tanulhatok öt évig egy nyelvet amit utálok és nem fogom tudni és csak még többet fogok szendedni öt éven keresztül,mert jövőre meg folyton csak spanyolul beszélünk...:((

Jövőre akkor átmész másik iskolába, vagy addig még nagyon sok víz lefolyik a Dunán, azt nem mondom, hogy jövő ilyenkorra megszereted a spanyolt (bár az is lehetséges :-), de azt igen, hogy addig még nagyon sokminden történik.

már teljesen idegbe vagyok hogy tudom,hogy holnap is be kell menjek!

Igen tudom nagyon nehéz ez kis kitartást és türelmet.


Javaslom végy egy jó fürdőt és ha szereted masszírozd meg kicsit a nyakd és a vállad. Vagy sportolj kicsit

2011. szept. 27. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

ha a kaloriaszámlálgatással telik a szabadidöd az elég sz.ar

komoly önértékelési problémáig vannak a pszichologus jo ötlet. ne akarj anorexiáslenni,mmeg folyton fogyozni... ha salátán élsz az egyik pasinak se jön be.és a siránkozás se. fogadd el önmagad. én szintén 172 vagyok, de 70 kilo,néha +2-3. arányosan oszlik rajtam a felesleg de jol érzem magam,imádok enni,és mivel elfogadom magam igsy negem is minden pasi imád. hiába van csinos pofikád meg bomba alakod ha csak azt hallani töled h jaaaj kövér vagyok jaaaaj csak salátát rendelek mert az nem hizlal,jaaaj ugye hogy tul nagy a seg.gem?

2011. szept. 27. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
úgy érzem ma volt a mostani korszak eddigi legmélyebb pontja.nem hittem volna,hogy még lehet rosszabb is.ma sem mentem be suliba,holnap sem kéne.de befogok mert félek az iskolától,de attól még jobban,hogy nagyon lemaradok.megint veszekedtünk anyukámmal az iskolaváltás kapcsán még pofont is kaptam és anyukám egyre rosszabbul van,azt mondja,hogy miattam.nem érzem úgy,hogy a pofont vagy a vádaskodást nem érdemeltem meg.mert igaza van.olyan bűntudatom volt,hogy sokáig azon gondolkoztam kiugrom az ablakon.végül azt sem mertem ezért inkább fogtam egy ollót és azzal karcolgattam a kezem...most ég is rendesen,de a szüleim nem vették észre.pedig látszanak a karcolás nyomai.
2011. szept. 28. 20:07
 7/8 anonim ***** válasza:
gratulálok..... ahelyett hogy elolvasnád felfognád mit irunk itt siránkozol nekünk.... egy szot semirtál hogy hasznos lenne e a válaszunk vagy valami,konkrétan blogként kezeled ezt az oldalt.... nem vagyunk kiváncsiak a siránkozásodra. nekem ennyiböl lejött hogy rohadtul nem akarsz változni pedig tisztában vagy vele ,amint mondtad hogy megérdemled.de könnyebb sirni igaz? meg karcolgatni magad.meg s eérdemled h az emberek segitsenek neked. szánalmas vagy!
2011. szept. 30. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

pszichiáterre szorulsz nem veszed észre???????

jo lenne ha végre tennél valamit,ha másért nem anyádért mert ha miattad szenved és te is elismered hogy hibás vagy jo lenne ha nem csesztetnéd a depresszioddal. de anyád is lehetne kicsit leleményesebb és elrángathatna dokihoz.ha meghalsz azzal csak még nagyobb fájdalmat okoznál neki!!!

nekem 5 éve halt meg a hugom, 17 évesen agyhártyagyulladásban!!! anyám a mai napig nem heverte ki és sztem nem is fogja!!!!

2011. szept. 30. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!